Skocz do zawartości

Komputer bez karty graficznej za 2000zł


Recommended Posts

 

Złożyłem sobie coś takiego. Platforma przyszłościowa, chciałbym w przyszłości zrobić CF z dwóch 7870 XT od Sapphire. Myślę, że w M40 wszystko ładnie się ogarnie. W późniejszym czasie kupię Macho i jakieś OC będzie wchodzić w grę. Jeśli macie lepsze pomysły to proszę o sugestie. Czy 'jechanie' na integrze obciąża procesor aż tak, żeby temperatura na stockowym chłodzeniu była niebezpieczna?

Link to post
Share on other sites

Jak już porównujemy SLI do CF ,to oczywiście jestem za SLI .

O ile 7870xt w pojedynczym egzemplarzu jest lepszy od 660 ,to już w połączeniu z drugą kartą 7870xt daje mniejszą wydajność niż dwie 660-tki .

Z tego co pamiętam SLI 660 porównywalne jest do CF 7950 .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pamiętasz? Daj dowód to pogadamy, mogło się to zmienić. Dzisiaj skalują się gorzej a jutro będzie wydajniejszy taki CF, i co wtedy? Zanim dozbiera na 2 kartę na pewno wyjdą nowe sterowniki do AMD, nie mówię że do Nv nie wyjdą.

A co sadzicie o CrossSLI?? Wydaje sievto byc ciekawa alternatywa. Jest to wciaz mozliwe? Jesli tak to jakie karty? (660 oraz 7870 bedzie ok?) No i jakie mobo? Ciekawy bardzo jestem;)
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A co sadzicie o CrossSLI?? Wydaje sievto byc ciekawa alternatywa. Jest to wciaz mozliwe? Jesli tak to jakie karty? (660 oraz 7870 bedzie ok?) No i jakie mobo? Ciekawy bardzo jestem;)

 

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Wyśmienite milordzie.

 

A co do tematu, to na razie najlepszym wyjściem będzie SLI 660 gtx. Co będzie w przyszłości, to nikt nie wie. Na razie nie kupujesz karty, więc planujemy sli 660, ale nie wiadomo, kiedy ty uzbierasz te pieniążki na te karty i jak się wtedy sytuacja zmieni. Cholera wie, kiedy wyjdą nowe geforce'y i radki, awtedy może się inna opcja okaże bardziej opłacalna.

Pytanie brzmi, ile ty będziesz zbierał pieniążki na te karty? Miesiąc? Pół roku?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pytanie brzmi, ile ty będziesz zbierał pieniążki na te karty? Miesiąc? Pół roku?

 

 

Pierwsza wejdzie po około 1-2 miesiącu/ach.

 

 

Dobra. W takim razie biorę ten zestawik za 2k. Jeszcze jedno, mam jakąś 9800GT działającą ze starego komputera. Mogę ją bez ryzyka o płytkę włożyć?

Edytowane przez Sincerite
Link to post
Share on other sites

Według testu, jedna bierze 300W w stresie. Może wezmę jakąś 750 na wszelki wypadek? Co o tym sądzicie?

300W pobieral tam caly zestaw testowy czyli to wynik z procesorem pamieciami i napedami. W dodatku to 300W bylo po podkreceniu GTXa.

Edytowane przez verul
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu Waszych opinii skłaniam się do powrotu do deusa, ale ten XFX ma 5 lat gwarancji (deus 2 lata).

 

@edit: Od kogo brać te 660-tki? Gigabyte, msi? Asus mnie trochę zniechęcił..

Edytowane przez Sincerite
Link to post
Share on other sites

Ludzie polecają Gigabyte'a, dokładny model pewnie zaraz ktoś tobie poda, ale ważna rzecz. Gigabyte (poza obecną serią płyt głównych) ma najlepszy serwis. Naprawdę. Z MSI (opinia od gościa, z serwisu) można się kochać, a i tak będą robili problemy. Tak więc kolejny argument za gigabyte'em.

Skoro 1. karta za miesiąc lub dwa, to faktycznie, nowe NVidie nie zdążą wyjść, więc SLI 660 będzie najlepszą opcją. A 9800 zostaw sobie, jeśli w przyszłości weźmiesz radka, to wtedy masz bardzo dobry akcelerator Physx  ;) (http://forum.benchmark.pl/topic/72573-hybrid-physxradeon-geforce/).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...