Skocz do zawartości

Lenovo Y580 problem z wydajnością.


Recommended Posts

Witam,
Od kilku dni jestem posiadaczem nowego Lenovo Y580 http://www.x-kom.pl/p/116522-notebook-laptop-15,6-lenovo-ibm-y580-i7-3610qm-8gb-1000-dvd-rw-fhd.html

Problem polega na tym iż sprzęt zachowuje się tak jakby posiadał jakąś blokadę. Odnoszę tylko takie wrażenie może mylne może nie. Przykładowo gram w LoL-a i na maksymalnych ustawieniach wyciągnę około 70-90 fpsów. Jest to w sumie dobry wynik jednak podczas rozgrywki "wywala" mnie z gry. Wszystko wygląda tak że zawiesza się obraz i klient przestaje działać. Zdaje sobie sprawę że laptop posiada matrycę FHD jednak 4 rdzenie w laptopie powinny dawać radę. Proszę o jakieś sugestie dotyczące tego co może stanowić problem. Wszystkie sterowniki są zaktualizowane do najnowszych wersji. 

Link to post
Share on other sites

Te lenovo mają bardzo słabe płyty główne ,a to podstawa w dobrym lapie do grania. Może popróbuj stery zaktualizowac. Ale te lenovo maja full wypas za 3000 ale jeden minus i chwyt to ta płyta główna . Jest tragiczna. Pozdro.

Edytowane przez gtxxor
Skąd ty człowieku wytrzasnąłeś taką informacje?
Link to post
Share on other sites

4 rdzenie do rozdzielczości mają niewiele, bo w fullhd "po du**e" dostaje głównie karta graficzna, a karta w Y580 mimo prefiksu "GTX" wcale do potworów nie należy. 

 

Problemem Y580 (zwłaszcza wersji z i7) jest przegrzewający się dysk twardy (źle zaprojektowany układ chłodzenia), w skrajnych wypadkach może powodować to błędy odczytu i "wykraszowanie" się gry/programu.

Rozwiązaniem problemu jest ... zakup dysku SSD. 

Link to post
Share on other sites

Moja dziewczyna ma taki tylko z i5. Zainstalowałes soft od producenta? Tam jest taki program w którym wybierasz profile: np rower, samochód, rakieta - dzięki tym profilom zmienia się taktowanie procesora i ogólnie podbijana jest moc.

Włącz synchronizację pionową w lolu i graj na stable 60fps,bedziesz miał 100x plynniejsza rozgrywkę.

 

P. S na profilu z rakietą może się bardziej grzac, wystarczy ustawić jeden wcześniej.

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites

Tryb nazwany przez Salema "rakieta" to [Maksymalizuj wydajność 3D], zwiększa od dopuszczalne TDP dla karty graficznej i w ten sposób znacznie agresywniej ona boostuje (a przy tym znacznie się grzeje). Daje to ok. 300 pkt. w 3dm11, ale do częstego użytkowania ... nie polecam.

 

Y580 z i7 może throttlować chociaż moim zdaniem na bank jest do wina temp. dysku.

Link to post
Share on other sites

Pozwolicie, że i ja się wypowiem ponieważ posiadam ten sam laptop (no prawie... http://www.x-kom.pl ).

Temp. mierze na bieżąco i max. temp. dysku, wynosiła 54 stopnie. Było to po 2h grania na podkręconej karcie graficznej.

temp.procka 86 a karty graf. chyba 92 ale tu nie jestem pewny. Gra chodziła płynnie brak jakichkolwiek zwiech czy nagłych spadków FPS. Gram podłączony cały czas do prądu i laptop leży na podstawce chłodzącej Zalman ZM-11.

 

(sorki za brak składni ale się spieszyłem)

 

 

Edit: Zapomniałem o najważniejszym. Te problemy mogą być powodem nieaktualnego systemu/sterowników lub jakiś proces zajmuje dużą cześć zasobów a procek samoczynnie zamyka ci grę aby tamten proces mógł spokojnie pracować. Proponuje przeskanować dobrym antywirusem, zainstalować jakiś program monitorujący temp. i sprawdzić czy czasami partycje dysku się nie sypią (lub coś w tym rodzaju)

Edytowane przez PsPmarco
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...