Skocz do zawartości

Wymiana procesora i grafiki w starym zestawie


Recommended Posts

Witam!

 

Mam obecnie dość stary komputer, który planuje dość zmodernizować po kosztach. Mianowicie posiadam obecnie:

-płyta: GA-m61sme-2sl

-procek: Athlon 4400+

-grafa: GT 8800GS

-zasilacz: Corsair 450W

-ram: 4GB 800mHz

 

Planuję podmienić procka na AMD Athlon II X4 640(najlepszy jaki można wsadzić do tej płyty) i grafę, hmmm.. wstępnie planuję GF 560Ti, ale nie wiem czy nie będzie ograniczana przez procka i w drugą stronę(choć to mniej prawdopodobna opcja). Płyta pozwoli na podkręcenie 200mhz procka, nic więcej.

 

I tu pada moje pytanie. Czy dobrałem dobrą grafę, która niestety będzie ograniczana przez PCI Express 1.0 x16, oraz czy zasilacz wystarczy, bo z czasem traci on trochę na żywotności a ma już kilka lat mimo, że sprawował się bardzo dobrze i nie był nigdy za mocno obciążony(wyjęty z bardzo słabego zestawu-drugiego kompa):)

Liczę na pomoc;)

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

nie.. decyzja już zapadła chyba..  zostaje to co jest. I tak na tej konfiguracji w mniejszej rozdziałce niż fullhd spokojnie pogram na wysokich/ultra w większość nowych gier, więc nie ma sensu wydawać na razie grubej kasy na nowa skrzynkę(2-3k to dla mnie sporo). Będę miał stałą pracę i stałe dochody to pomyślę, na razie się uczę i nie jest łatwo odłożyć. Teraz jest tylko kwestia zasiłki czy wystarczy i grafy, jaką dobrać do procka pod pci 2.0

Edytowane przez WielebnyRay_PL
Link to post
Share on other sites

Nieważne że karta ma PCIE 3.0 a płyta obsługuje wersję 1.0 - złącze jest kompatybilne wstecz więc grafika spokojnie ruszy.

 

Po wymianie procesora proponuję kartę pokroju 7790 albo 650Ti. Jak go później trochę podkręcisz to będzie całkiem niezły tandem. Zasilacz może zostać bo jakiś "no name" to nie jest więc nie powinno być niespodzianek.

Edytowane przez Lukkas
Link to post
Share on other sites

Z chęcią nabyłbym coś pokroju 7850, bądź 7790, lecz na wielu forach wyczytałem podobne stwierdzenia, np:

 

"Karty HD7xxx nie beda dzialaly na PCI-Ex 1.0/1.1 x16. Sprawdzone i potwierdzone, sam kupilem i wtopilem. Na plycie ASUSa M2V-MX karta ASUS HD7770 nie uruchamia sie, mimo podlaczenia do zasilacza OCZ ModXStream 600W. Brak sygnalu po DVI oraz VGA przez przejsciowke VGA-DVI. Na innej plycie glownej, rowniez ASUS, model M4A785TD-V EVO i zasilaczu OCZ Fatality II 550W uruchomila sie od razu.

Wyczytalem na angielskojezycznych forach ze karty w standardzie 3.0 moga sie uruchomic jedynie na slotach od 2.1 wzwyz. Na starszych PCI-Ex 1.0/1.1 niestety nie ma takiej mozliwosci. Sloty 1.0 i 1.1 sa kompatybilne z kartami maksymalnie na szynie 2.0." 

 

Choć widziałem też na YT jak ludzie grali na HD7xxx podpiętym pod złącze 1.0 x16.. nie wiem, czy ryzykować..

 

także chyba zostaje mi zakres kart ze złączem 2.0



nie ma chętnych do pomocy?:)



EDIT:

Nikt nie jest w stanie pomóc? Pod tematami tyle "fachowców" a tu nic?:)

Edytowane przez WielebnyRay_PL
Link to post
Share on other sites

Tak jak już napisałem wcześniej złącze PCIE 3.0 jest kompatybilne z PCIE 1.0 więc karta zostanie poprawnie wykryta. Jedyne co różni oba złącza to przepustowość (która w najlepszym przypadku oferuje przyrost rzędu kilku fps'ów) oraz zasilanie dostarczane do karty (ale w przypadku tych kart powyżej resztę dostarczysz przez 6pin). 

 

Tak więc nic nie ryzykujesz. 

Link to post
Share on other sites

to skąd te przypadki, że obraz się nie wyświetlał mimo, że wentylatory ruszały?



w takim razie jeżeli cos z pci 3.0 to proponuje 7850 1gb. Będzie dobra inwestycja do mojego kompa? nie będzie ograniczać procka i w drugą stronę?

 

http://allegro.pl/radeon-hd7850-1gb-ddr5-wer-oc-910mhz-fullhd-i3186472233.html

Edytowane przez WielebnyRay_PL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...