Skocz do zawartości

Bardzo problematyczne dzielenie partycji!


Recommended Posts

Witam. Przepraszam z gory za brak polskich znakow, korzystam z Ubuntu.

Otoz na dysku z kopia zapasowa pozostalo mi okolo 20GB miejsca, ktore chcialbym wydzielic na osobna partycje - by moc zainstalowac Ubuntu bez utraty danych. Niestety, jest to bardziej problematyczne, niz sadzilem.

Proba wydzielenia tych 20GB za pomoca programu GParted wbudowanego w pakiet narzedzi PartedMagic zakonczyla sie tym, ze po uruchomieniu procesu system niemal calkowicie przestal odpowiadac, po czym zniknal z ekranu, pozostawiajac czarny ekran oraz zawieszajac komputer. Postanowilem wiec sprobowac skorzystac z narzedzia wbudowanego w instalator Ubuntu. W jego przypadku jakiekolwiek odznaki pracy byly bardzo widoczne, poniewaz przez 90% czasu dioda na obudowie sygnalizujaca uzycie dysku po prostu swiecila i nie mrygala (w przeciwienstwie do GParted w PartedMagic, gdzie dioda co 10 sekund ledwie migala). W dodatku sam dysk niezle halasowal. Niestety, i tutaj nie udalo mu sie zakonczyc operacji, gdyz po ok. 20 minutach wyswietlil sie blad (nie pamietam tresci, jak tylko uda mi sie znalezc w Google to od razu napisze). Tak wiec chcialem ponownie sprobowac GParted, tym razem z poziomu Ubuntu uruchomionego z USB. Tu sie nagle okazalo, ze prawie cale miejsce na dysku mi... wcielo? Po prostu... Oto screeny, ktore rozjasnia sprawe:

http://s11.postimg.org/6ksdingnm/Screenshot_from_2013_04_15_14_51_13.jpg (spojrzcie na ilosc miejsca w "Contents" oraz w wartosci obok wykresu)

http://s16.postimg.org/ypskbva78/Screenshot_from_2013_04_15_17_05_47.jpg

Jestem na sto procent pewien, ze mialem dokladnie 20.88GB wolnego miejsca, a teraz ilosc ta ulegla zmniejszeniu. Dlaczego? Prosze o pomoc! Dysk to Seagate Barracuda 7200.10 250GB SATAII, jedyna partycja to NTFS z wlaczona kompresja.

Edytowane przez kamild1996
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...