Skocz do zawartości

Recommended Posts

1) Kwota przeznaczona na zakup: Do1400zł 

2) Rozmiar matrycy: 11,6 1366x768

3) Główne zastosowania: Internet, prezentacje

4) Miejsce użytkowania: głównie w plenerze

5) Wymagania specjalne: Brak systemu

6) Osobiste preferencje: ciemny kolor

7) Własna propozycja (model wybrany samemu): 

Jest takich kilka:

http://www.x-kom.pl/p/120259-notebook-laptop-11,6-asus-x201e-kx003d-p987m-4gb-500.html Tutaj niby dość pojemna bateria ale w testach wypada gorzej niż AO756 więc raczej odpada

http://www.x-kom.pl/p/120510-netbook-11,6-acer-ao756-p987m-4gb-500-czarny.html Bateria również nie powala, na razie jestem najbliżej kupna właśnie tego netbooka.

http://www.x-kom.pl/p/117388-netbook-11,6-acer-ao722-c-60-4gb-500-3g-czarny.html Na plus bateria ale procesor, z tego co dałem radę się dowiedzieć, bardzo słaby

 

 

Szukam czegoś podobnego do Aspire One 756 ale z nieco lepszą baterią. Niestety do 1400zł jakoś nie mogę nic sensownego znaleźć, więc proszę was o pomoc.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Twoje propozycje:

W AO722 bateria trzyma tak długo bo jest to typowy procesor ultramobilny, czyli mizerna wydajność ale również mizerny pobór prądu. Z kolei AO756 ma już procesor niemalże stosowany w tanich /pełnowymiarowych/ laptopach, więc jest wydajniejszy - kosztem poboru energii - logiczne. Z tej trójki znowu jakościowo najlepiej prezentuje się ASUS. Polecałbym wybór pomiędzy nim, a AO756 oparty na osobistych preferencjach w kwestii wyglądu, etc. Bowiem w tej cenie i my nic ciekawego nie wymyślimy. 

Link to post
Share on other sites

Więc pewnie zdecyduje się na AO756. Szkoda tylko, że w X201E bateria taka słaba bo wygląda na prawdę ładnie:)

 

Jeszcze jedno pytanie: Ten c-60 jest na prawdę taki słabiutki?? Bo AO722 na prawdę nieźle trzyma na tej baterii.

Edytowane przez Daniel880
Link to post
Share on other sites

Jeżeli twoje zastosowania to przeglądanie internetu i zabawa w PowerPoint to tej słabości C-60 jakoś nadto nie odczujesz. Chociaż sprzęt na owym Intelu będzie bardziej responsywny. To trudna decyzja. Jeśli zależy ci bardzo na tym czasie pracy na baterii to bierz tego C-60, jeśli jednak nie masz na to parcia zostać przy czymś na Intelu.

Link to post
Share on other sites

A wlasnie nad U270 tez myslalem ale nie idzie go znaleźć w wersji innej niz biala.. Lenovo za wydaje sie byc idealny ale ta cena...Mam teraz dylemat pomiedzy x201e i ao756. Bateria x201e w testach wypada gorzej niż ta z ao756 ale czy to mozliwe? X201e ma prawie dwa razy pojemniejsza baterie..

Przepraszam za brak polskich znaków i błędy ale pisze z telefonu:) pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ten MSI to jest taki plastik-fantastik że sypie się w dłoniach, chociaż jakby tak popatrzeć czysto na wykresy to nie wypada źle.

 

ThinkPad E130 - wiadomo, wybór najlepszy (2 klasy ponad wszystkim innym tutaj) ale 250zł trzeba dorzucić. Chociaż zaznaczam że warto. Bo raz jakość wykonania obudowy (nie jest to poziom "dużych" Thinków, bo dalej tylko tworzywo ale baaardzo solidne), dwa bateria, trzy matowa matryca (czyli w teren ideał). 

Link to post
Share on other sites

Nie stać mnie niestety na tego lenovo i w ostateczności pewnie kupię AO756. Nie wiem czy jest sens dopłacać do X201E tylko dla wyglądu i jakości wykonania, jestem studentem i nie zależy mi jakoś szczególnie na tym. Szkoda tylko tej baterii no ale za te pieniądze chyba nic ciekawszego nie wymyślimy..

 

Jeszcze pytanie jedno. Warto w takim netbooku zainwestować w 8GB pamięci RAM?

Edytowane przez Daniel880
Link to post
Share on other sites

Ten MSI to jest taki plastik-fantastik że sypie się w dłoniach, chociaż jakby tak popatrzeć czysto na wykresy to nie wypada źle.

 

ThinkPad E130 - wiadomo, wybór najlepszy (2 klasy ponad wszystkim innym tutaj) ale 250zł trzeba dorzucić. Chociaż zaznaczam że warto. Bo raz jakość wykonania obudowy (nie jest to poziom "dużych" Thinków, bo dalej tylko tworzywo ale baaardzo solidne), dwa bateria, trzy matowa matryca (czyli w teren ideał). 

 

Mialem przyjemnosc miec ten model MSI na E-450. I nic zlego nie moge o nim powiedziec. Mimo ze rzeczywiscie obudowa plastikowa, to moim zdaniem raczej niezle wykonana. Nanosilem sie go troche, moja druga polowka tez. Teraz sluzy moim rodzicom i tez nie maja zadnych problemow z nim, a chodzi zwykle po 5-6h dziennie.

Jedyny minus: bateria padla po roku i 2 miesiacach. ;)

Link to post
Share on other sites

A właśnie pytanie odnośnie tego co powiedział @Battlefist. Jak z wymianą baterii? Nigdzie nie znalazłem baterii do kupienia, a może jest możliwość kupienia czegoś pojemniejszego? Chodzi głównie już tylko o AO756 bo prawdopodobnie jego kupię i jaki jest koszt takiej wymiany?

 

 

Edit:

Mam szanse kupić Samsunga NP535U3C - A03PL za 1400zł używany kilka dni.. Opłaca się to? Czy lepiej kupić AO756 za 1120zł?

Edytowane przez Daniel880
Link to post
Share on other sites

Ten Samsung to już zupełnie inna klasa sprzętu, moim zdaniem się opłaca. Nawet nie ma co się wdawać w uzasadnienia, to po prostu wyższa klasa sprzętu. 



Po pierwsze 13,3'' będzie wygodniejsze od 11,6''  bez dwóch zdań, waga to tylko 1,5kg więc jakoś mobilność specjalnie nie zmaleje. Procesor jest w jakimś tam stopniu piętą Achillesową tego Samunga, ale od innych wymienionych w tym temacie i tak będzie wydajniejszy (+lepszy układ graficzny, mimo że dalej zintegrowany). Obudowa aluminiowa (w całości). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...