Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

Nie wiem czy widzieliście porównanie procesorów z tej stronki. Wydaje mi się, że ma dużo prawdziwych informacji w sobie [ogólnie w miare, ale ładnie przedstawione]. TO NIE JEST REKLAMA.!

 

 

 

 

Ciekawe zestawienia, można wyczytać część intersujących nas rzeczy :)

 

Co myślicie? ZNacie tą www?

Link to post
Share on other sites

@@Leesiuu, ok, zobaczmy.

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-750-vs-Intel-Core-i5-2500K#differences

Na początek krótkie podsumowanie oparte na trzech smarkach. Bardzo pomocne :>

Potem są różnice, 750 ma więcej pamięci L3 niz 2500K, to bez wątpienia zaleta! Ten idle jest trochę podejrzany, cały komputer z 2700K po podłączeniu watomierza nie brał 74W (watomierz z marketu, ale taki nie ma aż tak dużego marginesu błędu). 

Dalej, performance, kilka mało ciekawych smarków. Ficzery, taktowania obu procków. Na półkołowych wykresach, które same z siebie dają błędne wyobrażenie różnic między nimi. Wyniki po OC to nawet fajna sprawa, chyba jedyny plus tego serwisu.

Później opinie użytkowników, co w ogóle nie ma najmniejszego sensu, bo mało kto powie (i zauważy, bo jednak prawie każdy procek na rynku wystarczy do normalnego, komfortowego użytkowania komputera), że kupił słabego proca, albo że lepiej byłoby kupić procesor X, bo cośtam. Pomijając to, że jedna była kompletnie od czapy (żeby nie wkładać więcej niż 4GB RAMu do 32-bitowego systemu, piwo temu, kto wykaże związek z i5-750).

Na koniec parę konkurencyjnych proców. Chyba się jednak rozmyśliłem, lepiej wezmę FX-8350, w końcu ma "High clock speed"!

I po to musiałem przeskrollować ten cały kolorowy cyrk?

 

http://www.cpu-world.com/Compare/443/Intel_Core_i5_i5-2500K_vs_Intel_Core_i5_i5-750.html

Pomńmy tę dziwną zakładkę Highlights, którą dodali niedawno, która nie niesie właściwie  żadnych ciekawych informacji. Mamy specyfikację, wyłożoną czytelnie, w jednej tabelce, a nie rozbite na powierzchni 2km^2 jak na cpuboss. Jest taktowanie, ilość rdzeni, obsługiwane technologie, a co najważniejsze architektura (btw, na cpuboss gdzieś jest o tym mowa? bo ja tylko znalazłem wzmankę o Sandy Bridge, w jakimś cytacie z recenzji). To wystarczy, żeby mając trochę wiedzy orientacyjne określić, który proc jest dla nas lepszy. Można wspomóc się benchmarkami, które co prawda są niewiele bardziej różnorodne niż na cpuboss, ale tak naprawdę wybierając procesor trzeba się przebić przez trochę benchmarków na różnych serwisach, takie zbiorcze jak tu można potraktować jedynie jako orientacyjną informację.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o intele, to najwygodniejsze porównania dostarcza mi nic innego, lecz http://ark.intel.com/ Pełna baza wiedzy, datasheety, objaśnienia.

 

Wszelakie błyszczące strony, na których widać wykresiki w stylu zegar, wynik cine, itp. są nudne i tak właściwie nie dają żadnego rozeznania. 

 

Moim zdaniem wiedzę o tym trzeba nabyć, a wtedy patrząc na samo oznaczenie dostajemy sporą dawkę informacji (architektura/możliwości/funkcje).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...