Skocz do zawartości

i5-750 2.66 CZY i7-860 2.8 ?


Recommended Posts

Jedyne co mnie dziwi , to że moje ramy ( 1333 mhz ) chodzą domyślnie w biosie na 1066mhz. Przeciez powinno wykryć automatycznie 1333 a nie mniej . A tymbardziej ,że jak czytałem na stronie intela piszą ze na SOCKET 1156 max na ramach może być 1333mhz. A dopiero na 1366socket jest max 1066mhz. A co do napięcia jest ok podaje 1,5v. Mimo że te ramy mają 1,65v. To płyta główna sobie obniża i dobrze.

Źle masz bios ustawiony.

Pierwsze co to wgraj najnowszy bios F6.

Potem napiecie pamięci ustaw na 1,65 timingi 77720, oraz ustaw mnożnik pamięci na 10.

Mnie też źle wykrywał giguś pamięci.

Teraz mam je ustawione 10x150 czyli chodzą na 1500mhz bez zmiany pozostałych parametrów.

Link to post
Share on other sites

Jaka bzdura zawsze jak włączam windowsa7 jest cisza, a dzisiaj nagle bez sensu chłodzenie od grafy zaczęło na maxa głośność przez 10 sekund i znowu cisza...czemu tak nagle?

 

Nigdy tego nie mialem podczas wlaczania windy? Cos sie moglo stać? Czy to normalne czasem?

Link to post
Share on other sites

Po prostu coś ze sterownikiem się dzieje, że wskakuje na wyższe obroty. Pobadaj sprawę w ATI Overdrive i zainstaluj nowe Catalysty 10.2.

 

A czemu sterownik wskakuje na wyższe obroty? Co się moze dziać? I czy moze sie stac cos karcie?

Link to post
Share on other sites

Nie, po prostu on może sterować obrotami wentylatora i jakiś błąd powoduje, że na chwile przeskakuje na wyższe. Wyższe obroty jeszcze sprzętu nie uszkodziły, więc spoko. Zainstaluj nową wersję sterowników i potem pogrzeb w ATI Overdrive, może coś tam jest źle zaznaczone.

Link to post
Share on other sites

Mam następujący problemik.... właściwie tylko to mnie denerwuje , poza tym wszystko ok. A więc.

 

gralem sobie w BAttlefield BAD COMPANY 2 BETA , po jakims czasie wylączyłem ją i sobie włączam WARHEADA i w opcjach nagle wszystko zaczęło zwalniać , gorzej niż zwolnienia to był slowmotion, jeden ruch myszki trwał chyba z 5 sekund lub więcej , tak samo z minimalizowaniem gry i wyłączeniem. Po prostu wszystko zaczelo masakrycznie zwalniać , caly system. Po dlugim czasie wszedlem do menedzera urządzen zuzycie CPU 0% więc ok. Ale system po prostu tak zaczął zwalniać , że jakaś czynnośc , ruch myszki trwały po 5-10 sekund. DOpiero restart kompa pomógł. Olałem to myslalem ze 1 raz takie coś sie stalo . Ale dzis gralem w STALKER CLEAR SKY , wyłączyłem też po graniu , włączam DIRTA2 i to samo co wczesniej , tylko nie w MENU tylko juz przy reklamach. ZNowu zwolnienia sie zaczely. Musialem znowu uruchomic ponownie kompa. W samych grach jak już gram nie mam czegoś takiego , moge grać po 5 godzin i więcej i jest ok . Po prostu to sie zdarzylo po wyłączeniu danej gry i włączeniu nasTępnej ( Menu już albo reklamy ). System Win7 x64 Ultimate , Catalysty 9.12

 

 

dla przypomnienia:

I5-750 2,66 ghz

Gigabyte GA-P55-UD3 Socket 1156

DDR3 Ocz 2x2gb Platinum 1333MHZ CL7 Low Voltage

Gigabyte Ati 5850

Be QUiet Dark Power Pro 1000W

Link to post
Share on other sites

Cholera wie co to jest...normalnie grać moge po "10 godzin" i jest ok. System stabilny, zadnych zwiech. Tylko to "coś" jak wyłączam gre i następną włącze ( reklamy czy menu nawet )to się robi ten slowdown systemu.

Bzdura...może faktycznie wychodzi już powoli to,że po zmianie plyty glownej nie formatowalem dysku i tak samo po zmianie z nvidii na ati. Ale wątpie , a może...? Hmmm hmmm

 

A wpisując w google nie wiem jak to sprecyzować nazwać, by może znalezc podobny problem i rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Poprawka ten problem co pisalem pojawia sie w filmach jak oglądam na full screen. Czyli w grach na początku jak intro było to tez byly filmiki. I zgadza sie przez youtube to samo mam. Raz jest sterownik ekranu przestal dzialac ale odzyskal sprawnosc. A po chwili te objawy co pisalem. Ekran mruga na czarno i system cholernie zwalnia , jeden ruch myszką trwa 10 sekund . Slowdown kompletny. Czego to wina? Driverow?

Link to post
Share on other sites

Mi to wygląda na problemy ze sterownikami, jak radzi Igoruss walnij formata. Podejrzewam, że zainstalowałeś nowe sterowniki, a nie odinstalowałeś starych albo coś "grzebałeś" (głównie z tym hotfixem itd.). Tym bardziej, że po zmianie sprzętu nie zrobiłeś formatu - jak najbardziej powinieneś to teraz zrobić.

 

Jak to nie pomoże to podejrzewam kartę graficzną...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...