Skocz do zawartości

Czy to dobry wybór ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gtxxor,

Recommended Posts

Obudowa:

Gladius M40 Pure Black ATX

 

Zasilacz:

Corsair VS 550W ATX

 

Płyta główna:

Gigabyte GA-990XA-UD3

 

RAM:

Kingston 8GB 1600MHz

 

Procesor:

AMD FX-8350 BOX

 

Karta graficzna:

Gigabyte HD 7970

 

Czy to wszystko do siebie będzie pasować i czy na wzajem nie będą się zaniżać? Chciałbym usłyszeć opinie kilku doświadczonych ludzi.

Edytowane przez 4damian4
Link to post
Share on other sites

Zależy do czego ma być przeznaczony komputer i jakim budżetem dysponujesz.

 

7970 od Gigabyte'a dostaniesz obecnie jedynie w rewizji 2.1, co oznacza zablokowane napięcia.

 

W zestawie brak coolera, a FX, który do gier (zakładam, że jest to główne przeznaczenie komp) jest raczej średnim pomysłem, bez OC w ogóle leży.

Link to post
Share on other sites
7970 od Gigabyte'a dostaniesz obecnie jedynie w rewizji 2.1, co oznacza zablokowane napięcia.

A co oznacza zablokowane napięcie ?

 

 

 

 

W zestawie brak coolera, a FX, który do gier (zakładam, że jest to główne przeznaczenie komp) jest raczej średnim pomysłem, bez OC w ogóle leży.

Zapomniałem wspomnieć że ten FX jest w wersji BOX czyli ma coolera. Ale w końcu FX nie są takie złe w każdą najnowszą grę zagrasz :)

Edytowane przez 4damian4
Link to post
Share on other sites

 

 

Zacznijmy od tego ile masz drogi autorze tematu pieniążków do wydania. Bo to jest kwestia priorytetowa żebyśmy mogli Ci cokolwiek doradzać.

Obudowę i zasilacz już mam, płytę główną kupie w przeciągu 1tygodnia, najbardziej chodzi mi o kartę graficzną bo nie wiem czy FX-8350 nie będzie zaniżać karty graficznej którą wybrałem jeśli tak to proszę o doradzenie innej do 1000-1200zł bo z tą co wybrałem to chyba trochę przegiołem. 

Może jednak wrócić do mojego poprzedniego wyboru czyli Sapphire HD 7770 Vapor-X jej cena to od 580zł, tania i podobno świetna karta graficzna ?

Link to post
Share on other sites

FX-8350 to nie taki słaby CPU jak niektórzy insynuują... w nowych grach jest porównywalny z i5 w podobnej cenie. 

 

Bierz http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7950-boost-lite-3gb-ddr5384bit-dvihdmidp-pci-express,37754.html i się nawet nie zastanawiaj. Bardzo wydajna, z niezłym chłodzeniem i mieści się w budżecie. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

FX-8350 to nie taki słaby CPU jak niektórzy insynuują... w nowych grach jest porównywalny z i5 w podobnej cenie. 

 

Bierz http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7950-boost-lite-3gb-ddr5384bit-dvihdmidp-pci-express,37754.html i się nawet nie zastanawiaj. Bardzo wydajna, z niezłym chłodzeniem i mieści się w budżecie. 

A lepsza nie będzie od Gigabyte która ma 3 wentylatory ?

Link to post
Share on other sites

Do cewek na Gigabyte'ach nie mam zaufania... a w kwestii pytania pod tematem, krótko - tak. Chociaż dlaczego nie wziąć Intela? 

Nie chcę Intela, tak po prostu chcę przetestować AMD-FX dużo dobrego o nim słyszałem jak mi się nie spodoba kupie i7 po roku :)

 

ZAMYKAM

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...