Skocz do zawartości

Czy kupno wyciszanej obudowy wystarczy ?


Recommended Posts

Planuję zakup obudowy Cooler Master Silencio 550. Czy by było cicho muszę też zmienić zasilacz i cooler CPU, a może zostawić boxowy cooler i zmienić tylko zasilacz np. na Seasonic + obudowę ? (mam BOX-owy) Komputer używam głównie do gier. Procesora nie będę podkręcał. Czytałem, że OCZ StealthXStream 2 wytwarza 37 dB czyli tyle co boxowy cooler Intel. Które jest głośniejsze ?

 

Co sądzicie ? 
Link to post
Share on other sites

Każdy ma swoje zdanie i dlatego będziesz miał mnóstwo propozycji cichych obudów jak i coolerów czy PSU a nawet GPU.

Obudowy z matami mają to do siebie, że zazwyczaj poza frontem i tyłem nie mają miejsca na dodatkowe wentyle. A w "normalnych" obudowach zastosowane wentyle nie muszą być wcale ciche. Zasada jest generalnie taka, że jeśli w budzie wieje odpowiednio dużo chłodnego powietrza, to cooler CPU chłodzi procka chłodniejszym powietrzem, przez co temperatura jego jest niższa, a to przekłąda się na mniejszą prędkość wentylatora/ów coolera, więc i na ciszę.

Podobno obudowy SilentumPC i ich zefiry są ciche, więc może M40 będzie dobra. Sam przymierzam się do nowego pieca i zastanawiam się nad budą. Myślałem też nad CM Storm Enforcer, ale trudno dostępna, jadnak ma 20cm wentyl (jak nie większy), a większy wentyl to więcej ciszy.

Nic tylko szukać testów na różnych stronach i je porównać. Jeśli dana obudowa znajdzie się w czołówce na różnych stronach to masz odpowiedź, ale weź pod uwagę, że w takiej obudowie CPU może się bardziej grzać, więc nie lekceważ wyników osiąganych temperatur.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Jak wygląda regulacja obrotów coolera CPU ? Bo w teście na innym portalu komputerowym coolery były testowane przy obrotach na minimum i maximum, ale jak to uzyskano ? Minimum czyli testowane na 7V i wpięte pod molexa ? a maximum to 12V z płyty ?

Czy mając Define R4 mogę podpiąć cooler CPU pod kontoler obrotów od obudowy ? 
Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Mam ogromny problem z kartą graficzną, strasznie wyje. W celu sprawdzenia rpm wspomogłem się furmarkiem, tak by osiągnąć 86 stopni na karcie i ok. 60 na procku bo tyle mam podczas gry w wymagające tytuły i wyszło tak:

 

http://www.sendspace.pl/file/pic/9d12c37cdb44a8dba5d9cce/view

 

W MSI Afterburner w ogóle nie mogę regulować krzywej wentylatora, zaś w speedfun nie mogę regulować prędkość coolera cpu, choć to mniejszy problem bo tu chodzi o wyjące gpu.

 

Ma ktoś jakiś pomysł ? 3780 rpm to masakra....niczym boeing na pasie startowym !

W IDLE grafa pracuje na 1980 rpm 

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

No jest to sporo, ale niestety jak jest ciepła nie wiele na to poradzisz. Karta pewnie już po gwarancji? Rozbierz chłodzenie i przesmaruj pastą rdzeń, jak masz taka orginalną co daje Gigabyte to spadnie Ci nawet o 10 stopni temperatura. Polecam MX-2 albo STG-2. 

 

Jeśli to nie pomoże , to możesz wywalić orginalne wentylatory i zamonotwać na opaski zaciskowe dla wentyle 92 mm standardowej grubości. Wtedy raczej nie podłączasz już pod kartę graficzną, ale na stałe ustawiasz niższe obroty, wydajność powinna być co najmniej na podobnym poziomie ( a pewnie lepszym), a głosność będzie dużo niższa. 

 

Jak i to Ci nie da efektu, zawsze możesz wymienić chłodzenie, ale to już koszt za nówkę ok. 150 zł (np. Twin Turbo II)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak GPU wyje to nawet najlepsza buda nie pomoze. Kupilem HD 7850 Twin Frozr III od MSI a wiec nie taka znowu glosna i po wsadzeniu do Antac'a p182 nie wysiedzialbym na max obrotach. Zmiana na Accelero z 2 wentylami 120mm sprawila, ze stal sie cud. Karta graficzna przestala dzwiekowo istniec. No powiedzmy, ze jak ja ostro wykrece to bede musial wtedy dac wentylatory na @ 800rpm i beda slyszalne (przy czym dla mnie ostatnio slyszalna stala sie swietlowka energooszczedna i bede musial ja wymienic...). Obudowa obudowa, ale sadze, ze wiecej da zmiana wyjcow na cos co jest cichsze. Pozniej najwyzej zmiana obudowy z glosnej meshowej na wyciszona.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie - czy w Obsidian 550d da się zamontować wentylator na bocznej ścianie tak by wiało na kartę, przy jednoczesnym nie zdejmowaniu bocznej zaślepki ? Bo myślę, że jak wentyl będzie wiał z boku na kartę, to będzie chłodniejsza, a przez to cichsza ?

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Apropos zmiany chłodzenia VGA. Czy accelero z jednym wentylem tez da radę ? Da się zamontować na GTX 460 ? Mówię o Accelero L2 Plus AC120 lub Accelero L2 PRO C3114035

 

Mam tez pytanie odnośnie Windforce - ta prędkość wentylatorów w MSI Afterburner - 3780 rpm to jak mam rozumieć sama obu wentyli na karcie ? Bo zastanawiam się nad zmianą na XIGMATEK BATTLE-AXE VD964

i w teście na 12V jest napisane, że prędkość w rpm to 2170 (2x) czyli jak rozumiem, rzeczywista prędkość to 4340 rpm ? 

W ogóle battle axe od xigmatek pasuje do gtx 460 ?

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Nie mialem do czynienia z tym accelero, ale wydaje mi sie lekko male.

L2 Plus wg AC odbiera 120W, Mono Plus 200W a Twin Turbo II 250W. Przy czym Twin Turbo II ma 2 wentyle 92mm. Nie wiem czy to dokladnie ten sam radiator co z S1 Plus, ale ja na S1 Plus zmiescilem 2x 120mm.

Link to post
Share on other sites

Tak swoją drogę, ile max warto zapłacić za wymianę chłodzenia na procku oraz przełożenie podzespołów z jednej obudowy do drugiej ? Pytam, bo nie chcę zostać oskubany przez jakiegoś serwisanta, zaznaczam, że zrobiłbym to sam gdybym miał na to miejsce w domu :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Chciałbym prosić o poradę bo mam dylemat z wyborem wyciszanej obudowy. Zastanawiam się między Cooler Master Silencio 550, Cooler Master Silencio 650, Corsair Obsidian 550D oraz Fractal design Define R4. Niestety Define R4 nie zmieści mi się pod biurkiem, ale za pół roku się przeprowadzam i tu nasuwa się pytanie - czy warto zaczekać ze zmianą obudowy tyle czasu ? Czy Define R4 jest tego warta ? Bo pozostałe mi się mieszczą.
 
Czytałem ten artykuł:
http:// uk.hardware.info/reviews/3208/5/fractal-design-define-r4-review-refined-silence-test-results-cooling-200-watts
http:// uk.hardware.info/reviews/3208/6/fractal-design-define-r4-review-refined-silence-test-results-cooling-400-watts
http:/ /uk.hardware.info/reviews/3208/7/fractal-design-define-r4-review-refined-silence-test-results-noise-production
 
Silencio 550 to piekarnik, ale o dziwo przy wentylatorach na 7V jest tak cicha jak Define R4. Przy 12V jest najcichsza. 
Silencio 650 to nie piekarnik, ale przegrywa o ok. 3-4 stopnie z Define R4 i Obsidian 550D
Silencio 650 jest w testach ze wszystkich czterech najgłośniejsza.
Define R4 najlepiej chłodzi, ale Obsidian 550D jest niewiele gorszy.
 
Co radzicie ? 
 
P.S. Jak wygląda kontrola obrotów w Obsidian 550D ? Bo w Define R4 i Silencio 650 jest konroler obrotów, ale w Obsidian 550D takiego nie widziałem.

W ogóle jak zrobić tak by wentyle w Obsidian 550D chodziły na 7V ? Bo w Define R4 i Silenci o650 wystarczy przełączyć na kontrolerze obrotów, ale Obsidian 550D takiego nie posiada.

 

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...