Skocz do zawartości

Czy opłaca się kupować komputer w 2013?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ArioX,

Recommended Posts

Witam, powoli przymierzam się do zakupu komputera(za miesiąc?), ale nie wiem czy to dobry pomysł. Teraz mają wyjść nowe konsole, za rok ddr4 i gddr6.... Kompa bym składał za jakieś 3500zł(i5 3570k,hd7870xt, ssd) i zastanawiam się czy uciągnąłby gry w FHD w high przez najbliższe 3 lata, bo nie ma mowy żebym wcześniej zmieniał komputer.

Edytowane przez grzeluu
Link to post
Share on other sites

Z roku na rok będzie coraz większy rozwój elektroniki oraz nowe gry będą tworzyć ,więc każdy może zadawać sobie takie pytanie jak ty .

Ja na Twoim miejscu poczekał bym 2 miechy i kupił zestaw na nowej podstawce 1150  .

 

//Poprawione dla eksperta  :)

Edytowane przez hitmanbz
Link to post
Share on other sites

Rozwój elektroniki jest, ale czasami wychodzą nowe "duże" rzeczy :D takie jak np. właśnie ddr4 czy gddr6. I zastanawiam się po prostu czy wymieniony przeze mnie wcześniej komputer(i5 3570k lub odpowiedni haswell, hd7870xt i ssd) uciągnie najnowsze gry w high przez najbliższe 3 lata.

Edytowane przez grzeluu
Link to post
Share on other sites

Możliwe że haswelle na początku będą sporo droższe przez podatek od nowości:-)

Słyszałem że wzrost wydajności to nie więcej jak 10% na stocku.

Sam składam kompa za ok miesiąc i też brałem pod uwagę haswella:-)

A poza tym nie da się dokładnie przewidzieć na ile starczy proc, to wszystko zależy od rozwoju elektroniki i optymalizacji gier:-)

Edytowane przez venedet
Link to post
Share on other sites

 

 

Z roku na rok bd coraz większy rozwój elektroniki oraz nowe gry bd tworzyć ,więc każdy może zadawać sobie takie pytanie jak ty . Ja na Twoim miejscu poczekał bym 2 miechy i kupił zestaw na nowej podstawce 1150 .

 

Proszę pisać po Polsku! co mają oznaczać te skróty: bd?

 

Ja wiem o co chodzi, ale to jest słabe!

Link to post
Share on other sites

koledze chyba chodzilo BD=BO :) i to nie zaden skrot a słowo :)

 

Rynek rządzi się swoimi prawami i firmy takie jak Intel, AMD, nVidia, ASUS, MSI, itd. dobrze o tym wiedzą - dlatego blokują postęp technologiczny na tyle na ile mogą sobie pozwolić, popatrz na to w kontekscie "komputer do gier":

- z jednej strony żeby uniknąć takiego rozkwitu konsol jak miało to miejsce 10 lat temu kiedy to wygodniej bylo kupić PlayStation2 bo miałeś je na 7 lat a komputer zaledwie na pół roku (teraz też tak masz jeśli zamierzasz High-End budować, z resztą dla mnie to słowo jest bardzo lotne - High-End dzisiaj to Middle-End jutro itd)

- z drugiej strony musi następować na tyle szybko żeby nie bankrutowali - czyli żebyś ty - zwykły użytkownik CHCIAŁ (nie był zmuszony!!!) ich produkty kupować.

 

- jeśli nie wierzysz to ZASTANÓW się dlaczego nie możesz iść do sklepu i kupić monitora OLED? :)

 

Dlatego jak dla mnie kupuj wtedy kiedy masz pieniądze i NIE ŻAŁUJ(!!!)

 

Pamiętaj, że za moment wyjdzie coś lepszego - ZAWSZE będzie COŚ LEPSZEGO - pociesz się tylko tym, że czas rewolucji technologicznej się skończył - rynek się przed tym broni! - pseudo-konkurencja napędza rynek wolno i robią to w sposób przemyślany.

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Nie wiadomo jak nowe konsole wpłyną na rozwój elektroniki.

 

Przecież konsole NIE WPŁYWAJĄ na rozwój elektroniki - ludzie kupują je BO postęp jest zbyt szybki - patrz na rok 2000 kiedy wyszło PS2 - pojawienie się konsol powoduje spowolnienie rynku PC. (z resztą wyżej już o tym pisałem więc nie będę się powtarzał)

 

A co do konsol to rządzą się one swoimi zasadami - 2005-2006 - pojawienie się Xbox360, Wii, PS3. Która najbardziej zaawansowana? Rzecz jasna PS3, później Xbox360 i na końcu Wii.

Jak wyglądały wyniki sprzedaży w pierwszych latach? Nintendo przoduje :)

 

Kupując konsolę nie liczy się tyle grafika (liczy ale nie tak jak w przypadku PC, gdzie czasami mam wrażenie że liczne "wodotryski" graficzne mają zastąpić fabułę).

W konsolach liczy się POMYSŁ na grę (weźmy takie "Journey" na PS3).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skąd możesz wiedzieć ile dana karta pociągnie gry fullhd na high?

Nie da się tego przewidzieć .

Nie wiadomo jak nowe konsole wpłyną na rozwój elektroniki.

 

Nijak nie wpłyną. Procek w PS4 nie ma budowy modułowej (gdzieś o tym pisali), więc pisanie fanów AMD, że wreszcie ich wspaniałe FXy pokażą pazur na nic się zda. Jedyna ewolucja, jaką (mam wielką nadzieję) wywoła PS4 (bo Durango ma podobno chodzić na zmodyfikowanym W8 (bitch please) --> directx?), to to, że gry będą robione w OpenGL'u, anie durnym DXie, który będzie np. ograniczał granie w nowe gry, które będą pisane np. tylko pod DX 12 (jeśli takowy wyjdzie).

 

Rozwój elektroniki jest, ale czasami wychodzą nowe "duże" rzeczy :D takie jak np. właśnie ddr4 czy gddr6. I zastanawiam się po prostu czy wymieniony przeze mnie wcześniej komputer(i5 3570k lub odpowiedni haswell, hd7870xt i ssd) uciągnie najnowsze gry w high przez najbliższe 3 lata.

 

Co do Gddr6 to nie czytałem, jaki skok w taktowaniu efektywnym będzie, ale tego chyba nigdzie nie pisali, bo bym raczej znalazł. DDR4 mają dać wyższe taktowanie na spokojnie ponad 2 GHz... Tylko serio, co to da? W7 zabiera nieco ponad 1 GB ramu, a Crysis 3 (wszystko full, SMAA x4) zabierał mi na ramkach 1333 MHz (tam tam tam) niecałe 4 GB! Poza tym, było pokazane na benchmarku, że nie ma żadnej różnicy między 4 6 czy 8 GB pamięci ram, co potwierdza moje słowa, tak więc jako pamięć operacyjna, to DDR4 mogą być bajerem tak jak PCI 3.0. I kolejny wywód odnośnie pamięci, to 780/770 mają mieć 3 GB pamięci i szynę 384 bit co spokojnie wystarczy na MSAA x8, a nawet na CSAAx16Q w takich grach jak Crysis 3, który do ukazania się kolejnej gry Cryteka pozostanie najładniejszą grą. (dobra, może inaczehm bo jak teraz czytam to zdanie, to tak myślę, o co mi chodziło... może GDDR6 coś da, ale nie oczekuję rewolucji typu GDDR5).

 

 

PS. Nie ważne, czy kupisz proca teraz, czy za rok, kartę tak samo, czy obecna seria, czy przyszła. Jak wyjdzie nowe GTA na PCta (jeśli wyjdzie), to titana zarżnie, nie mówiąc już o LGA 2011 :rotfl:

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

 

 

PS. Nie ważne, czy kupisz proca teraz, czy za rok, kartę tak samo, czy obecna seria, czy przyszła. Jak wyjdzie nowe GTA na PCta (jeśli wyjdzie), to titana zarżnie, nie mówiąc już o LGA 2011

...to tak a propos gier pełnej "wodotrysków" graficznych, gdzie fabuła jest ostatnią rzeczą dla której się w nią gra - tutaj odniesienie do Sleeping Dogs gdzie jest idealnie na odwrót.

 

 

 

więc pisanie fanów AMD, że wreszcie ich wspaniałe FXy pokażą pazur na nic się zda
ciekaw jestem jak to jest z tym AMD, oni celowo tak słabe procesory robią czy jak? 
Link to post
Share on other sites
ciekaw jestem jak to jest z tym AMD, oni celowo tak słabe procesory robią czy jak? 

 

 

AMD robi najlepsze procesory, ale zły Intel przecież przekupuje wszystkie firmy, aby te nie wypruwały sobie flaków i nie pisały gier pod modułowe procki.

Podobnie jest z kartami, ale ostatnio AMD się wzięło w garść i zaczęło pisać masę zbędnych technologii. Symulowanie ptaków w nowym BFie, aby zabrać NVidii trochę klatek... Czekam tylko, aż zrobią specjalny silnik do fizyki cycków i wszelakich "płynów ustrojowych", które będą zaimplementowane w scenki miłosne w nowym Wiedźminie :menda:

Chyba, że to zrobią na Physx, który będzie w grze wykorzystywany :D

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

 

 

W konsolach liczy się POMYSŁ na grę (weźmy takie "Journey" na PS3).

W konsolach liczy się kasa i jeszcze raz kasa!

Gry na konsole trudniej zhakować, a jeśli już ktoś to zrobi to za chwile wychodzi nowy soft niwelujący lukę w zabezpieczeniach i kaplica. Ponad to jak masz zhakowaną grę na konsoli to nie podepniesz jej do sieci bo zaraz dostaniesz bana na 5000 dni, a sama konsola będzie bezużyteczna :P

 

http://www.youtube.com/watch?v=ymJqdoCobAg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W konsolach liczy się kasa i jeszcze raz kasa!

Gry na konsole trudniej zhakować, a jeśli już ktoś to zrobi to za chwile wychodzi nowy soft niwelujący lukę w zabezpieczeniach i kaplica. Ponad to jak masz zhakowaną grę na konsoli to nie podepniesz jej do sieci bo zaraz dostaniesz bana na 5000 dni, a sama konsola będzie bezużyteczna :P

 

Akurat jeśli chodzi o takie zabezpieczenia, to powiem, że jestem za, bo ja sam należę do nie wiem... jednego promila osób, który gry na torrentach używają jako demo? Np. ściągnąłem sobie miesiąc temu w niedzielę Tomb Raidera nowego, tak mi się podobał, że postanowiłem dać twórcom pieniążki i poszedłem następnego dnia po grę do sklepu. Ta cała reszta, czyli bardzo realne 999/1000 osób po prostu by przeszło grę i potem wywaliło z dysku. Wyjątkiem są gry np, Bioware, gdzie masz od cholery DLC, bo chcą ciebie wycisnąć jak cytrynę + gry, gdzie twórcy się wypieli na graczy i zrobili to tylko dla kasy.

 

Są ludzie, co mówią, że nie kupią gry, bo są za drogie w naszym kraju. Jest w tym sporo racji, ale takiego Wiedźmina, który jest tani i tak piracą, więc się coś ta wymówka nie sprawdza. Również inne dobre polskie gry, jak Two Worlds 2 choćby.

Ale offtop...

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites
Ponad to jak masz zhakowaną grę na konsoli to nie podepniesz jej do sieci bo zaraz dostaniesz bana na 5000 dni, a sama konsola będzie bezużyteczna  

Tak jest raptem od kilku lat - wcześniej bylo inaczej bo "tryb multi" i "konsola" wykluczaly sie z definicji - ja mowie o poczatkach konsol i tym na jakiej zasadzie ich rynek dziala - mowie o tym DLACZEGO jest w tym KASA i producenci gier chca w to inwestować - system banowania to jedna z przyczyn.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Teraz obie konsolki będą miały niebieski laser, więc to samo z siebie wyzeruje piractwo przez kilka lat, bo nie będzie sensu kupować drogich płyt. Będą ludzie musieli czekać na to, aż będzie można odpalać gry z samego dysku, ale czy w tym sens? Konsola przy takich samych bebechach jest tańsza niż PCet, bo do sprzętu się dopłaca, to jest oczywiste i każdy to wie (powód, dla którego NVidia nie chciała za małą stawkę robić bebechów dla sony, ale fanom AMD nie wytłumaczysz), ale czy jest sens brać wtedy konsolę, aby grać tylko na singlu, na gównianym padzie i NA PADZIE!?

 

Dlatego PCet jest najlepszy. I dla piratów i dla uczciwych graczy.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

jako szczesliwy posiadacz PS3 powiem, że CO DZIEŃ jej używam... do oglądania filmów :) koncept gry na Padzie bije mnie o sciane i podłogę...

 

Piractwo BYŁO JEST i BEDZIĘ - popatrz na ostatnią konsolę jaka wyszła - Playstation Vita :) tyle że jest ono marginalne w porównaniu do PC - patrz COD:MW3 na multiplayerze :D

 

 

 

 

Dlatego PCet jest najlepszy. I dla piratów i dla uczciwych graczy.

 

Nie zgadzam się - uważam, że konsole wygraja tę bitwę i tak być powinno! Po co zmieniać sprzet co rok jak można co 7?  :)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Ja nawet nie wpisuję w google coś ala MW3 multi crack, bo naprawdę nie znoszę CoDów, ale nie ważne. A co do PS3, to pamiętam, jak to było kilka ładnych (ponad 4) lat temu. Odtwarzać blu ray ponad 1500zł, zaś PS3 kilka ładnych stów taniej. Tak oto wzrosła sprzedaż PS3 w tym kraju.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...