Skocz do zawartości

I5 2500k, dość wysokie temperatury,


Recommended Posts

Witam. Od razu mowię, że na OC prawie się nie znam. Mam płytę MSI Z77A-G45, I5 2500k, Fortisa, a obudowa to gladius m40.

 

Otóż wszedłem do BIOSU (UEFI znaczy się) ustawiłem taktowanie na 4500mhz, a CPU Voltage na 1,250. Test OCCT Linpack na maksymalnym obciążeniu przeszedł pomyślnie, ale temperatury sięgały maksymalnie aż 73 stopnie.

 

Pownienem się martwić czy dać sobie spokój?

 

Tu screen z OCCT  http://www.picshot.pl/public/view/full/323343

 

Link to post
Share on other sites

---joke for an idiot time---

@dam111111 jak to nie, przecież każdy wie że 

 

 

occt vcore 5min

 

---teraz na poważnie---

1) 5min w OCCT nie daje żadnego świadectwa stabilności, absolutnym minimum jest 20min - optymalnie przedłużyć ten okres do pół godziny.

 

2) 2500K według specyfikacji NIE POWINEN przekraczać 72C, u ciebie jest to na granicy (co jest dość dziwne przy tak niskim napięciu, celuję więc że chłodzisz to czymś mocno przeciętnym).

 

3) Jak przy tak niskim napięciu, ten CPU przejdzie ci 20-30min w OCCT to możemy myśleć dalej. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

4,5ghz napięcie 1,275. Po 25 minutach OCCT 0 bsodów i errorów; max temperatura - 72 stopnie.

Z tego co czytam to niektórzy mają max temp w okolicach 68 na Fortisie...

 

Temperature masz w porządku, ciesz się bo mój 2500k na 4.5GHz potrzebuje 1.38v i na Zalman CNPS10X Performa w OCCT+ Prime95 (priorytet8) ma jakieś 75-77 stopni.

A w IBT jakies 85-86 stopni ^^

Narzekasz na temperatury? zapuść IBT to zaobaczysz że OCCT nie może sie z nim równać :D

Link to post
Share on other sites

Bierzcie sobie poprawki na temp podane przez amd i intela

wg mnie spokojnie max bezpieczna temp dla procesorów to tak naprawdę ta podana przez producenta plus minimum 10%

Jak nie lepiej.

Pewnie starsi użytkownicy widzieli celerony pracujące po 10 lat w temp +90st i nic ich nie ruszało a niby bezpieczna to chyb coś w granicach 75

Więc nie panikujcie tak z tą temperaturą to nie lody :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...