Skocz do zawartości

Poczta Polska - priorytet polecony


Recommended Posts

Witam serdecznie. W ostatnim czasie, wszelkie listy oraz paczki polecone są dostarczane do mojego sąsiada, a nie do mnie. Przez pewien okres tolerowałem to, lecz stało się to dosyć uciążliwe. Nie chcę aby mój sąsiad odbierał moje przesyłki, ponieważ czasem leżą one u niego kilka dni.

Czy PP może dostarczyć przesyłki polecone do sąsiada/osoby nie zameldowanej w moim mieszkaniu?

Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

PS. Z tego co wiem, na pokwitowaniach odbioru widnieje moje nazwisko...

Edytowane przez mi96
Link to post
Share on other sites

Są dostarczane do sąsiada jak nikogo nie ma w domu. Z tego co wiem to listy polecone powinny być dostarczane do adresata lub w przypadku jego nieobecności do osoby znajdującej się wtedy w mieszkaniu.

Link to post
Share on other sites

To ewidentnie wina listonosza który zostawia przesyłkę u osoby która nie jest upoważniona do jej odebrania. Pewnie nie chce mu się tego targać z powrotem i idzie na łatwiznę. Swoją drogą jeżeli sąsiad podpisuję się twoim nazwiskiem to jest na to paragraf.

Link to post
Share on other sites

Inaczej patrząc może idzie Ci na rękę, żebyś nie musiał dymać na poczte z awizo. Jak Ci nie pasuje to zaczep listonosza i powiedz żeby nie zostawiał wiecej u sąsiadów + powiedz sąsiadowi żeby nie odbierał za Ciebie przesyłek bo wolisz sam odebrać na poczcie. Proste.

Link to post
Share on other sites

Ja na pocztę mam 2 minuty spacerkiem. Zanim sąsiad przyniesie mi paczkę (a jest to na ogół 2-3 dni od dostarczenia) ja mógłbym ją odebrać na poczcie.

Najbardziej zastanawia mnie to, czy istnieje jakiś przepis, mówiący jasno, że przesyłka polecona musi być dostarczona tylko i wyłącznie bezpośrednio do mieszkania adresata.

Link to post
Share on other sites

 

 

Najbardziej zastanawia mnie to, czy istnieje jakiś przepis, mówiący jasno, że przesyłka polecona musi być dostarczona tylko i wyłącznie bezpośrednio do mieszkania adresata.

Dobra i po co tyle mydlenia. Jak cię nie znajdą w mieszkaniu to i tak wystawią europejski nakaz aresztowania

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...