Skocz do zawartości

Bardzo mocno grzejacy sie telefon i bateria ktora trzyma ok. 2-3h. Pomocy.


Recommended Posts

Witam. Mam HTC sensation no i jak wyżej napisałem mam z nią problem, a mianowicie temperatury oraz czas działania. % spadają błyskawicznie. Temp procesora jest na poziomie 55-60 *C i telefon jest ciepły na dole. Bateria pokazuje podczas ładowania 25 *C, a jak nie jest ładowana to 11,5*C. Bateria Trzyma ok 2-3 h przy chodzeniu po menu. Jeżeli telefon jest zgaszony to wytrzyma może z 4-6 h max tak myślę. Mam w nim baterie Andida 1800mah, wcześniej siedziała oryginalna ale spuchła i po wsadzeniu do telefonu po prostu się nie włączał. Jest to dla mnie dziwne gdyż chwile po korzystam i się bateria skończy. Proszę o pomoc, jakieś porady. Czy wymiana baterii na oryginalna może temu zapobiec czy lepiej wziąć i go przeczyścić sprężonym powietrzem bo gdzieś tak czytałem. Tel. nie ma gwarancji i ma kurz pod LCD, ktoś się orientuję ile kosztuje naprawa tego ?

 

Link to post
Share on other sites

Jaką masz wersję Androida ? Nie dziwię się, że telefon się grzeje i bateria słabo trzyma skoro masz jakąś chińskiej jakości baterię. Kup oryginalną baterię i wszystkie problemy znikną. Proste jak konstrukcja cepa.

 

 

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Cena nie jest wysoka, zawsze można spróbować. Tylko teraz pytanie czemu poprzednia spuchła. 

 

Andida to jedne z lepszych zamienników z jakimi się spotkałem, posiadałem ( obecnie dziewczyna posiada ) taką w HTC Desire. I muszę powiedzieć, że faktycznie trzyma jakieś 20-25% dłużej od oryginalnej ( fakt posiada większą pojemność ) Bateria po 1,5 roku i pewnie po około 400 ładowaniach nadal dobrze trzyma. 

 

Kiedy ostatnio robiłeś wipe ?? Może to być wina Romu. W Desire jak postawiłem VJ CM 10.1 ( andek 4.2.2 ) bateria potrafiła podczas leżenia zejść w 3-4 godziny. 

 

Zainstaluj CPU spy i zostaw tel w spokoju na jakieś 2 godziny, po tym czasie sprawdź co zjada baterię. Może telefon nie przechodzi w tryb deep sleep. 

Link to post
Share on other sites

Powiem tam telefon robi się ciepły jak chodzę po menu, temperatura oscyluje w granicach 50-60 stopni. A jaki rom mi polecisz? i jaki kernel do największej oszczędności baterii w spoczynku telefon zjada 250mA co wydaje mi się dużo. Wczoraj włączyłem grę jak miałem 26 % baterii pograłem 30 sekund i telefon się wyłączył ( rozładował się). Teraz mam rom ARHD 7.2 z kernelem sebastiana. A co do baterii nie wiem dlaczego spuchła z taką już kupiłem telefon.

Edytowane przez Aress
Link to post
Share on other sites

1) Zmień ROM na jakiś pewny i stabilny. To nic nie kosztuje i łatwo to zrobić. Może być on jedną z przyczyn.

 

2) Jeśli nic się nie zmieni, kup oryginalną baterię.

 

3) Jak problem będzie nadal występował, idź do serwisu.

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to Sensation ''lubi'' się grzać. ROM'u nie warto zmieniać bo ten co ma teraz to z tego co czytałem to najlepszy ROM na telefony HTC. Najprawdopodobniej wina leży po stronie baterii. Wymień na oryginalną i zobacz czy coś się zmieni. Niestety dzisiejsze telefony wykrywają jakie mają zainstalowane baterie czyli jak jest jakiś chiński szmelc to telefon ''reaguje'' tak jak na przykład Twój telefon. Jak problem będzie nadal występował to niestety ale serwis będzie jedynym sensownym rozwiązaniem.

Link to post
Share on other sites

Mixtape, andidy to czesto to samo co oryginaly, z tej samej fabryki i tych samych podzespolow. Robilem kiedys test z zaprzyjaznionym typem z komisu gsm(testowalismy 4 baterie z htc i 4 zamienniki z andidy) i sprzet nam pokazal ze ogniwa i elektronika identyfikuje sie tak samo, malo tego andida pisze ze ma wieksze pojemnosci a testy pokazaly ze ma takie same jak oryginaly. FAjnie by bylo jakby ludzie wkoncu przestali wierzyc w to ze dobre to drogie, ablo ze to co drogie to dobre;] Taka bateria hurtem(oryginalna) to kosz kilkudziesieciu groszy a kaza nam placic po 800 razy tyle

 

edit

oczywiscie hurtem koszt produkcji dla producenta, a nie hurtem w hurtowni dla dystrybutora

Edytowane przez silentpa100r
Link to post
Share on other sites

Ale jezeli telefon sie tak szybko rozladowuje to chyba to wina baterii bo czego innego. Deep sleep jest a bateria spada w oczach. telefon teraz tylko lezy odlaczylem go od ladowarki o 13:30 a jest 17:25 i mam 44%. Chyba ze wchodzi w gre walnieta plyta glowna ?

Edytowane przez Aress
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...