Skocz do zawartości

i7-860 - jak utrzymać 4GHz


Recommended Posts

Mój temat już chyba wyparował, więc zaczynam nowy. Próbuję wbić na i7-860 4GHz ale niestety nie udaje się. 3,6GHz jest stabilne, udało mi się też utrzymać 3,8, ale 4,0 już wylatuje na pierwszych sekundach OCCT.

 

Moje aktualne ustawienia:

  • CPU Clock Ratio: 20x
  • QPI Clock Ratio: 36x
  • BLCK: 200
  • SPD: 8.0
  • Memory Freq: 1600
  • CPU Vcore: 1,40V
  • QPI/VTT: 1,33V
  • PCH Core: Auto
  • CPU PLL: Auto
  • DRAM: 1,66V
  • HT: off
  • C1E: off
  • EIST: off
  • TurboBoost: off

To wszystko na płycie GA-P55A-UD3 rev.1.0, chłodzeniem HE1225 i zasilaczem OCZ SXS2 500W.

 

Co zrobić, żeby utrzymać to 4.0? A może da się więcej?

Edytowane przez omnik
Link to post
Share on other sites

Twoja płyta ma funkcję Offset Voltage? Jeżeli tak, to używaj tego i włącz EIST + C1E.

 

CPU PLL daj może minimalnie więcej jak 1,8V (1,8V to standard) (ważne dla BLCK równego/większego 200).

 

QPI/VTT wyrównaj z napięciem procesora, może być MINIMALNIE większe.

 

Sprawdź czy pomogło. Jakie masz temperatury?

Edytowane przez Kapucynek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie znalazłem takiej funkcji, rozumiem, że w takim razie zostawić obie funkcje wyłączone?

 

Po wprowadzeniu proponowanych przez Ciebie zmian różnica jest taka, że OCCT wysypuje się dopiero po jakiś 5-10 minutach, a nie od razu. Do tego (dziwna sprawa) wentylator CPU przestał przyspieszać pod obciążeniem, po przywróceniu wszystkiego to defaultowych ustawień, działa jak powinien.

 

Temperatury bez OC: 30 rosnące do 47; OC: 40 - 72.

Link to post
Share on other sites

Tak, wyłączyć. Co do wentylatora, to te funkcje właśnie odpowiadają za obniżanie mnożnika w spoczynku (idle) co prowadzi do mniejszych temperatur i poboru prądu, i mniejszego katowania CPU/sekcji zasilania mobo (u mnie jest to wymogiem, bo mam warzywną sekcje zasilania w swojej płycie). Wentylator jest jak najbardziej OK.

 

Jeżeli po zmianie napięć jest lepiej, należy iść w tym kierunku. Jednakże nie jestem pewny czy twoja płyta daje radę z BLCK większym jak 190, musiał bym coś poszperać. Jeżeli możesz to obniż BLCK do 190, i te pare mhz cię nie zbawi, sprawdź wtedy stabilność przy obecnych ustawieniach (lecz z BLCK 190).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Orthos. Ale to jest mega hardcore :)

OCCT jest najprostszy, lecz trzeba dłużej katować. OCCT styknie. Mój i5 zanim uznałem że jest stabilny musiał wytrzymać 8 godzinny test OCCT + 4h Linpack. Dziś rano skończyłem Linpacka (w nocy leciał zwykły OCCT z dużą ilością danych). I teraz jedyne o co się boje, to o mobo, ponieważ 1/2 sekcji zasilania jest niechłodzona ;p

 

A że masz i7, powinieneś podejść do tego tak samo rygorystycznie. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...