Skocz do zawartości

CM Elite 331 Worklog by Prorokk (ver. 2.0)


Recommended Posts

@up Wiesz mogłem zostawić tak odstająca ale kiepsko by to wyglądało, mogłem też przewidzieć całą sytuację i od razu zamówić większy mdf . Niestety człowiek uczy się całe życie .Przykleję, popracuję nad wyrównaniem krawędzi i mam nadzieję że po oklejeniu nie będzie się rzucać  w oczy

Link to post
Share on other sites

no to fotki z ostatniej chwili, korzystając z wolnego czasu i nudząc się okropnie postanowił dokleić brakujący kawałek do części frontowej 

DSC_8653.JPG

oraz chciałem Wam zaprezentować ostateczną wersję jednego z trzech filtrów które znajdą się na przedzie

 

DSC_8654.JPG

 

 

 

DSC_8656.JPG

 

 

 

 

 a i tak prezentuje się top skrzyni zaszpachlowany i wyszlifowany ( zawarty i gotowy ) do pomalowania

 

DSC_8657.JPG

Link to post
Share on other sites

Moja Żona od 1,5 godz śpi, wiec nie marnuję czasu i robię coś pożytecznego  ;) gdybym miał warsztat pod ręką to pewnie maszyny jeszcze by chodziły  :D .

Malowaniu będą podlegały widoczne elementy  tj MDF, część aluminiowego topu w miejscu instalacji wentylatorów, przód i tył skrzyni we wnętrzu na HIPSie  jest jeszcze folia zabezpieczająca , po jej oderwaniu ocenię czy wnętrze wymaga malowania jeśli nie pozostanie oryginalny błyszczący HIPS


dziś zbytnio się nie napracowałem przy obudowie, jakieś urwanie d... mnie dopadło ale dotarły 2 zamówione filtry anty i chociaż nad nimi chwilę podziałałem a wyglądało to tak: jakby kto pytał to są to filtry 140 mm od SPC Regnum wsuwane.

 

DSC_8662.JPG

 

Filtr został pozbawiony "uszu" dzięki którym można go złapać i wsunąć w obudowę obok widoczny 2 mm fragment HIPSu, będzie robił za przedłużkę.

 

A tu już filtry przytwierdzone do HIPSu dwa dolne znajdą się po lewej stronie obudowy  górny na prawo

 

DSC_8663.JPG

 

Poczekam aż klej zwiąże i wtedy wytnę właściwy kształt przedłużek

 

A tak filtry wyglądają  w przygotowanych prowadnicach

 

DSC_8668.JPG

 

No i oczywiście wsunięte do końca na właściwe miejsce

 

DSC_8667.JPG

 

Myślałem że uda mi się dokończyć walkę z MDFem ale widzę że będę się z tym bawił co najmniej do końca tygodnia.

 

Co myślicie o filtrach i ogólnie o postępie i kierunku prac ???

Link to post
Share on other sites

będą się chować i nie jakoś tylko te przedłużki z HIPSu będą tak przycięte że nie będzie ich widać , ten pierwszy już jest tak dopasowany, dziś zrobię fotkę to zobaczysz


nie wiem czy będzie widać udało mi się na szybko strzelić fotki

 

Od frontu wygląda to tak

tego na dole z lewej już nie widać, teraz muszę dwa pozostałe dopasować

 

DSC_8666.JPG

 

i jeszcze z bliska.

 

DSC_8669.JPG

 

 

tu widok od tyłu, powierzchnie jeszcze nie są przygotowane (zaszpachlowane i oszlifowane)

 

 

 

DSC_8670.JPG

 

Widać że ucho chowa się za frontem

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

cieszę się bardzo

bo ja też spać nie mogłem że  Ty spać nie mogłeś :rotfl:


No dobra filtry już gotowe przycięte i oklejone zwarte i gotowe go walki z kurzem
DSC_8671.JPG
 
DSC_8672.JPG
 
Teraz skupiłem się na dopracowaniu ( wygładzeniu ) MDF i ostatecznym przygotowaniu skrzyni do malowania.
Jak się uda w następnym tygodniu będzie już miała właściwy kolor :D
Dziś zamówiłem też ostatnia warstwę materiałów do ostatecznego pokrycia obudowy już nie mogę się doczekać jak to wyjdzie po oklejeniu .
A właśnie i jeszcze jedna sprawa dumałem nad panelem I/O i raczej stanie na tym,  że na górze wyląduje włącznik 2 gniazda usb 3.0 i reset, docelowo może znajdzie się tam sterowanie wentylami ( ale o tym muszę pogadać z kuzynem elektronikiem).
  A na przedzie napęd i czytnik kart upchany w ramkę redukującą 5,25 na 3,5 ale to wszystko muszę jeszcze wymierzyć :)


No to ostatni rzut okiem na na obudowę w aktualnym kształcie i kolorze

Jak widzicie zyskała nowe otwory na topie takie też będzie ostateczne rozmieszczenie tych elementów

 

 

DSC_8676.JPG

Guzik reset został zagłębiony w MDF dzięki czemu trudniej będzie Majstrowi Szkodnikowi wcisnąć go z partyzanta.

Teraz malowanie oklejanie i zbieranie wszystkiego do kupy.


Nie chcecie nic pisać to nie, ja sobie napisze  8-) 

Wreszcie doczekałem się wykonania wierzchnich paneli.tak wyglądały przed przymiarką

DSC_8682.JPG

 

Już je zainstalowałem ale efekt pokażę później

 

a teraz widok po malowaniu i oklejeniu części obudowy

DSC_8685.JPG

 

DSC_8686.JPG

 

Front MDF nie wymaga malowania nie będzie ostatecznie widoczny

 

Zastanawiam się czy bok od strony prawej pozostawić czarny czy jednak pojechać go folią

 

DSC_8700.JPG

 

 

No i na koniec z GRUBEJ RURY :D 

 

DSC_8699.JPG

 

 

No może teraz coś :menda:  napiszecie, czekam na opinie

Link to post
Share on other sites

a nie myślałeś dać też taki panel z boku plus pełne okno? taki glass cube?

 

 

E: zjadłem czekoladę i mój mózg już zaczaił zamiar. dobre to będzie ;)

 

E2: na co to jest mocowane? Pomyśl o czarnych nitach albo chromowanych śrubach.

 

E3. nie ma tam trochę za mało miejsca na zassanie powietrza dla wentli?

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

o to mi chodziło, obudowa mimo wymiarów nie jest najwyższa dlatego potrzebowałem przestrzeni u góry. No jest diecezja na przyszłość do LC jeśli wrzucę na górę chłodnice 360 to nie zmieszczę wentyli dlatego ta dodatkowa przestrzeń

DSCN0840.JPG

 

a od przodu mogłem zastosować siatki żeby zasysał powietrze bezpośrednio jak było w oryginalnym CM 331 ale postanowiłem że obudowa powinna być jak najbardziej gładka bez zbędnych ozdobników dlatego wentyle zasysają powietrze od spodu 

 

DSCN0841.JPG

 

i tyle z założeń i teorii a czyny wyglądają jak na zdjęciach


jeśli chodzi o instalację wierzchniej warstwy to narazie są to śruby samo gwintujące docelowo myślę o czymś takim

 

http://images.sklepy24.pl/12860814/1656/medium/sruba-kulista-do-zasilaczy-pc-imbus-czarna-4szt-.jpg

Muszę mieć dostęp pod spód  chociażby do wymiany wentyli dlatego nity odpadają

Link to post
Share on other sites

nie myślałeś o takich? Czarne szczotkowanie aluminium i do tego chromik...mmmmhmmmm ;)

 http://www.roadstyler.com/pl/components/com_phpshop/shop_image/product/50305f73837bbf8d8c0a5276874a040b.jpg

 

albo zamontować śruby na stałe i nakrętki na kociec

http://www.mtmetal.home.pl/images/nakretka-kolpakowa-m10-chromowana-nakretki-1300003636-2.jpg

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Genialnie to będzie wyglądać. Wykonałes kawał porządnej roboty.

Fajnie by to wyglądało, gdyby ta plexi była pomalowana na czarny błyszczący kolor, ale od wewnętrznej strony (od mańki komputera). Dałoby to podobny efekt jak w produktach m.in. appla, w których mamy metal/plastik pokryty szkłem. Byłby efekt trójwymiarowośc lakieru.

Link to post
Share on other sites

no niestety muszę Was zmartwić plexi będzie oklejona z zewnętrznej strony więc nici z efektu 3d :(

Obecnie dysponuję większa ilością wolnego czasu więc prace mogą deczko szybciej postępować

oto efekt dzisiejszych prac

DSC_8704.JPG

 

Nad nagrywarka tymczasowo stara kieszeń do dysków, brak jeszcze redukcji 5,25 na 3,5 cala( zamówiona powinna być jutro)

 

DSC_8706.JPG

 

DSC_8707.JPG

 

teraz widzę że muszę jeszcze bardziej ukryć guzior reseta .

i zastanawiam się nad dodatkowymi włącznikami do wentylatorów i ledów

Macie jakieś propozycje pasujące do już zainstalowanych guzików ( w rozsądnej cenie oczywiście).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...