Skocz do zawartości

PS3 fat cechm03 80gb - wymiana dysku


Recommended Posts

Hejka

 

troszkę już poczytałem o wymianie dysku i chciałbym tylko się tylko upewnić. Właśnie kupiłem sobie PS3 z 80GB HDD ale po dwóch dniach i wykupieniu PS+ dysk już jest pełny :P tak więc myślę o wymianie na większy. Z tego co wyczytałem mogę zamontować dowolny dysk 2,5" o dowolnej pojemności (widziałem, że nawet 1TB ludzie pakowali) ale dobrze, żeby obroty były 5400 żeby nie grzał się mocno - prawda? Przed wymianą robię backup na dysk przenośny podpięty pod usb a potem po instalacji nowego po prostu wszystko przerzucam z powrotem - tak? Po włożeniu nowego dysku wyświetli się komunikat czy sformatować nowy dysk - tak? Jeszcze wyczytałem o jakimś błędzie który kiedyś wyskakiwał po jakiejś aktualizacji i działał wtedy tylko oryginalny dysk to już chyba nie aktualny problem? Nie mam zazwyczaj problemu z modyfikacją sprzętu, troszku się na tym znam - czy może mnie tutaj coś zaskoczyć?

 

dzięki za pomoc

 

ps. a zamierzam kupić ten dysk http://www.ebay.co.uk/itm/500GB-500-SATA-2-5-Laptop-2-5-Hard-Disk-Drive-HDD-PS3-Compatible-Warranty-/330879433800?pt=UK_Computing_HardDrives_RL&hash=item4d09f37c48

Edytowane przez sakkra
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Generalnie wszystko już wiesz. Tak, nie może być więcej niż 5400. Tzn może być ale to podobno nic nie daje i prędkość jest jak na 5400. Tak, po włożeniu na bank będziesz go musiał sformatować. Nic mi nie wiadomo o jakimś błędzie. Dysk podłączany do USB musi mieć system plików FAT32. Raczej nic Cię nie zaskoczy.



 

 

jaki masz soft ? bo jak powyzej 3.60 to nie zamontujesz innego niz oryginalny sprzedawany przez sony (ja nie moglem, a robilem to kilka razy)

 

? :o  ?

 

Pierwsze słyszę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie mogłem w swojej fatce i slimie tak zrobic, albo mialem jakiegos pecha (ale wkladalem dysk 1tb wiec moze dlatego)

poczytaj sobie ze od softu 3.56 byly problemy z innymi dyskami

 

najlepiej niech sprawdzi sam bo to moze byl problem z moim dyskiem

wywalalo bledy a po zejsciu na 3.55 bylo ok

 

http://www.ps3site.pl/blad-8002f2c5-w-ps3-uwaga-na-dyski-hdd/63019

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Hmmmm no należałoby to sprawdzić bo zabiłeś mnie tym info. Z tego co wiem, zawsze się wkłądało dowolny dysk 2,5 cala 5400rpm i nie miał prawa nie działać. To Xlocek zawsze robił problemy i trzeba było dedykowane. W PS3 wymieniałem, ale miałem wtedy 3.41 i działało więc nie mogę powiedzieć na 100% jak będzie z wyższym softem skoro twierdzisz, że są jakieś wałki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...