Skocz do zawartości

Problem z dekoderm wiwa hd95 znajduję tylko 7 kanałów mux 1


Recommended Posts

Witam mam pytanko techniczne:)


Mam problem z szukaniem kanałów w Krakowie w nowej hucie, osiedle Złotego wieku, mam dekoder wiwa HD 95, podłączam wszystko do anteny ( starsza  antena natomiast płytka jest w dobrej kondycji -tyle że jest stara), dekoder podłączony eurozłączem - dzisiaj kupuje hdmi. Dekoder znajduje tylko 7 kanałów tych z mux 1, reszty niestety nie widzi .


Macie jakiś pomysł jak rozwiązać problem, dzięki za helpa

Pozdro
Link to post
Share on other sites

Teraz nie pamietam jaka jest moc, natomiast dostałem taka odp z innego forum 

 

cyt.....

 

 

To że płytka jara, choć stara, nie znaczy że będzie hulać. Skoro odbierasz 7 kanałów to pewnie mux 1. Mux 2 jest nadawany na bardzo wysokim 64 kanale. Większość płytek (wzmacniaczy) mających 4 i więcej lat ma obsługę do 60 kanału.I taki kanał 64 albo słabo wzmacniają i wręcz wytłumiają a nieraz i w ogóle nie przepuszczają do instalacji.

 

..."

 

dodam że antena jest zewnętrzna ze wzmacniaczem 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Mam starą 8-9 letnią antene siatkową bez wzmacniacza (z środku z "płytką za 5zł"), antena  umieszczaona na strychu, rozdzielona na 3 tv, odległość z nadajnika od Katowic około 25km, wiwa hd95 łapie wszystkie muxy (siła 98-100, jakość 96-100). W Wiwie jest opcja wł dodatkowego zasilania, spr czy jest wyłączona (może ma konflikt), spróbuj dokładniej ustawić antene w kierunku nadajnika.

Edytowane przez Blake
Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem, odbiera mi tylko MUX'a 1, najdziwniejsze jest to, że wcześniej działało, teraz już nie. Dekoder WIWA HD 50 Kraków. Na obu pozostałych MUX'ach (2 i 3) mam po 0% siły i jakości, a na ekranie wyświetla się po prostu brak sygnału.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...