Skocz do zawartości

Procesor pod Gigabyte GTX 660


Recommended Posts

W 1920x1080 i V.High też jest różnica, procesor jest bottleneckiem na tej mapce dla GTX 680, nawet i5 3570K a tym bardziej na stocku, to jest nie możliwe żeby tego nie zauważyć, zobacz moje filmiki:
Gameplay, i7 3770K @ 4.5 GHz, HT on
Gameplay, i7 3770K @ 3.8 GHz, HT off
Ten kto to testował powinien nigdy więcej nie brać się za żadne testy procesorowe albo iść do okulisty. Popełnili podstawowy błąd o którym sami piszą - źle dobrali miejsce testowe albo ktoś jest po prostu ślepy.
Ale nie róbmy offtopu w temacie. Rada jest prosta jeśli często w wielu grach są takie duże spadki użycia GPU to jest to wina procesora i trzeba go podkręcić albo wymienić na wydajniejszy. Ja bym był za wymianą na intela.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

mam ten sam procesor i mocniejszą kartę (gtx 580), w niktórych grach faktycznie jest mniejsza ilość fps, niż na intelach i5/i7 ale po OC jest cały czas płynnie i możesz sobie autorze pozwolić na lepsze efekty/wyższe ustawienia - generalnie to całę pieprzenie o ograniczaniu  odkąd mam taki zestaw, to można w 4 litery wsadzić, piszą ci , że ogranicza, ale zapominają dopisać, że z kartą, której niby by nie ograniczał, nie miałbyś MSAAx4 albo innych efektów na maxa :)

 

a co do benchmarków, autorze, jak się sugerujesz 3dmarkami, gdzie procesor podbija wynik, to olej to, włącz sobie AvP dx11 Benchmark, Unigine Heaven 4.0 albo Dirt 3 wbudowany, zobaczysz, ile faktycznie przy twoim procku ta karta może wyciągnąć i że intele nie wiele pomagają, jak gra/benchmark siedzi na GPU

 

tu nagrywałem dla kolegi film, zwróć uwagę na użycie GPU, jakby procesor ograniczał, nie byłoby 97-99% jak u mnie ale z 70-80%, wszystko max, AAx2

sry za jakość, ale żeby jak najmniej podczas nagrywania obciążąło procesor, dałem na 40% i tak kilka klatek zeżarło :)

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@k0chan - a ile masz NB ustawione ? I czy między 4 a 4,1 ghz była jakaś róźnica (bo tak masz na pclabie w sygnaturze)?

@wooojciech1983 - co do miejsca testowego - sami się przyznali, że w miejscach mocno obciążających gpu, cpu też się dusi, więc pewnie trochę bardziej poszli w miejsca graficzne (w przypadku C3).

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

nb mam na 2200 obecnie (miałem na 2600 ale różnicy nie widziałem szczerze)

4.1 a 4 nic nie ma opróćz wyższego wyniku CPU score w smarkach

3,8 a 4,0 to samo, jedynie w grach siedzących na CPU (BF3 multi czy c3) może ze 2 klatki przy minimalnym fps

 

nawet kiedyś dla testów zrobiłem 4,3 (spokojnie na tej płycie poszło przy nap 1,47v), ale też wyniki nawet w smarkach nie były jakieś super zadowalające

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

co do ograniczania karty przez procek i to twoje 70 % to w czym to masz w jakich grach bo ja mam fx 6300 @4,7 ghz i gtx 660 i grid mi idzie 60 kl przy 50% grafiki bo zalaczylem sobie vsync i karta powyzej 60 kl/s juz nie musi liczyc dalej i dziala sobie na pol gwizdka

Link to post
Share on other sites

ja trybcio podobnie teraz robię po obczajeniu rachunku za prąd :) tam gdzie mam grubo ponad 60 klatek włączam vsync i karta sobie odpoczywa, ale są gry że tych 60 nie ma stałych (bf3, c3, farcry 3) i tam już karta śmiga na maxa

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

@k0chan - a między 3,4 a 3,8 ghz masz dużą róźnice ? Bo skoro autor ma na 3,8 ghz i mówisz, że w miarę płynnie ci chodzi C3, to może mu się włącza throttle na tej płycie ?

Autorze pokaż wyniki z tego 3dsmarku11 i obserwuj czy nie spada częstotliwość podczas grania (np. w okienku zagraj, a obok cpu-z).

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

W 1920x1080 i V.High też jest różnica, procesor jest bottleneckiem na tej mapce dla GTX 680, nawet i5 3570K a tym bardziej na stocku, to jest nie możliwe żeby tego nie zauważyć, zobacz moje filmiki:

Gameplay, i7 3770K @ 4.5 GHz, HT on

Gameplay, i7 3770K @ 3.8 GHz, HT off

Ten kto to testował powinien nigdy więcej nie brać się za żadne testy procesorowe albo iść do okulisty. Popełnili podstawowy błąd o którym sami piszą - źle dobrali miejsce testowe albo ktoś jest po prostu ślepy.

Ale nie róbmy offtopu w temacie. Rada jest prosta jeśli często w wielu grach są takie duże spadki użycia GPU to jest to wina procesora i trzeba go podkręcić albo wymienić na wydajniejszy. Ja bym był za wymianą na intela.

 

Ta mapa to tak specyficzny i nieprzewidywalny element gry, że po prostu nie powinno się na niej testować. Jest jeszcze kilka miejsc "procesorowych", które się dobrze nadają do pomiarów. Lepiej nie krytykuj PCLaba, ciężko znaleźć lepsze testy :P.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W 3dmarku 11 mam 6700 więc wynik jest w miarę ok (procek nie jest tak brany pod uwagę)
ale już w 06 mam ogólny 21 tys pkt a w vantage ogólny 19 tys.. ;/ (gpu 22900)... wszystkie 3 testy na ustawieniach performance ..

Link to post
Share on other sites

@autor - nie kieruj się starymi 06 i vantage - toż to staroć technologiczny. Mamy rok 2013, a nie 2006/2010.

Tam rzeczywiście bardziej się liczy procesor, ale do tego system (na XP na 2006 miałem przy i5 2500K@4,5 ghz 10% wyższy wynik na 7).

I sprawdź czy ci na pewno nie throttluje procesor bo na to wygląda (spada częstotliwość z 3,8 na 0,8-1,6 ghz).

@tomcug - ja już od pclaba, wolę twoje testy - przynajmniej nie pokazują jakie to dual-core są mocne i praktycznie się równają z Phenomem II X4 ;).

Będziesz mieć kiedyś FX 8320/8350 ? Może jakiś procesor amd w końcu byłoby wyżej u ciebie w rankingu.

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

Właśnie zrobiłem teścik i procesor ciągle utrzymuje swoje wartości.. Jest po prostu za słaby.. ale i tak 25 fps myślę że na procesorze za niecałe 400 zł to dobry wynik w c3 na max detalach.. ;) co nie zmienia faktu, że wymiana jest nieunikniona

Link to post
Share on other sites

miałbyś podobną ilość klatek, co teraz, przynajmniej w Crysis 3 czy BF3 multi :) te gry siedzą ostro na CPU

zapuść sobie ten bench

http://downloads.guru3d.com/Aliens-vs.-Predator-DirectX-11-Benchmark-Tool-download-2553.html

i napisz ile miałeś (zapisuje dane w moje dokumenty)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Więc co będzie lepsze... sprzedaż 965 i wymiana na 8350, sprzedaż mobo i wymiana na cos do kręcenia 965, czy sprzedaż wszystkiego i kupna mobo 1155 i jakiegoś i5? Koszty są bardzo istotne

jeszcze raz ci napiszę do gtx 660 nie musisz nic zmieniać oc 3,8-40 ghz i baw się grami w wysokich detalach

spójrz na ten test, gdzie robili na i5 z wyłączonym AA

http://pclab.pl/art51626-4.html

a teraz zobacz na mój filmik AAx2 all max

poniżej 30 nie spada, jak wyłączam AA jest koło 35-37 kl/s

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

na mapie Welcome to the Jungle przy wybuchach 17 fps... przez dłuższą część rozgrywki utrzymuje się stałe 25 fps a max osiągnąłem 40 fps. maksymalne aa wszystko zabija.. na wyłączonym jest stałe 40 fps. 



Far Cry chodził mi na maksymalnych na grafice HD6850 :) 



No więc wracając do tematu czy warto pchać się w FX8350 ? 



procesor porównywalny z i5 2500K cenowo i wydajnościowo.. ale przy fx nie muszę zmieniać płyty

Link to post
Share on other sites

Crysis 3 jest uruchamiany tylko w dx11... na karcie bez dx11 nawet tej gry się nie uruchomi bo wyskakuje komunikat o konieczności posiadania karty graficznej z dx11 ..



tia bo uruchamiałeś pewnie ze skrótu z pulpitu (wtedy włącza sie w dx9) jest osobny plik do dx11 kolego w folderze gry - w dx 9 to mi poniżej 60 nie schodzi 

Chyba, że grasz na piracie który został spatchowany

Edytowane przez 6om6en6
Link to post
Share on other sites
@tomcug - ja już od pclaba, wolę twoje testy - przynajmniej nie pokazują jakie to dual-core są mocne i praktycznie się równają z Phenomem II X4 ;).

Będziesz mieć kiedyś FX 8320/8350 ? Może jakiś procesor amd w końcu byłoby wyżej u ciebie w rankingu.

 

Swoich testów nie oceniam, gdyż pewnie byłbym nieobiektywny :D. Generalnie PCLab robi dobrą robotę, na pewno poczynili znaczne postępy w stosunku do tego, co było dawniej.

 

Ze względu na pewne problemy procesory AMD musimy załatwiać, czy też kupować sami. Tak więc trochę ciężka sprawa z tymi FX, na chwilę obecną nie mam zamiaru go kupować. Wątpię też, żeby ktoś był skłonny użyczyć jakiś egzemplarz do testów, tak więc na chwilę obecną nie da rady, ale może kiedyś już tak ;).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...