Skocz do zawartości

Komputer do gier max 5000 zł (poprawiony)


Recommended Posts

Cześć! Proszę o pomoc w doborze części do komputera. Podawajcie swoje propozycje (najlepiej koszyki na morele). Nie mam ani monitora, ani myszki, ani klawiatury ale to pewnie w innych działach (razem z tymi rzeczami jakoś 6500 zł) . Ogólnie w tych sprawach jestem zielony, więc nie bijcie  ;) !


 


Z góry dzięki!


  • Zastosowanie komputera : gry
  • Maksymalna kwota : 5000 zł
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie mam pojęcia
  • Których części potrzebuję : buda
  • Rozdzielczość mojego monitora : nie posiadam
  • Części z poprzedniego komputera : brak
  • Specjalne wymagania : wydajny, żeby na długo starczył
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : żeby chodziły najnowsze gry przez co najmniej rok na wysokich ustawieniach
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/Ru58F/

~4700zł

3570k / Macho / Arctic MX-2, możliwość OC ze świetnym chłodzeniem
Z77A-G45 - solidna płyta, z tym co potrzeba, umożliwi SLI
RAM taki jaki ma być, 1TB HDD i porządny 120GB SSD.
Zasilacz modularny, cichy, a obudowa bardzo przewiewna i solidna, w przystępnej cenie.
Układ graficzny to dwie GTX660 - bardzo wydajne SLI.

Z racji, że zostało trochę luzu w budżecie, możesz zmienić obudowę na Arc Midi R2 której aktualnie nie ma w katalogu moreli (polecam!), czy też wziąć zasilacz ze sprawnością GOLD. Zmieścić może się tutaj drugi terabajtowy HDD.

Co do alternatyw, radeon 7970 jeśli nie jesteś przekonany do multi-gpu, oraz Caviar Green 2TB zamiast 1TB Blue, jeśli chcesz dużo miejsca na dysku - ale jest on dość powolny (co nie jest problemem, bo masz SSD ale warto o tym powiedzieć).

Teraz mów czy się podoba/co zmienić i pisz jaki dokładnie chcesz monitor, myszkę, klawiaturę to będę myśleć dalej ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Może taki zestaw?:-)

 

Intel Core i5-3570k Ivy Bridge LGA1155 BOX

 

MSI MSI Z77A-GD55 Intel Z77 LGA1155

 

Thermalright HR-02 Macho Black White

 

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black

 

Fractal Design Tesla R2 650W

 

Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 (WD10EZEX)

 

Asus nagrywarka DVD DRW-24B5ST czarny/wewnętrzna OEM

 

MSI GeForce GTX660 TwinFrozr III 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express x2

 

Patriot DDR3 8GB (2x4GB) 1866MHz Viper 3 CL9

 

Samsung SSD 840 PRO 128GB SATA3 (MZ-7PD128BW)

 

Suma: 4840zł na Techplanet

Edytowane przez venedet
Link to post
Share on other sites

 

 

Teraz mów czy się podoba/co zmienić i pisz jaki dokładnie chcesz monitor, myszkę, klawiaturę to będę myśleć dalej
Jeśli chodzi o te pierdoły to myślałem nad monitorem od Iiyama (jeszcze nie wiem jaki model) , ta klawiatura http://www.morele.net/klawiatura-logitech-gaming-keyboard-g110-284597/ no i myszka http://www.morele.net/logitech-wireless-gaming-mouse-g700-294640/ . A i co sądzicie o myszkach i klawach Razera?

Zestaw wydaje mi się spoko ale co to znaczy: SLI , multi-gpu , OC ? 

Link to post
Share on other sites

SLI (Scan Line Interleave - Przeplot Skanowania Linii bądź Scalable Link Interface - Interfejs Skalowalnego Łącza) - technologia pozwalająca na skorelowanie pracy dwóch, trzech lub czterech kart graficznych celem szybszego renderowania obrazu.

 

Przetaktowywanie (ang. overclocking, potocznie podkręcanie) – zwiększanie szybkości pracy (zwiększeniu taktowania zegara) i wydajności sprzętu komputerowego, np. procesora, karty graficznej czy pamięci RAM za pomocą odpowiedniego oprogramowania lub zmiany pewnych ustawień BIOS-u (w przypadku CPU i RAM-u).

 

Źródło: Wikipedia

Edytowane przez venedet
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Multi-gpu to technologia połączenia dwóch kart graficznych, w celu zwiększenia wydajności.
U Nvidii nazywa się to skrótowo SLI, w przypadku AMD jest to CrossFire/CF/CFX.

Często wiąże się to jednak z pewnymi wadami - nieco większymi temperaturami, hałasem czy poborem prądu w porównaniu z jedną kartą.
Należy też często pilnować łatek, patchy i nowych sterowników/profilów do SLI wydawanych przez Nvidie/AMD czy też deweloperów gier, aby te konfiguracie z dwiema (bądź więcej) kartami działały sprawnie.

Zdecydowanie bardziej "bezproblemowe" jest wybranie jednej mocnej karty, zwłaszcza dla ludzi zielonych w tematyce komputerów, bądź nie lubiących przy nich często dłubać.
Tutaj więc, polecałbym kupno Radeona HD7970 (Sapphire/Asus/Gigabyte).

OC - Overclocking, podkręcanie. Czyli zmiana właściwości sprzętu (z reguły podniesienie taktowania) aby podwyższyć jego wydajność. Podkręcać można np. procesor czy kartę graficzną.
Jest to o tyle korzystne, że za jakiś czas można znacząco podnieść wydajność swojego sprzętu, w stosunkowo prosty sposób - zaleca się to więc właściwie... wszystkim.


W kwestii klawiatury - tutaj wybierz coś, co będzie dla Ciebie wygodne - w zależności od tego czy potrzebujesz dodatkowe przyciski na makra, czy inne bajery. Jak nie to wystarczy prosta solidna klawiatura.

Mysz - powiedz jak ją trzymasz i jakich używasz czułości.
Typy chwytu - http://www.test-gear.pl/gripy/
Czułość myszy - wysoka, niska, średnia? Jakie wykonujesz ruchy - tylko nadgarstkiem czy "wiosłujesz" całą ręką? 

Sprzęt od razera - zależy od modelu. Mają w katalogu zarówno perełki jak i totalne gó**o, więc będzie można powiedzieć więcej jak podasz jakieś preferencje odnośnie klawy/myszy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A więc tak: Monitor do 800 zł, najlepiej 24 cale.

W klawiaturze zależy mi na tym żeby były podświetlane klawisze i żeby była podpórka pod nadgarstki.

Co do myszki to trzymam mniej więcej fingertip grip ver. 1. Zależy mi na przyciskach pod kciukiem, dobrym ślizgiem, w miarę cichymi klawiszami i "skokowym" scrollem. Ruchy wykonuję nadgarstkiem a czułość no to tak żeby można było precyzyjnie celować. No i oczywiście żeby ładnie wszystko wyglądało :D Ewentualnie jakieś bajery typu podświetlane logo itp. ale niekoniecznie!

Link to post
Share on other sites

W kwestii monitora, polecam zajrzeć tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/64117-chcę-monitor-za-chcę-monitor-do/

Podświetlane klawiatury to chociażby, Logitech Illuminated, Razer BlackWidow/Arctosa/Lycosa Mirror.
Z myszek, na laserze - G700, G500, G9x, bądź optyku - Deathadder, Savu, G300, G400
Ujdzie jeszcze Imperator 4G, chociaż ten sensor sprawia wiele problemów - przy odrobinie pecha mogą być z nim problemy, ale sama mysz wykonana znakomicie.

Podkładkę dobierze się w momencie, kiedy zdecydujesz się na konkretną myszkę.

Link to post
Share on other sites

Co się będę... mój!
Jak wrzucisz to w Fractal ARC Midi R2 zamiast Core3000 to masz genialną maszynkę.
Zdecyduj się tylko, czy chcesz jedną kartę HD7970, czy wydajniejsze dwie 660GTX w SLI.

http://forum.benchmark.pl/topic/81219-zanim-zapytasz-o-gtx660-w-sli-przeczytaj-najczęściej-zadawane-pytania/

Tu odrobina lektury w kwestii 660 SLI.
Lecz jeśli nie czujesz, że podołasz tematowi, bądź jesteś niezdecydowany - skieruj się ku pojedynczej karcie (7970). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co się będę... mój!

Jak wrzucisz to w Fractal ARC Midi R2 zamiast Core3000 to masz genialną maszynkę.

Zdecyduj się tylko, czy chcesz jedną kartę HD7970, czy wydajniejsze dwie 660GTX w SLI.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/81219-zanim-zapytasz-o-gtx660-w-sli-przeczytaj-najczęściej-zadawane-pytania/

Tu odrobina lektury w kwestii 660 SLI.

Lecz jeśli nie czujesz, że podołasz tematowi, bądź jesteś niezdecydowany - skieruj się ku pojedynczej karcie (7970). 

Raczej wezmę jedną porządną kartę! A ten Fractal ARC Midi R2 to jest procesor?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...