Skocz do zawartości

4870X2 czy 5850?????


Gość effendi360

Recommended Posts

Witam! Tak jak powyzej pytanie ktore chodzi mi po glowie, ktora z tych kart wybrac jako przeskok z 4890?; i jeszcze jedna wazna rzecz; moja platforma jest gotowa przyjac na klate CrossFire - czy 4870x2 w ogole da sie polaczyc w CF?? Czy lepiej jednak zacisnac zeby, dozbierac kase i walnac sobie 2X 5850???? DzieX

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem z tych dwóch kart lepiej byłoby wziąć HD 5850, przede wszystkim jest to nowsza konstrukcja, o wiele chłodniejsza i oszczędniejsza. Dzisiaj jeszcze na wielu kartach x2 można spotkać problemy w postaci złego skalowania (w niektórych grach lipne wyniki), bądź microstutteringu (czy jakoś tak :mlotek:), czyli mikro przycięć, które obniżają komfort gier.

 

Ale jak już wspomniał kolega Pakryszkin, poczekaj na Fermi, wtedy HD5xxx pójdą ostro w dół, będziesz miał więcej pieniędzy, kto wie czy nie kupisz HD5870 (czy nawet 5970) lub Fermi. Teraz i tak, i tak nie odczujesz dużej różnicy po HD4890, bo zakładam, że wszystkie gry chodzą w full detalach ;)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Raczej tak,bo ja nie wierzę w sukces FERMI ;)

no to tym bardziej ceny radeonów nie spadną. Ceny by spadły gdyby fermi był w jaki kolwiek sposób konkurencyjny cenowo wobec serii 58xx lub oferował wyższą wydajnośc w niewiele wyższej cenie, a na to sie nie zanosi. Watpie żeby stanowił zagrożenie dla kosztującego ok. 1000zł radeona5850 skoro już nawet słabszy gtx285 kosztuje sporo więcej.

Link to post
Share on other sites

to by nie miało sensu.Teraz radki są drogie ponieważ nie ma konkurencji ze strony Nvidii czyli Fermi a jak wejdzie Fermi to Radeony potanieją ponieważ AMD będzie chciało żeby ich produkt sprzedawał się lepiej.(tak będzie wg. mnie)

Link to post
Share on other sites

to by nie miało sensu.Teraz radki są drogie ponieważ nie ma konkurencji ze strony Nvidii czyli Fermi a jak wejdzie Fermi to Radeony potanieją ponieważ AMD będzie chciało żeby ich produkt sprzedawał się lepiej.(tak będzie wg. mnie)

a co jesli konkurencja wypuści karty o podobnej wydajności ale droższe (na co wszystko wskazuje). Czy wtedy też radeony muszą stanieć? A jak jest dzisiaj, czy słabszy i po prostu gorszy od 5850ki gf gtx 285 staniał po premierze tej pierwszej (na tyle żeby być wobec niej konkurencyjny)? Czy myslicie że nv będzie sprzedawała swoje karty w cenach poniżej kosztu produkcji? Karty stanieją w swoim czasie ale nie liczyłbym na obniżki w związku z niepewną premierą bardzo niepewnego układu nvidii.

Link to post
Share on other sites

leon691, według mnie myślisz bardzo nierealnie :P Nawet jeśli architektura Fermi będzie droga, no to co z tego? Spójrz, na razie ATi króluje, ponieważ tylko ono ma karty zgodne z DX11, ale skoro wyjdzie druga karta zgodna z tym standardem (niekoniecznie opłacalniejsza/wydajniejsza) ATi przestanie być jedyną kartą w tym segmencie.

 

A jak jest dzisiaj, czy słabszy i po prostu gorszy od 5850ki gf gtx 285 staniał po premierze tej pierwszej (na tyle żeby być wobec niej konkurencyjny)?

GeForce GTX285 nie staniał, ponieważ jest to obecnie najwydajniejsza, jednojajowa grafika nVidii, jakby GTX285 staniał na tyle, aby być konkurencyjny z 5850 nVidia za wiele by straciła. Jak pojawi się nowa seria nVidii wszystkie stare GTXy pójdą automatycznie wiele w dół, tak samo jak Radeony.

 

Peace & Love :D

Link to post
Share on other sites

leon691, według mnie myślisz bardzo nierealnie :) Nawet jeśli architektura Fermi będzie droga, no to co z tego? Spójrz, na razie ATi króluje, ponieważ tylko ono ma karty zgodne z DX11, ale skoro wyjdzie druga karta zgodna z tym standardem (niekoniecznie opłacalniejsza/wydajniejsza) ATi przestanie być jedyną kartą w tym segmencie.

 

A jak jest dzisiaj, czy słabszy i po prostu gorszy od 5850ki gf gtx 285 staniał po premierze tej pierwszej (na tyle żeby być wobec niej konkurencyjny)?

GeForce GTX285 nie staniał, ponieważ jest to obecnie najwydajniejsza, jednojajowa grafika nVidii, jakby GTX285 staniał na tyle, aby być konkurencyjny z 5850 nVidia za wiele by straciła. Jak pojawi się nowa seria nVidii wszystkie stare GTXy pójdą automatycznie wiele w dół, tak samo jak Radeony.

 

Peace & Love :/

Sorry ale moim zdaniem to Ty myślisz trochę nierealnie. I co z tego że ati po wyjściu fermiego nie będzie jedyną karta z dx11? Liczy sie konkretnie czym fermi bedzie i za jakie pieniadze (stosunek cena/wydajnosć). Mało tego ceny gtx260 itp. nie spadną, po co maja spadać skoro od fermiego bedzie je dzieliła cenowa przepaść. Zostaną pewnie zastapione kastratami fermiego i umrą śmiercia naturalną ale nie spodziewał bym sie obniżek cen jakichś specjalnych. Jasne, ceny starych układów w koncu spadną (bo zawsze spadają) ale może się to odbyć w sposób bardzo naturalny (długi) i bez dużej roli czynnika zwanego fermi.

Na razie to mamy taką sytuację że dolar ciutke podskoczył i zamiast płacić 680zł za i5 zapłacimy 740, a ceny radeonów 5850 w esc podskoczyły o 60zł. I mamy podobno jeden z lepszych miesięcy (luty) do zakupów podzespołów.

Link to post
Share on other sites

nie dąże do kłótni, chciałbym zeby było jak napisałeś bo sam nosze się z zamiarem dokonania paru zmian w kompie; lecz nie jestem optymistą w tej sprawie. O fermi jest albo cicho albo się czyta dość negatywne (choć przecież niepotwierdzone) informacje.

Oczywiście mam na mysli wszystko co dotyczy samego układu bo cyrki z przekładaną premierą to juz inna para kaloszy (choć to akurat jest ze soba powiązane).

Link to post
Share on other sites

Tutaj się z Tobą zgodzę w 100%. Najlepsze plotki o fermi jakie słyszałem, to że nVidia wycofała się kilka dni przed premierą z gotowym układem, bo HD5xxx było za wydajne :) Mam nadzieję, że fermi nie będą dobrymi układami, ale na tyle konkurencyjnymi, że zmuszą Radeony do obniżenia ceny, wtedy byłoby to dla mnie najlepsze wyjście i nie mówię tutaj jako jakiś fanboy, ale prawda jest taka, że te Radeony są bardzo udane.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...