Skocz do zawartości

Monitor do Grania/TV/Konsoli 24 - 27 cali do 1000 zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez drachenfeles,

Recommended Posts

Witam!

Więc po kolei. Monitor musi mieć przynajmniej 24 cale. Będzie głównym takim urządzeniem w pokoju. Będzie do niego podpiety PC (przez DVI lub HDMI) oraz dekoder Satelitarny (przez HDMI). Więc musi mieć przynajmneij 1 wejście HDMI i 1 DVI. Piorytetem jest granie (ale nie przegięte nie potrzebuje 1 ms :P) natomiast drugą opcją jest TV. I tutaj sie zastanawiam. Dekoder będe miał przynajmniej rok i nie potrzebuje tuneru wbudowanego w monitor a potem można za grosze kupić jakiś dekoder DVB-T. Nie potrzebuje żadnych USB itp..

 

Więc tak:

-min 24 cale (czym większy tym lepszy mam zamiar oglądać TV z drugiego końca pokoju)

-Wej. DVI i HDMI (oraz wbudowene głośniki do HDMI)

 

Myślałem nad:

 

24

- BenQ GW2450HM

 

27

- BENQ GL2750HM

- BenQ GW2750HM

- LG M2752D-PZ (Z tunerem) (troszke droższy ale mozna sie skusić)

- ZALMAN TM270VA

 

Oczywiście im taniej tym lepiej.

 

A jak jest z PIP-em bez tunera. Tak aby w rogu było widać obraz z wej. HDMI a na ekranie głównym PC.

Edytowane przez ludikbar
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Będzie do niego podpiety PC (przez DVI lub HDMI) oraz dekoder Satelitarny (przez HDMI). Więc musi mieć przynajmneij 1 wejście HDMI i 1 DVI.

 

nie musi, dvi ma taki sam sygnał wideo jak hdmi, wystarczy użyć kabla dvi na hdmi

 

 

 

Myślałem nad:

 

IMO GW2750HM

 

 

 

A jak jest z PIP-em bez tunera. Tak aby w rogu było widać obraz z wej. HDMI a na ekranie głównym PC.

 

normalnie, o ile ta opcja występuje ustawiasz źródło główne na jedno złącze i źródło PIP na drugie, wsio

Link to post
Share on other sites

nie musi, dvi ma taki sam sygnał wideo jak hdmi, wystarczy użyć kabla dvi na hdmi

 

No tak. Ale i tak latwiej zdobyć monitor z 1 DVI i 1 HDMI niż np. tyko z 2 DVI. To ok w takim razie BenQ GW2750HM.

 

A czy w twojej opinie lepiej jest kupić Monitor z wbudowanym TV (który i tak bym używał za rok). Czy w przyszłości dokupić osobny tuner (który kosztuje grosze).

 

A i czy istneiją jakieś monitory z PIP ale bez tunera. Bo z takim się nie spotkałem.

Link to post
Share on other sites

 

 

A czy w twojej opinie lepiej jest kupić Monitor z wbudowanym TV (który i tak bym używał za rok). Czy w przyszłości dokupić osobny tuner (który kosztuje grosze).

 

nie bardzo siedzę w temacie zewnętrznych tunerów natomiast monitory "z" są z reguły nieproporcjonalnie drogie w stosunku do tego, co oferują

 

 

 

A i czy istneiją jakieś monitory z PIP ale bez tunera. Bo z takim się nie spotkałem.

 

tak istnieją, np mój U2410 ma tą opcję, ale nigdy nie z niej korzystałem

Link to post
Share on other sites

ok, z tego co widzę, nie ma 27" wersji z samym M, jest tylko GW2750HM, GW2760HM oraz GW2760HS

 

wszystkie trzy wersje mają d-sub, dvi oraz hdmi i generalnie niespecjalnie się od siebie różnią, poza tym, że HS ma mieć "cienką ramkę"

 

a jak jest w sklepie to należałoby zapytać sklepu co tworzy, to się niestety zdarza i to nagminnie

alternatywnie oznaczenie M jest serią przeznaczoną tylko na któryś konkretny rynek, ale nie chce mi się przekopywać bazy danych benq w jego poszukiwaniu

Link to post
Share on other sites

Wybór padł na GW2750HM

 

Myślałem nad GW2760 ale "podobno" ma słabsze głośniki.

 

Zapewne będę zachwycony, przesiadka z Samsung-a SyncMaster 940 BW (19") na Acer-a X203W (20") nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia powiększyła się tylko przekątna aż o 1" (ale samsung i tak miał ładniejszą jakość obrazu).

 

Monitor powinien być jutro oczywiście nie omieszkam was poinformować o moich zachwytach :)

 

Monitor Zamówiony w RTVEUROAGD z przesyłką 988 zł (zamówiony około 12 o 14 dostałem sms iż został doręczony kurierowi).

 

Wcześniej zamówiłem w Pro-Line ale niestety nagle okazało się że monitora n ie ma w magazynie (chociaż w trakcie zamawiania na stronie widniała informacja o tym że w magazynie znajduje się "średnia ilość" towaru.

Link to post
Share on other sites

Monitorek świetny. Kolory o wiele lepsze. Nie spodziewałem się że będzie aż tak spory. Ale wcale mi to nie przeszkadza praktycznie od razu się dostosowałem.

 

Teraz czas na pytanko :)

 

Monitor ma wbudowane głośniki  ale chciałbym aby głos z dekodera (podłączony przez HDMI) leciał przez głośniki podpięte do PC.

 

Wpadłem na pomysł aby kartę muzyczną z PC podłączyć do wejście Line In w monitorze. A do wyjścia słuchawkowego podłączyć same głośniki.

Link to post
Share on other sites

Więc tak.

 

Teraz sytuacja wygląda następująco. Dźwięk z PC leci przez głośniki zewnętrzne (podpięte do karty muzycznej) a z dekodera przez głośniki wbudowane w monitor (przez HDMI).

 

Chciałbym aby oba urządzenia (PC, dekoder [nie ma osobnego wyj. na dźwięk]) grały na tych zewnętrznych głośnikach.

 

Pomyślałem aby kablem Jack-jack podłączyć PC do monitora (W PC do normalnego wyjścia na głośniki, a w monitorze do wejście Line In) a głośniki podłączyć do wyjścia monitora.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...