Skocz do zawartości

co dalej z tym zestawem


Recommended Posts

Witam, chciałbym zmodernizować taki zestaw komputerowy...

 

Cpu Core 2 Duo E 8400 rewizja E0 3Ghz @ 3750Mhz

chłodzenie HP-120 AlCu Karakorum

płyta asus P5QL PRO max FSB 417 co ogranicza procesory na szynie 333 Mhz i o niskim mnożniku

Ram OCZ 4Gb DDR II Reaper EPP 1066Mhz @ 1111Mhz

Zasilacz OCZ Stealth x stream 500W

Gpu Ati Sapphire HD 4870 TOXIC chłodzenie vapor-x 1GB Gpu 800Mhz Mem 4Ghz

Dysk Samsung F1 500Gb

 

Monitor iiyama E2407HDS FullHD

 

...biorę pod uwagę wymianę procesora na quada lub płyty głównej na oparta na chip P45 a nie jak ta P43 możliwe że z 2X PCi x16 (X8)

i z czasem dokupienie drugiej karty tylko chyba zasilacz znów za słaby będzie?

 

Ewentualnie na wymianie Gpu może na HD5830 jak wyjdzie lub wogole poczekać na serie6 ???

Co byście poradzili jak można w rozsądny sposób zwiększyć moc takiego zestawu bez wymiany naraz kilku części?

Link to post
Share on other sites

Ten słaby wynik OC spowodowany jest ograniczeniami płyty głównej? U mnie 4,4 GHz to pestka... Maszyna rewelacyjna, ja bym niczego nie zmieniał (sam mam niemal identyczną, tylko na innej płycie głównej... Nawet monitor mam ten sam :D ).

 

Mógłbyś wymienić płytę główną na lepszą, ale teraz skłaniałbym się na twoim miejscu ku i3/i5/i7 - 775 odchodzi w zapomnienie powoli.

Link to post
Share on other sites

coraz poważniej myślę o nowe płycie głównej mocny oc i na razie tyle i czekać na nowe grafy..;] nie bawił bym sie z wymiana płyty ale jak budowałem ten zestaw nie miałem pojęcia i nawet nie przypuszczałem ze płyta może tak ograniczyć oc. Nic nie poradzę 3 lata sprzętem nie interesowałem się i mam tego skutki. Jakby udało mi się sprzedać tą płytę to nie dużo bym musiał dołożyć. Tylko gdzie ja chętnego znajdę? Dla kogoś kto ma proc z mniejszym FSB była by jak znalazł....

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...