Skocz do zawartości

Prośba o interpretacje danych hd Tune


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ola2410,

Recommended Posts

Witam,

Bardzo proszę o zinterpretowanie danych z programu hd tune. Coś się dzieje z moim komputerem od wczoraj windows się niby uruchamia ale zanim załadują się ikonki i jest gotowy do pracy mija 5 minut dzisiaj był w ogóle problem z załadowaniem przez długi czas pokazywał się sam pulpit czy przyczyną może być uszkodzony dysk?

http://www.sendspace.pl/file/e22d427cc1b7703650c3b4a

 

Bardzo proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

a ma być opcja quick skan? bo właśnie zaczęłam robić skan i na bez opcji quick skan jeden sektor już był uszkodzony więc może przeskanuje cały normalnym skanem i jeszcze raz wrzucę bo zapomniałam to zrobić przed tym pierwszym zapisem?



a już rozumiem zaraz zrobię wszystkie testy i dopiero wyślę;)



http://www.sendspace.pl/file/8d5c5e77dd3bb61cde9bc25 Health

Link to post
Share on other sites

Więc to raczej uszkodzony dysk? i formatowanie nic nie da? bo chodzi o to że od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wymianą na coś nowszego i zwlekałam z tym bo co prawda ładowarka nie łączy i komp się co jakiś czas wyłącza bo z kolei na baterii w ogóle nie chodzi ale do tej pory jakoś jeszcze działał a od tygodnia najpierw windows mi usunął cały mój profil udało mi się skopiować i utworzyć nowy a teraz jest problem z uruchomieniem jak już się uruchomi to chodzi ale nie zawsze windows się ładuje. Radzicie naprawiać czy nie warto się w to bawić?

Link to post
Share on other sites

Wrzucam error scan i dodam jeszcze ze od jakiegos czasu zauwazylam ze czasami komp wydaje jakby systemowy dźwięk ( nie wiem jak go określić pamiętam jak wieki temu miałam komputer na którym nie było windowsa jeszcze lub był ale miałam taką grę Prince  i tam były takie same systemowe dźwięki i teraz tak samo przy wyskakiwaniu komunikatów) czy to ma jakieś znaczenie?

http://www.sendspace.pl/file/8c6f27db333b2417d68d18c

Link to post
Share on other sites

Na dysku znajduje się błąd który utrudnia/uniemożliwia odczyt danych. Może ale nie musi być to usterka sprzętowa i istnieje prawdopodobieństwo, że format pomoże. Jeśli jednak tak się nie stanie, to można początkowe miejsce na dysku tam gdzie jest błąd nie przypisać pod żadną partycję i pozostawić je nieużywane. Jakby nie postąpić dysk może paść dlatego nie jest pewny jako miejsce na ważne dane. Co do dźwięku, miałem to samo i nawet nie kłopotałem się diagnozą. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

skoro dysk nie nadaje się na przechowywanie waznych danych to staje sie bezużyteczny wymiana na nowy jest bez sensu więc jedynym sensowym wyjsciem wydaje się zakup nowego sprzętu.

 

P.S. Na jakie firmy nalezy zwracac uwage przy wyborze dysku zewnetrznego słyszałam że SEAGATE a oprócz tej jeszcze jakieś?

Edytowane przez ola2410
Link to post
Share on other sites

Coś firmowego (dysk zwen.) a nie jakieś składaki z allegro w nie wiadomo jakiej obudowie. Czyli zamierzasz pozostać przy starym laptopie i kupić do niego zewnętrzny dysk na dane? 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

zamierzam kupić nowy komputer + dysk zewnętrzny na dane żeby mieć je również na osobnym dysku bo już wcześniej myślałam o tym że dobrze mieć dodatkową kopię.

Teraz największym problemem będzie wybrać jakiś sensowny sprzęt na moje potrzeby ;)

Edytowane przez ola2410
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

no mogę tylko,że wtedy na pewno musiałabym coś zrobić również  z zasilaczem i baterią a to są już dodatkowe koszty a nie wiem czy chcę inwestować w ten komputer więc ten dysk jest mi trochę na rękę ;)

Edytowane przez ola2410
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...