Skocz do zawartości

NetGear DNG1000 ciągłe resetowanie.


Recommended Posts

Witam

Od dłóższego czasu borykam się z dziwnym zjawiskiem na routerze NetGear DGN1000, a mianowicie 

router lubi się resetować, a raczej samo połączenie z siecią, nie znam powodu, a na routerze, który dała Multimedia też takie akcje się działy, choć nie tak często.

 

Najdziwniejsze dla mnie jest to że taka "akcja" dzieje się tylko w przypadku podłączenia kablem, (kabli mam kilka i na każdym tak samo, więc darujcie sobie sprawdź inny kabel).

Przez jakieś 3 miesiące korzystałem w PC-ta z wpiętym modułem Wi-Fi (jakiś AirLive), i net padał maxymalnie raz w tygodniu(czyli tka jak na routerze od Multimedii), wiem że NetGear jest skonfigurowany poprawnie, sprawdzałem to z 10 razy, jednakże dalej nie mogę znaleźć przyczyny.

 

Może to router jest wadliwy? Albo może kolejna ciekawostka związana z "wspaniałością" Multimedii ?

Przypadek?

Nie sądze :(

Link to post
Share on other sites

routery netgear są g*wniane. lubią się przegrzewać itp. na 5 routerów netgear tylko jeden okazał się prawie sprawny - tzn. zrywał połączenie wi-fi, reszta zrywała połączenie adsl. (miałem prawo do zwrotu pieniędzy w czasie 21 dni jesli produkt był niesprawny, lokalny sklep posiadał bogatą ofertę netgear, niestety innych firm nie, przetwstowałem kilka różnych modeli). kupiłem pierwszego lepszego tp linka i jest ok. znajomemu netgear też zrywał połączenie, kupił tp linka i jest ok

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Uscislijmy, bo nie wiem, czy dobrze zrozumialem:

  • router po WiFi dziala, po kablu Ethernet rozlacza?
  • rozlacza komputer z routerem czy sam router 'rozlacza' (ergo resetuje sie)?
  • testowales swoja karte sieciowa (lub tez sam PC) w innej sieci?

Jesli chodzi o Multimedie, to roznie z nia bywa. Moi rodzice przeszli z UPC, mimo ze ich przestrzegalem i teraz zaluja.

Sporo (zreszta podobnie jak mowisz) zrywanych polaczen przez router - paradoksalnie - produkcji Cisco...

 

Inne urzadzenia po kablu dzialaja ok z tym urzadzeniem?
Moze to warto sprawdzic. Mozliwe, ze cos z interfejsami routera. Albo z interfejsem PCta. ;)

Link to post
Share on other sites

Router na Wi-Fi działa i nie rozłącza tak często jak z podpiętym kablem Ethernet. 

 

Czasami wywala jakiś błąd na kompie też, bo router się zresetuje, ale karta sieciowa ma konflikt adresów IP, i nie idzie nic zrobić. Tylko reset komputera całkowity(samej sieciówki nic nie daje).

 

Z interfejsem PC-ta to raczej wątpię, bo to już 2 płyta główna, innej firmy i z innym kontrolerem pod sieć.

Więc pewnie można to uznać jako inne urządzenia, ale jeśli nie to na Laptopie jednej, jak i drugiej siory zrywało bardzo często.

 

A no i ostatnio zacząłem czytać mangi, przez internet i wiadomo tam dość często trzeba ładować następną strone. I zauważyłem że wtedy takie "padanie" się nasila, i router resetuje połączenie, zaraz po wczytaniu strony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...