Skocz do zawartości

Samsung Ultra 730U3E ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...


Recommended Posts

Witam

 

Mam pytanie do forumowiczów o nowy model Samsung Ultra 730U3E, opisywany z resztą na portalu http://www.benchmark.pl/aktualnosci/samsung-ultra-730u3e-ultrabook-seria-7-ultra-sprzedaz-cena.html

 

Czy ktoś może miał to cudo w swoich rączkach i choć troszkę na nim popracował? Chodzi mi o "kulturę" pracy - temperatura, system chłodzenia, wydawane dźwięki itp oraz ogólną wydajność (sprzęt ma służyć jako mobilne narzędzie do pracy przy szeroko rozumianej "web developerce" - głównie programowanie ale też jakaś praca z Photoshopem będzie niezbędna, żadnych gier itp). 

 

W sieci póki co jest mało konkretnych informacji poza jakimiś ogólnymi opisami konfiguracji. Sprzedawcy także nie potrafią powiedzieć nic konkretnego a niektórzy twierdzą, że rozbudowa RAMu jest nie niemożliwa choć konkurencja ma coś takiego w swojej ofercie...

 

Nigdy nie miałem do czynienia z procesorami niskonapięciowymi ULV (w tym przypadku Intel Core i5-3337U) stąd moja obawa czy sprzęt podoła takiej pracy.

Link to post
Share on other sites

Słabo szukałeś po sieci :)

Sam mam chrapkę na tego ultrabooka, jako alternatywa do ASUSa UX32VD.

 

Wg tego, co można znaleźć w sieci (również sporo filmików):

- są 2 banki RAM, z czego 1 jest przylutowany, a drugi wymienny, więc rozbudowa jest możliwa

- konstrukcja jest stosunkowo solidna (np. nie wygina się jak UX32VD)

- dysk SDD (mSATA) jest wymienny

- karta graficzna jest wg 3DMark11 ok 15% słabsza od GT620M w UX32VD (benchmark Bioshock chodził w 720p na średnich ustawieniach płynnie, na ultra lekko przycinał) - czyli to, co można by oczekiwać od takiego lapka; Do gier to on nie jest, ale sporo nowych gier w niskich detalach i rozdzielczości pójdzie i pewnie większość starszych - coś dla osób jak ja, czyli bardzo sporadycznych graczy (mnie osobiście interesował tylko SC2, ale on pójdzie w LD nawet na HD 4000)

- wg notebookcheck procek 3337U jest ok. 20% słabszy od i5-3210M (którego mam w "dużym" laptopie), który pozwala mi na bardzo szybką pracę z potężnymi plikami XLSX, więc i na tym ULV nie powinno być tragedii. Ciężko mi powiedzieć, jak się będzie zachowywał przy Photoshopie, ale wydaje mi się, że takich programach jest ważniejszy szybki dysk i dużo RAM, bardziej niż procek....

 

Zasadniczo, testów syntetycznych jeszcze mało, ale różnego rodzaju filmiki pokazują, że będzie to ciekawa alternatywa dla UX42VD, przy czym proszę się nie spodziewać cudów z ultrabooka.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

 

Nowy sprzęt wybieram już od 1,5 miesiąca (czym doprowadzam żonę do furii bo podobno łatwiej nawet torebkę do butów dobrać...) i widziałem pewnie 90% tych filmików. Większość to jednak pokazanie, gdzie jakie porty możemy znaleźć itp. Żadnych konkretnych informacji na temat matrycy czy układu chłodzenia. Specyfikacja techniczna też mi jest dobrze znana choć tak jak wspomniałem nie wszyscy sobie radzą z czytaniem ulotek. Jeden ze sprzedawców na moją prośbę wyceny konfiguracji z 10GB RAM odpowiedział, że dział serwisowy twierdzi, że nie ma możliwości rozbudowy... Cóż od mnie nie zarobią...

 

Przytoczony przez Ciebie ASUSa UX32VD czy Samsungi z serii 9 są ładnie opisane z detalami i mniej więcej wiadomo czego się  można spodziewać. Właśnie przeczytałem, że Samsung odświeża 9 więc może ceny tych obecnych lekko spadną tak aby wyszło te 3500 netto. 

Link to post
Share on other sites

http://www.x-kom.pl/p/122304-ultrabook-13,3-samsung-730u3e-i5-3337u-10gb-128ssd-win8-hd8570m.html?ref=100528637&sm12=NTA=&ts=1366624055&token=6d4cbbb5e7a04ab383cbd150e1cc1696

 słabo się ten serwis widocznie zna :) . Jest troszkę trudniej z montażem, ale tragedii nie ma, są modele bardziej problematyczne. Widziałem i miałem go w rękach, jednak nie na tyle długo żeby coś wiecej sie wypowiedzieć, matryca na pierwszy rzut oka jest świetna (ale to tylko parę minut go miałem, nie wiem jak na dłuższą metę FHd będzie oddziaływać na wzrok w tak małej matrycy). Wykonanie też niczego sobie

Edytowane przez Rashton
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

 

Nowy sprzęt wybieram już od 1,5 miesiąca (czym doprowadzam żonę do furii bo podobno łatwiej nawet torebkę do butów dobrać...) i widziałem pewnie 90% tych filmików. Większość to jednak pokazanie, gdzie jakie porty możemy znaleźć itp. Żadnych konkretnych informacji na temat matrycy czy układu chłodzenia. Specyfikacja techniczna też mi jest dobrze znana choć tak jak wspomniałem nie wszyscy sobie radzą z czytaniem ulotek. Jeden ze sprzedawców na moją prośbę wyceny konfiguracji z 10GB RAM odpowiedział, że dział serwisowy twierdzi, że nie ma możliwości rozbudowy... Cóż od mnie nie zarobią...

 

Przytoczony przez Ciebie ASUSa UX32VD czy Samsungi z serii 9 są ładnie opisane z detalami i mniej więcej wiadomo czego się  można spodziewać. Właśnie przeczytałem, że Samsung odświeża 9 więc może ceny tych obecnych lekko spadną tak aby wyszło te 3500 netto. 

 

Hi, hi, moja żona powiedziałby to samo.

 

Oczywiście pozostaje jeszcze jedno ważne pytanie; Gdzie i w jakich warunkach (nawet w podróży) będziesz używał tego laptopa.

Tak na prawdę to zamierzam kupić 730u3e głównie ze względu na matrycę, a głównie ze względu na jasność (potrzebna mi tam, gdzie będę pracował), bo rozdzielczość FHD przy matrycy 13,3 to dla mnie przesada (ok. ładniej i ostrzej wszystko wygląda, tylko, że jak będę coś robił w Excelu, to i tak pewnie będę skalował, a może nawet zmniejszał rozdzielczość do 1366x768, co by wzroku nie wykończyć).

Problem w tym, że albo jest jasna matryca typu IPS, ale wtedy FHD, albo HD, ale wtedy zwykły TN o słabych kątach i słabym podświetleniu..

 

Jeżeli Tobie potrzebny jest mocny laptop, o dobrej baterii, a jednocześnie stosunkowo lekki, natomiast wystarczy Ci zwykły ekran TN HD, to może zastanów się nad ASUS U32VJ;

Mocny procek (i5-3210M), niezła grafika (GT630M), dobra bateria, w pełni modyfikowalny, 13,3 cala, waży tylko 1,8 kg, a w wersji 8GB RAM do dostania za +/- 3000 pln brutto - do tego za 800 dokupujesz SSD 256GB i masz niezły kombajn...

Link to post
Share on other sites

Dla zainteresowanych jest nowy test omawianego sprzętu: http://pclab.pl/art53076.html oraz jedno z ciekawszych "review" z pokazaniem jak wygląda w środku po zdjęciu pokrywy (dotyczy modelu 740U3E czyli z dotykowym ekranem)

 

Potwierdziły się moje oczekiwania co do tego modelu. Jestem już bardzo bliski podjęcia ostatecznej pozytywnej decyzji co do zakupu. Znalazłem go w konfiguracji i5-3337 z 10GB RAM za 3999.

 

Od razu też zwracam uwagę na dość nieuczciwych sprzedawców, którzy próbują wcisnąć kit w postaci konfiguracji z 8 lub 12 GB RAM. Jest ona nie możliwa ze względu na to co już tu było pisane czyli, że na płycie jest 2GB i jest tylko jeden wolny slot. W konfiguracji z 8GB sprzedawca poniżej dopiero pisze, że dodaje do zestawu osobną kość pamięci 4GB czyli po jej zamontowaniu i ta mamy 6GB (podobnie w konfiguracji z rzekomymi 12GB, tam dostajemy osobną pamięć 8GB). Niby wszystko jest prawdą a jednak ktoś nieuważny może dokonać złego wyboru.

 

Jak już go zakupię podzielę się wrażeniami :)

Edytowane przez filmik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...