Skocz do zawartości

Jednostka dla gracza(GW2) do 3500pln.


Recommended Posts

Witam,
składam komputer (dziś jeszcze dla Szwagra). Ma być budowany głównie z myślą o wspominanej grze MMO. Staram się odwodzić go od pomysłu AMD do gier ale nie wykluczam takich zestawów.
 

  • Zastosowanie komputera : gry (w szczególności GuildWars2)
  • Maksymalna kwota :  +/- 3500pln
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Których części potrzebuję : Jednostka centralna - "buda"
  • Rozdzielczość mojego monitora : FullHD
  • Części z poprzedniego komputera : --
  • Specjalne wymagania : SSD i 8GiB ramu w zestawie, mógłby być cichy
  • Własna propozycja zestawu : --
  • Inne : --
     

Miło widziane ustosunkowanie wyboru biorące pod uwagę wymagania gry, czy testy w takowej.

 

Link to post
Share on other sites

@wojciechpiwo

Dzięki za szybką odpowiedź.
To może po ludzku...
Przeczytałem wiele z podawanych tutaj zestawów, interesuje mnie czy ta konkretna gra wnosi jakieś konkretne wymagania do zestawu? Szwagier mówi, że bardziej ciąży na CPU, ktoś może się do tego ustosunkować?
Podawane przez Ciebie zestawy z P67 i 2500k nie wyglądają w moich oczach lepiej od z77 i 3570k, może pozwolisz zaczerpnąć trochę więcej z Twej wiedzy? Nie proszę o suche fakty (jak kiepskiej jakości pasta między rdzeniem, a IHS'em w procesorach 3-ciej generacji), a Twoje subiektywne odczucia.

Link to post
Share on other sites

Pasta da Ci się we znaki tylko, gdy jesteś maniakiem OC - maniakiem do tego stopnia, że niemożliwość wyciągnięcia 5,0GHz powoduje u Ciebie paliptacje i zimny pot :)

 

W każdym innym względzie 3570K to lepszy wybór od 2500K. Dodatkowo ta płyta Asrocka to nic specjalnego. Cienki laminat, gorąca sekcja, problemy z długą instalacją programów spotykane u niektórych użytkowników, czy brak możliwości wykorzystania awaryjnie zintegrowanego iGPU w przypadku awarii karty graficznej.

 

GW2 faktycznie ciąży na CPU, ale budżet na i7 nam nie pozwala --przynajmniej z sensowną kartą graficzną w parze. Aczkolwiek grałem w GW2 komfortowo 'na maksa' przy 2500K i HD7970.

 

3550zł ale inaczej tego nie wymyślę, jeśli nie chcesz przyciąć na wydajności. Spełnione absolutnie wszystkie wymagania. Komponenty dobrej jakości.

http://s22.postimg.org/u9a2m0wq9/Bez_tytu_u.png

Link to post
Share on other sites

wymagania sprzętowe:gry

Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza), 25 GB HDD, Windows XP/Vista/7, łącze internetowe

a tutaj masz porównanie procków http://www.anandtech.com/bench/Product/701?vs=288 oczywiście taktowanie ma większe  i5-3570k

 

               

ale zato i5-2500k tańszy
 
Link to post
Share on other sites

No i na taką odpowiedź czekałem. Dziękuję ;]
Co do pasty - to miał być tylko przykład dla poparcia myśli. Zgadzam się zupełnie z Twoim zdaniem na temat procesorów.

Natomiast wracając do zestawu, jestem za rodzimym SPC(nie wiem co na to Szwagier, ale może zda się na mnie) z kilku porównań zasilaczy wynika, że Deus'y są "lepsze" od XFX Core, a do tego nawet odrobinę tańsze. Jakie masz zdanie na ich temat? Idąc dalej, chłodzenie także produkują, choć w tym przypadku nie jestem aż tak pewny wyższości Fortisa, czy innych, bo dla siebie jeszcze nie wybrałem. Tudzież Twoje zdanie chciałbym poznać i w tym przypadku.
Kolejne wątpliwości mam odnośnie pamięci. Czy nie warto kupić ich na allegro, gdzie często znajdzie się po ~150pln, oczywiście używane. Przyznam szczerze, że z gwarancją wieczystą inaczej patrzę na stan produktu.

Grafika - Szwagier teraz trochę się zasmucił, bo liczył na 79xx. Pewnie sam zmieni zdanie dzieląc fundusze;]
I już ostatnie pytanie, jeśli gdzieś uda się zaoszczędzić, to ewentualny nadmiar kierować w płytę G45, czy właśnie grafikę?

Edytowane przez SIXTER
Link to post
Share on other sites

1) Deus w żadnym wypadku nie jest lepszy od XFX Core, zwłaszcza że dużo Deusów wraca mi na gwarancję to ostatnio jakoś tak niechętnie polecam ten zasilacz

 

2) Fortis i Macho 120 są porównywalne, ale Fortis w zestawie ma fatalnej klasy wentylator i wypadałoby go na starcie zamienić na coś cichszego, a to dodatkowe koszta --nie wiem czy jest sens.

 

3) Pamięci możesz kupić używane, ale dorzucasz te parę złotych i masz wszystko pewne w jednym miejscu zakupione.

 

4) G45 potrzebna jest gdy planujesz podłączanie drugiej karty graficznej (SLI/CF), jeśli chcesz zaś 79xx to zrezygnować z SSD. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...