Skocz do zawartości

Bsod przy starcie win 7 64bit


Recommended Posts

Witam serdecznie. Od pewnego czasu występuje u mnie pewnien problem. Niedawno składałem komputer jakieś max. 2-3 tyg. temu. Specyfikacje podam po opisaniu problemu. A więc podczas próby zagrania w grę w moim przypadku było to najnowsze DMC (wcześniej taki sam problem przy bulletstormie ale jakoś udało mi się z tego wybrnąć) po wciśnięciu NOWA GRA monitor gasł i jedyną możliwością był restart. Po tym zabiegu podczas włączania się windowsa 7 (64bit) wyskakuje BSOD plik - nvlddmkm.sys (kod błędu 0x00000116). Wcześniej podczas grania w bulletstorma problem był ten sam lecz udało mi się przywrócić system do wcześniejszego stanu poprzez narzędzie do tego przeznaczone lecz tym razem nie... Nie mam możliwości przywrócenia do momentu jak w przypadku bulletstorma. A więc teraz przyszedł czas na to co próbowałem z tym zrobić: 1. Sterowniki wyrzucone - zastąpione starszymi = brak efektów ; 2. Sposób z zastąpieniem tego pliczku bezpośrednio z katalogu NVIDIA; 3. Narzędzie naprawy systemu windows (które zapewnie nic nie daje lecz tego próbowałem); 4. Sposób z dodaniem wpisu do rejestru TDRDELAY. ; 5. Ponowne włożenie karty do slotu pci-e ; 6. Sprawdzenie dysków - Hd tune - wszystko dobrze. Dodam, że w pliku ntbtlog można zauważyć linjki w których "Did not load driver @cpu.inf,%intelppm.devicedesc%;Procesor Intel" czy też "Did not load driver @oem17.inf,%nvidia_dev.11c0%;NVIDIA GeForce GTX 660. Mogę podesłać cały ten pliczek. Dodam także, że wcześniej wszystkie gry działały poprawnie nie było żadnych problemów. Do systemu można wejść jedynie poprzez TRYB AWARYJNY. Komputer pomimo podzespołów do OC nie był kręcony. Jeśli to coś da to dla ramu włączony tryb X.M.P. Technologia turbo boost włączona, c1e + EIST. Teraz czas na specyfikacje.

 

CPU: I5 3570k + chłodzenie box - niekręcony

GPU: msi gtx660 twinfrozr III 2gb OC - niekręcony

MOBO: msi z77a-g45 (porty pci-e 3.0 o ile to coś da)

PSU: XFX CORE 550w 120mm

RAM: Corsair venegance lp 2x4gb xmp - 1600mhz

 

Proszę o bardzo szybką pomoc gdyż nie chce spędzić reszty życia na trybie awaryjnym ;) Z góry dziękuję.

 

Link to post
Share on other sites

Błąd ewidentnie wskazuje na problem ze sterownikiem graficznym lub samą kartą. Jako że wersja którą posiadasz jest fabrycznie podkręcona spróbuj nieco obniżyć zegary i odpal jakiś benchmark (ew. OCCT) i przetestuj ją trochę. 

Link to post
Share on other sites

A orientuje się ktoś czym spowodowany jest ten błąd skoro karta chodziła bez najmniejszych problemów ? Jakim cudem po paru dniach faktycznego jej używania (gry) wyskakuje BSOD skoro sterowniki te najnowsze były zainstalowane i nie było żadnego problemu ? Tylko dopiero po odpaleniu nowej gry nagle zaczął się pojawiać ?

Link to post
Share on other sites

takim że działało ale trafiłeś na trefną karte i przestało - zdarza się, nie wiesz czy działało wcześniej bo po paru dniach sprawdziłeś gry dopiero, a może tak być ze grafika będzie działała spoko ale przy większym użyciu się będzie sypała - możemy spróbować jeszcze jednej rzeczy dla pewności :

1. odinstaluj sterowniki do grafiki

2. programem driver sweeper usun pozostałosci po nvidia

3. zainstaluj sterowniki dołączone do karty graficznej na płycie

4. jeśli będzie działać wszystko to spoko, jeśli nie to winna jest grafika bez dyskusyjnie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...