Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie jestem "ekspertem" od audio, ale tyle co wiem mogę ci powiedzieć, że to jest kpina z twojej strony. Pakować kilka set złotych w bardzo dobrą kartę dźwiękową do tandetnych zestawów pod logiem Logitech :D

Dużo lepiej wyjdziesz jak sprzedaż je znajomemu, kupisz lepszy zestaw np. 2.1 lub 5.1 + karta dźwiękowa.

Link to post
Share on other sites

Ja bym kupił najnowszego i najlepszego na świecie Sound Blastera ZxR a do niego pastę na tranzystory, która zmienia ich dźwięk aby brzmiały jak lampa.

Należy też pamiętać o ułożeniu wszelkich kabli audio prostopadle do promieniowania magnetycznego ziemi.

 

Ostatnim krzykiem mody w technice audiofilskiej jest synchronizacji półkul mózgowych aby dźwięk docierał do ośrodkowego układu nerwowo-słuchowego w tym samym czasie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To nie jest zadna prowokacja. Wyznaczyłem limit 1000zl na karte dzwiękową a te głośniki 530 mam już je od ponad 2 lat i nie były one dobierane pod karte dzwiękową za ponad 1000zl. Za tą cenę możecie polecić jakąś dobrą karte dzwiękową do gier i muzyki oraz dobre głośniki.

Link to post
Share on other sites

koledzy mają rację.. widzisz ja miałem ostatnio podobny problem obecnie posiadam X-Fi Platinum i chciałem mieć coś lepszego ale w moim przypadku to nie mam sensu tak mi tu napisali gdyż karta podłączona jest cyfrowo z amplitunerem yamahy.. jeżeli do muzyki to tylko Asus jeżeli gry to Creative.. Teraz jak bym kupował kartę to bym kupił jakiegoś dobrego Asusa za 600 zł. gdyż więcej będziesz słuchał muzyki a nie grał w gry...

Link to post
Share on other sites

nawet jak będzie grał to asus robi te karty lepiej, są te ich xonar'y trochę za drogie ale poza tym, ok

abstrahując już od innych rozwiązań, świat audio nie kończy się na tych producentach

 

a w temacie: 1k na "przetwornik" + paczki... jak mają być aktywne i dobre to za mało na same paczki, jak zwykłe to gdzie budżet na wzmacniacz i czy mogą być używki, bo z nówkami to chyba 1k za sztukę

Link to post
Share on other sites

Do glosnikow tez dobry, po prostu przy tych pierdziawkach on tej karty nie uslyszy.

Ja po zmianie z Xonara DX na Xonara Essence STX uslyszalem roznice ktora byla zauwazalna, ale nie taka znowu wielka. Bylo to na wzmacniaczu stereo i kolumnach podlogowych za 5000 wiec na sprzecie z nie tej polki cenowej.

 

Proponowalbym wiec autorowi tematu zakup Essence STX o ile ma zamiar w przyszlosci kupowac sluchawki za minimum 300zl a najlepiej 500 lub 1000zl badz tez porzadny zestaw audio czyli wzmacniacz stereo plus kolumny. Jezeli nie ma zamiaru czynic takich wydatkow to niech bierze DX'a i do tego np jakies microlaby solo lub cos podobnego.

Link to post
Share on other sites

Ja po zmianie z Xonara DX na Xonara Essence STX uslyszalem roznice ktora byla zauwazalna, ale nie taka znowu wielka. Bylo to na wzmacniaczu stereo i kolumnach podlogowych za 5000 wiec na sprzecie z nie tej polki cenowej.

Cześć. Mógłbyś powiedzieć coś więcej o tych różnicach? 

Link to post
Share on other sites
Ja po zmianie z Xonara DX na Xonara Essence STX uslyszalem roznice ktora byla zauwazalna, ale nie taka znowu wielka. Bylo to na wzmacniaczu stereo i kolumnach podlogowych za 5000 wiec na sprzecie z nie tej polki cenowej.

ja też DX posiadałem i jest bardzo duża różnica , ale trzeba wymienić oampy, bo na stokowych gra mało przestrzennie , scena słabsza i tym podobne. Asus ma taką dziwną politykę, ale to samo dotyczmy Audiotraka i wielu innych.

 

No na pewno będę kupował jakieś porządne słuchawki i sprzęt audio, ale to dopiero z czasem. Jak byś mieli wybierać Sound Blaster ZxR a tym Xonara Essence to byście wybrali który?

Najpierw słuchawki, głośniki się wybiera, później karta. Sound Blaster ZxR kosztuje 950zł za tę ceną można mieć sporo lepszy przetwornik C/A.Układ dźwiękowo na poziomie konstrukcji Asua, a droższy o 350zł.

Link to post
Share on other sites

@VERUL

Nie stwierdziłeś dużej różnicy pomiędzy DX a STX? Akurat dokonałem takiej samej przesiadki. Słucham 80%na słuchawkach, reszta na słabawym Technicsie na stereo. O ile na głośnikach na stockowych opampach nie słyszałem różnicy, to na słuchawkach i stockowych opkach już było konkretnie lepiej.

 

Jazdowo zaczęło się dopiero po wymianie stockowych opków na dobrane pod swoje oczekiwania. Po tym zabiegu zarówno na słuchawkach jak i na głośnikach zmiany są i to przy niektórych ustawieniach opków mega duże.

Nie wiem w sumie po co by mieć kartę Essence ST /STX i nie wymieniać w nich stockowych opków na lepsze -tutaj dopiero otwiera się pole do manewr u i zabawa z dźwiękiem. A zmiany są takie, że można się zastanawiać czy w kompie siedzi ten sam krzem :)!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...