Skocz do zawartości

Podłączenie dysku i konfiguracja ( Samsung 840 pro 128 Gb )


Recommended Posts

Witam wszystkich
Zakupiłem dysk Samsung 840 pro 128 Gb w promocji w sieci Vobis, niestety sklep jest beznadziejny dlaczego ? Zakupiłem u nich komputer 2 lata temu, teraz zakupiłem dysk i nie podłączą mi go nawet w cenie chca za to 120 zł no to podziękowałem ( IDIOCI ! ). 

Mam taka płytę : http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1156/P7P55DE_PRO/

Po otwarciu komputerka mam do jednego podpięty dysk Sagete 1000 Gb , a do drugiego nagrywarkę DVD. Jest 3 port ale dziwnie oznaczony dokladnie Sata_T1, a pozostałe 2 są niebieskie i pisze odpowiedni Sata-1 i Sata-2 ( do tych są podłączone urzadzenia).

Moje pytanko jak podłączyc nowy dysk SSD aby byl wykorzystany w 100 % ? Podobno nie ma kabelków Sata który łaczy 2 dyski tak jak było to w ATA ( szerokie taśmy). 

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedz bo teraz kompletnie nie wiem ;/. 

PS: Co do Vobis to problebów z gwarancją nie robią, jak jest promocja to też fajne ceny, ale wciskąja szajs osobom którym sie kompletnie nie znają i powinni mi to zrobić bo jestem ich stałym klijentem praktycznie, ale przyszłego PC-ta nie będę tam kupował na 100 %. Co do wciskania kitów chcieli mi dać za 480zł, 120 Gb samsung 840 który jest podobno dużo gorszy od 840 pro, a który był akurat 20 zł droższy :)

Link to post
Share on other sites

SSD podłącz do szarego portu (wg manuala oznaczone jako SATA_6G_12) (grey). Do kolejnego portu (grey) podłącz HDD.

 

DVD podłącz do portu oznaczonego jednym z symboli SATA1/SATA2/SATA34/SATA56 .

 

 

i to będzie wszystko.

 

bazowałem na instrukcji do Twojej płyty.



 

 

Te niebieskie są 6 Gb tak ? a szary 3 giga ?  

 

szary to 6GB

niebieski - 3GB 

więc DVD do 3GB

SSD oraz HDD do 6GB.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki madoch !

Możesz jeszcze mi podpowiedzieć bo zrobię sobie format wszystkich dysków i postawie system na samsungu 840 pro, jakie stery zainstalować bo jest tam tego pełno. Rozumiem że 6 Gb na tych szarych satach nie będę miał od razu jeśli nie zainstaluje sterownika jakiegos Marvell czy cóś ta ? 
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...