Skocz do zawartości

CM Elite 331 Worklog by Prorokk (ver. 2.0)


Recommended Posts

Bez wentli nie ma co. Będziesz 2 razy w tygodniu musiał budę czyścić w środku. Przy takiej ilości wentylatorów to będzie raj dla kurzu. Ja obczaiłem ostatnio jeden myk ciekawy. Filtry za 5 PLN przymocowane na taśmę typu rzep. Demontowalne, tanie i praktyczne rozwiązanie. Nie rzuca się w oczy. Można co prawda dać magnetyczne ale i koszt jest masakryczny (najtańsze jakie widziałem to 35PLN/stuka na wentyl 140mm)

Link to post
Share on other sites

Dziś trafił się wyjazd na działeczkę więc postanowiłem zabrać cały bałagan ze sobą. Lepsza Połowa była wielce "zadowolona" :[  że nie będę robił syfu w mieszkaniu tylko na świeżym powietrzu . Jej na nieszczęście przypadło koszenie trawnika a ja zabrałem się za wycinanie zbędnych kawałków MDFa pozbywanie się wystających nitów i ogólne wyrównanie powierzchni.

Na pierwszy ogień poszły nity i wycięcie otworu na górny panel I/O wraz z czytnikiem kart ( mały ukłon w stronę Elite v1)

a wyszło to tak:

DSC_8613.JPG

 

 

 

DSC_8614.JPG

 

 

 

Później przyszła pora na MDF, niestety czasu starczyło tylko na wycięcie otworów wyrównaniem będę się musiał zająć w mieszkaniu ( będzie syf) :cry: .

DSC_8606.JPG

 

DSC_8608.JPG

 

 

 

Tu widać dokładnie ile przestrzeni będą miały wentyle na czerpanie świeżego powietrza

 

DSC_8609.JPG

 

DSC_8610.JPG

 

 

 

 

Po powrocie do domu i ustawieniu wszystkiego we właściwej pozycji zacząłem dumać co z tymi filtrami anty kurzkowymi i wpadłem na pomysł mało oryginalny ale mam ndzieję że się sprawdzi a wygląda tak

 

DSC_8611.JPG

 

DSC_8612.JPG 

W MDFie wyfrezuję szczelinę dzięki której będę mógł bez konieczności rozbierania obudowy wyjmować wszystkie 3 filtry znajdujące się na przedzie obudowy( narazie jest 1)  i muszę wymyślić jakąś przedłużkę aby swobodnie je wyjmować ale myślę że będzie git.

Teraz brakuje mi tylko ostatnie warstwy która przykryje całą obudowę ale wszystko w swoim czasie.

No opowiadać co myślicie.....?

 

Link to post
Share on other sites

@up

u góry są 2 płyty łącznie 29 mm a od przodu jedna 19 mm, instalacja wentyli na górze jest tylko przykładowa ( przygotowana do LC) narazie na wszystko przyjdzie plexi oklejona grafitowym aluminium i górne otwory wentylacyjne nie będą wykorzystane

Link to post
Share on other sites

Kurcze prace cały czas w miarę wolnych mocy przerobowych trwają ale efekty słabo widoczne.

Zabrałem się za wyrównywanie mdfów początkowo ręcznie, myślałem że pójdzie raz dwa i będzie z głowy niestety byłem w błędzie teraz ku ogólnemu niezadowoleniu rodziny i sąsiadów wykorzystuję "ciężki" sprzęt  :sciana: i od razu widać postępy :banan: .

 

DSC_8619.JPG

 

Górny mdf potrzebuje jeszcze niewielkich zabiegów kosmetycznych żeby idealnie pasować

DSC_8620.JPG

 

Ciekawe jak będzie wyglądał ten bok z oknem, ramka do instalacji szyby widoczna na fotce wyżej.

No i wspomniana parę postów wcześniej szczelina do instalacji frontowych filtrów anty

 

 

DSC_8621.JPG

 

DSC_8623.JPG

 

No i front który z wolna nabiera właściwych kształtów

 

DSC_8624.JPG

 

@ up co do kosztów to na dzień dzisiejszy ( nie liczę tego co miałem z pierwszej wersji worklogu ) to jest to dokładnie 430,91 złocisz.i jeszcze trochę wzrośnie gdyż brakuje jeszcze paru elementów.

 

To narazie tyle jak pojawi się coś godnego pokazania napewno to zrobię

Link to post
Share on other sites

Mdf zostaje( nie bedzie widoczny) ale nie będzie ostatnią warstwą , na wierzch przyjdzie plexi w okleinie z aluminium.

Potrzebowałem uzyskać dystans dzięki któremu u  góry zmieszczę się wentyle a od przodu uzyskam dopływ powietrza do wnętrza obudowy

A sam mdf będzie pomalowany i oklejony folia szczotkowane aluminium


nareszcie weekend, trafiła się kumulacja wolnego czasu w związku z czym udało się trochę popracować

Narazie drobny update ,

pierwsze za co się zabrałem to dokończenie  przedniego MDF  i wyfrezowanie miejsc na pozostałe filtry (2 dodatkowe już zamówione )

DSC_8627.JPG

 

 

 

DSC_8628.JPG

 

DSC_8630.JPG

 

 

 

 

Później przyszedł czas na przerobienie filtr ( brakowało parę cm żeby można go było swobodnie wyjmować ). z połączenia filtra i 2m hipsu powstało takie cuś

 

DSC_8632.JPG

 

 

 

DSC_8633.JPG

 

Niestety ze względów finansowych przygotowanie obudowy do malowania spadło na mnie, to była kolejna rzecz jaką zrobiłem dziś przy skrzynce. Niestety nadal schnie w loszku jak się ją uda oszlifować jutro wrzucę fotki.

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

Ramka pomalowana i gotowa do wklejenia szyby

 

DSC_8636.JPG

 

 

 

 

DSC_8642.JPG

 

Przymiarka z szybą

 

DSC_8643.JPG

 

 

 

 

Szyba wklejona i przymierzona do obudowy. Przy okazji wyszło na jaw że nie przemyślałem sprawy szyby i wystaje ona o jakieś 3 mm :D .

Przez to będę musiał dołożyć trochę materiału od przodu i z góry ale sytuacja już prawie została opanowana.

 

DSC_8649.JPG

 

DSC_8651.JPG

 

I co powiecie coś na temat pracy ?? 8-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...