Skocz do zawartości

Intel Pentium D 915 - Można to jakoś podkręcić?


Recommended Posts

Hejka. Jak wiecie, lub nie dzisiaj dostałem tymczasowego kompa - starocia. Na pokładzie siedzi Intel Pentium D 915, czyli 2 rdzenie po 2x80. Jako mobo mam tam 945GM-S2, 1 GB Ram i 8500 GT.

Zainstalowałem sobie Starcrafta 2, no i gra ciągnie stałe 30FPSna min detalach, czasami przyklatkuje jak za wiele się dzieje. Ale zauważyłem, że w max stresie temperatura nie przekracza 42 stopni C.!

Da się to jakoś podrkęcić? Będzie coś z tego? Proszę o odpowiedź. Cooler boxowy.

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj poradniki OC i podkrecaj , problem małej liczby FPS spowodowany jest grafika zapewne.

 

Wyciapane z SK17i with Tapatalk 2

Edytowane przez Halny
Link to post
Share on other sites

Preslery srają BsoD`ami w okolicach 60-63 stopni więc daleko nie zajdziesz na Box`ie. Druga sprawa to płyta padaka :( Po trzecie jak masz rewizję D0 ( w CPU-Z można to sprawdzić ) to max o 10% można podkręcić ( bez ruszania Vcore ), a jeżeli C1 to nawet tego nie kręć :( Po czwarte, żeby dostrzec jakąkolwiek poprawę, trzeba dziada pogonić o ok 50% Także reasumując ... przy tej karcie nie ma sensu tego zestawu kręcić ;) 

 

Pozdro %-)

Link to post
Share on other sites

Polecam sprzedać i poszukać jakichś używanych częsci nieco nowszych. Niestety wiemy jak to jest z kasą - różnie. Podkręcaj kartę bo procesor jak już wspomniano nie specjalnie się do tego nadaje :)

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat. Szukam chłodzenia do tego procesora. Teraz mam boxa i temp. ok 36stopni ale chcę go trochę podkręcić. Wiadomo, że nie ma sensu ładować w niego pieniędzy, więc chodzi mi o coś bardzo ekonomicznego. Cały zestaw to płyta asrock 775twins-hdtv r2.0, karta graficzna ATI Radeon X1950Pro 512MB RAM 256BIT DDR3, pamięc 2GB Kingstone ddr2 dual, zasilacz fortron fsp400-60ghn 400w. Dzięki za wszystkie pomysły.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...