Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

 

 

składam nowy komputer i we wcześniejszym temacie polecono mi dysk SSD Samsung SSD 840 Pro 128 GB.  Wszystko OK, dysk fajny, w testach najlepszy, ale patrząc na dane techniczne szybkość zapisu Samsunga to tylko 390 Mb/s. Inne dyski mocno przekraczją 400, np Intela, czy OCZ  Vertex. Czy Samsung  rzeczywiście jest najszybszy?

 

Z góry dzięki.

 

 

Link to post
Share on other sites

Samsunga 840pro można śmiało zamawiać. Oficialne parametry SSD są jedynie bajką dla naiwnych klientów i podczas normalnej pracy nie doświadczy się niczego nawet w połowie drogi do osiągów deklarowanych przez producenta. W realnych testach samsung 840pro wypada bardzo dobrze na tle innych modeli.

ForceGS to budżetowy model sandforce na asynchronicznych kostkach. Modele 120GB na kontrolerze SF mają duże spadki wydajności na niekompresowalnych danych. Jak zamawiąc Force to najwyżej synchroniczny model GT.

Link to post
Share on other sites

Dane podawane przez producentów przeważnie nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Samsung 840 Pro jest bezpośrednim następcą rewelacyjnego modelu 830 (840 bez pro to mówiąc kolokwialnie kupa). Pomimo, że sam posiadam Kingston'a z kontrolerem SandForce i jestem z niego zadowolony to obecnie wybór jest na tyle duży, że kupowanie dysku opartego na SF można uznać za zbędne ryzyko.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście poleciłbym ten:

http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/ocz-ssd-vertex4-128gb-sata3-vtx4-25sat3-128g-25,32235.html

Posiadam go już pół roku i jak dotychczas mnie nie zawiódł. Po update firmware'u prędkości wzrosły oraz ma on zapobiegać szybszemu zużyciu komórek. Kontroler to Indilinx nowszej generacji. I przede wszystkim 5 lat gwarancji. :)

Link to post
Share on other sites
Gość SPACE GHOST

Przy normalnej pracy systemu ważniejszym parametrem od odczytu/zapisu sekwencyjnego jest odczyt/zapis IOPS (system przeważnie stale czyta/zapisuje małe pliki).

Edytowane przez SPACE GHOST
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...