Skocz do zawartości

Jaki skuter do ok. 3000zł


Recommended Posts

Jak w temacie. W okolicy mam dealera rometa, cpi, zippa, junaka i pewnie jeszcze cos :)  Myślę nad rometem 700 12 cali, 2 suw, 4,4 konia ew. cpi oliver formula 50. Wymagań jakiś specjalnych nie mam, ma być w miarę bezawaryjny i zrywny na tyle żeby mnie żul składakiem na światłach nie brał %-)

Link to post
Share on other sites

Od siebie mogę polecić Aprilia Area 51, skuter ładny z wyglądu a i pod "maską" nie ma się czego wstydzić. Będę ją sprzedawał jeżeli byłbyś zainteresowany zapraszam na priv. Swoją drogą jeżeli miałbym coś teraz kupować postawiłbym bym na jakąś biegówkę jest wiecęj zabawy i przyda się później taka praktyka na prawo jazdy.

Link to post
Share on other sites

Z nowych to polecam http://otomoto.pl/romet-ogar-900-r-racing-kask-M3263973.html

Pomimo, że Romet to już nie ten sam Romet, znajomi mają takie skuterki zarówno w wersji "Racing" ( ręka, aż drży od tej nazwy ;D) i zwykłą wersje i nie mają one lekko w ich rękach to naprawdę są mało awaryjne i to wersja z zacięciem sportowym brzmi dosyć ciekawie jak na 50 cm3.

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tyle, że w chińczykach z silnikiem przeważnie jest najmniej problemów. Sprawa wygląda gorzej jeśli chodzi o resztę, tzn. hamulce, owiewki, śruby (do niektórych strach podejść z kluczem albo śrubokrętem, bo zaraz "główka" się obrobi), czasami elektryka, rama itd.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

To będzie twój pierwszy skuter ? Jeśli tak, to ten Kymco może być fajnym wyborem. Ta firma oferuje nawet niezłą jakość za ciekawe pieniądze.  Z 4 suwem jest o tyle wygoda, że nie trzeba robić mieszanki (wiem, że są dozowniki, ale raczej bym im nie ufał), tylko lejesz benzynę do baku i co jakiś czas zmieniasz olej silnikowy. Mocy powinno raczej wystarczyć na pierwszy jednoślad.
Lepszego nowego skutera w tej cenie raczej nie dostaniesz. 2 suwowy Romet czy coś podobnego, może będzie odrobinkę szybszy, ale przy tym więcej spali + różne wady sprzętów z tej półki.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

No właśnie, kymco jest też o tyle fajne że po dobrym odtarciu leci ok. 70 na stocku :) A będę często jeździł w trasy ok 20km więc by się przydało trochę prędkości. Ale za to rometa 700 2t mogę mieć za 2693zł na kołach 10 lub za 2788 na 12. Więc trudno mi coś wybrać bo jednak ta różnica w cenie jak dla mnie jest spora bo 15 latkowi nie tak łatwo było zarobić te 3k :)

Edytowane przez kargulec12
Link to post
Share on other sites

Tego konkretnego modelu nie znam, bo temat 50tek porzuciłem jakiś czas temu, ale ogólnie moje doświadczenie z markami typu Romet, Kingway itp., to przede wszystkim słabej jakości owiewki, które potrafiły popękać bez "pomocy", często wibracje, które pewnie nie są obojętne słabym owiewkom i dają dodatkowe wrażenia słuchowe podczas jazdy oraz słabe hamulce, a to już nie jest śmieszne, tylko niebezpieczne. Najlepiej, to w miarę możliwości, obejrzeć tego Rometa, dobrze byłoby zrobić testową przejażdżkę i sprawdzić czy od nowości coś nie wibruje, jak z hamulcami itd. Co do kół, to w moim odczuciu skutery na 12 calach lepiej się prowadzą niż na 10, ale to może być kwestia konkretnego modelu i osoby używającej sprzęt.

 

Skuter będziesz utrzymywał sam czy rodzice się dołożą ? Bo musisz pamiętać, że utrzymanie 2 suwa z reguły jest droższe.

 

Edit: Warto też zwrócić uwagę na opony, bo w chińczykach często są nędznej jakości, wyglądają jakby były zrobione z odzysku po workach na śmieci i przyczepnością też nie grzeszą, a o jeździe w deszczu, to nawet nie wspominam ...

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Ja posiadam tego Rometa

http://foto.scigacz.pl/cache/imgs/_w750/gallery/baza_skuterow/Romet/romet_727/727_bok_romet_skuter.jpg

skuter jak każdy chińczyk czyli dość słabe plastiki, słaby tylny hamulec ale i tak używam praktycznie tylko przedniego który jest bardzo skuteczny. Jest to 4sów przez co ma przyjemniejszą kulturę pracy silnika.

Przejechałem nim już 4tys km w 3 sezony i do silnika się nie dotykałem oprócz wymiany oleju przed każdym letnim sezonem. Miałem styczność już z wieloma chińczykami i wszystkie są robione identycznie tylko kształt owiewek się zmienia i napisy.

Link to post
Share on other sites

Te wszystkie chińczyki różnią się tylko nazwa a wszystko pochodzi z tej samej fabryki.

Patrz na
Aprilia SR 50 (silnik minarelli- najlepszy silnik jak dbasz nie do zdarcia)

Peugeot Speedfight 1/2 (W cieczy najlepiej)

Yamaha Aerox ( minarelli pochodzi ze stajni Yamaha- osiągi konkretne.)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...