Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam


  • Zastosowanie komputera: Gry, internet
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2800zł
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Tak (Chociaż jeszcze nie umiem)
  • Których części potrzebujesz?: Procesor,ram,mobo,gpu,psu,case
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1440x900
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Dysk 500gb Segate, 250gb Segate, napęd LG (Wszystko na sata 2)
  • Specjalne wymagania: 100% Wydajności z ceny
  • Własna propozycja zestawu: Intel i5 2500k, Msi z77A-G45, GTX 660 (oc), silentium pc deus 600w, silentium pc Gladius M40, nie wiem jaki ram(niski profil?) i zastanawiam sie nad macho.
  • Inne: Częsci bede składał raczej w techplanet z racji odbioru osobistego w pobliżu zamieszkania

Jak nasuną mi sie jeszcze jakieś pytania to z pewnością je zadam, Pozdrawiam i liczę na jakieś dobre propozycje :)

Link to post
Share on other sites

Wazonek dajesz ołyte z możliwoscią SLI i wkładasz radka jako grafe, gdzie tu sens gdzie logika?

 

Podobny model płyty do twojej bez SLI 100 zł taniej

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g43-intel-z77-lga-1155-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-459603/

 

Chłodzenie do procesora po co?

 

przy takiej rozdzielczosci ekranu nie trzeba bedzie go krecić, ewentualnie w pozniejszym czasie zawsze mozna dokupić



Co do procesora jestem się w stanie zastanowić, bardzo warto wydać te około ~70zl złotych więcej?

 

tu masz odpowiedz, bo tez sie nad tym zastanawiałem

http://forum.benchmark.pl/topic/82702-i5-2500k-czy-i5-3750k/



 

 

Zasilacz Deusa sie nie sprawdzi przy tym sprzęcie?

 

pociągnie bez problemu

Link to post
Share on other sites
Razem około 3200zł ( wiem, wiem sporo po za limit ale możesz dać słabszą grafike np 7870 i sie zmieści w cenie )

 

 

Grafika tylko i wyłącznie od zielonych

 

Nie jestem maniakiem podkręcania, dopiero będę sie wtłaczał w temat. To zrobi dla mnie jakąś róźnice 2500k/3570k?

Edytowane przez JestemGraczem
Link to post
Share on other sites

3570k jest wydajniejszy bez OC, ja też nie jestem maniakiem OC stąd tamten temat :), ale jesli zamierzasz w przszlosci miec sli tak jak ja to procesor trzeba bedzie podkrecic aby nadarzał za kartami, dlatego na chwile obecna mozna sobie smialo odpuscic dodatkowe chlodzenie do procesora bo do jednej karty graficznej OC jest zbędne

Edytowane przez eleven.
Link to post
Share on other sites

Jeżeli już kupuje cały zestaw to 120zł na chłodzenie nie jest jakimś majątkiem a jeżeli ma zamiar go podkręcać to się przyda.

2500k podobno ma lepszą wydajność po podkręcaniu ale ręki uciąć sobie za to nie dam. Jeżeli chcesz karte od zielonych to można by pomyśleć nad 660Ti, wydajność w okolicach 7950 nawet troche większa.

Link to post
Share on other sites

Karta Gigabyte jest chłodniejsza od msi, prawda? Zwłaszcza ze z czasem planowałem zrobić z nich SLI.

W spoczynku owszem ale to roznica 2 stopni. W stresie gigabyte sie grzeje(18% wyzsze obroty wentylatorow i porownywalna temp) i jest glosniejszy. Daje link zeby nie bylo ze wyssane z palca.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_660_przeglad_modeli_niereferencyjnych?page=0,16

Po OC msi tez sprawuje sie lepiej.

Link to post
Share on other sites

Jeśli aktualnie bierzesz zestaw bez dodatkowego chłodzenia  to na boksowym radiatorze jest preaplikowana pasta.

 

Do zestawu kolegi eleven. dodałbym cooler np Silentium PC Fera Pro .Skoro zaczynasz przygodę z OC powinien być wystarczający (podobno dodają całkiem niezłe pasty). Budżet byłby niestety przekroczony o 80 zł (na techplanet.pl) -> KLIK

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

MOBO: Asrock P67 PRO3 (B3)
CPU: Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX
COOLER CPU: SilentiumPC Fortis HE1225
GPU: Gigabyte GeForce GTX660 Ti WF2 2GB
RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9
PSU: SilentiumPC Deus G1 500W
CASE: SilentiumPC Gladius M40
komp do gierek i dobrego oc

cena 2810zł techplanet.pl

Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites

 

 

MOBO: Asrock P67 PRO3 (B3) CPU: Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX COOLER CPU: SilentiumPC Fortis HE1225 GPU: Gigabyte GeForce GTX660 Ti WF2 2GB RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9 PSU: SilentiumPC Deus G1 500W CASE: SilentiumPC Gladius M40
 

 

Możesz uzasadnić swoją propozycje? Na tej płycie mozna zrobić przyszłościowe SLI o którym wspominałem?

Link to post
Share on other sites

Na Asrock P67 PRO3 (B3 ) nie zrobisz SLI (ani CF) -> http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_plyt_glownych_lga_1155_z_chipsetem_p67_pod_sandy_bridge?page=0,3

 

MSI Z77A-G45 to bodajże natańsza płyta na Z77 umożliwiająca SLI, ale na 100% nie jestem pewnien :)

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

 

 

Absolutnie nie znaczy najgorsza, to bardzo dobra płyta w swojej klasie.
 

 

Brakowało mi właśnie podkreślenia, nie boje sie użycia słowa - fachowca  :)

 

 

 

A: Jeżeli chcesz wszystkie ustawienia dać "na maksa", to niektóre gry mogą ścinać.
 

 

Rozumiem

 

Jeszcze jedno pytanie na które nie dostałem odpowiedzi/ nie chce być namolny..

Q: Czy na boxowym chłodzeniu mozna coś podkręcić procesor?

Link to post
Share on other sites

 

 

Na BOX'owym chłodzeniu się nie podkręca, nie tylko w trosce o procesor ale i również własny słuch.
 

 

Dziękuje.

 

Ostatecznie specyfikacja wygląda tak: 

 

CPU : Intel Core i5-3570k Ivy Bridge LGA1155 BOX

RAM : A-Data DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz Gaming Series CL9

MOBO : MSI Z77A-G45 Intel Z77 LGA1155

GPU : Gigabyte GeForce GTX660 2GB      /      MSI GeForce GTX660 TwinFrozr III 2GB

PSU : SilentiumPC Deus G1 600W       /     XFX Core 550W

CASE : SilentiumPC Gladius M40 Pure Black

 

Ktoś jeszcze chce coś dodać? Ostatecznie może to tak wyglądać, jeszcze jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites

ani na asrocku ani na MSI Z77A-G45niema możliwości sli

na tej masz  MSI Z77A-GD55

 Obsługa Nvidia SLI
Obsługa ATI CrossFireX


NIEKOMPETENCJA I WPROWADZANIE W BŁĄD

 

Z77A-G45 OBSŁUGUJE SLI

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...