Skocz do zawartości

Dual Chanel ramu


Recommended Posts

Witam

Kompa mam ponad 2 lata i wcześniej sie tym nie interesowałem ale teraz podkręcam całego kompa więc mnie i ramy zainteresowały. Według CPU-Z oraz Everesta moje ramy pracują w trybie Single Channel, na płycie głównej są wpięte w port 1 i 3 albo 2 i 4 zależy od której strony patrzeć w każdym razie jeden jest w czerwonym a drugi w żółtym, tak mi założyli w sklepie, jak zapnę obydwa do tego samego koloru to będą pracować w dual channel ??

Jeżeli tak to oba podpiąć do żółtych portów czy czerwonych ??

 

płyta główna Gigabyte Ga-M56S-S3

Ram 2x1GB GoodRAM Gr667D264L6/1G

 

Czy praca w dual channel ma jakieś minusy i czy wpłynie na już podkręcony procek ???

Link to post
Share on other sites

Ramy aby pracowały w DC muszą być w portach tego samego koloru. Zazwyczaj wkłada się je w porty znajdujące się bliżej procesora. Praca w DC raczej ma same plusy i nie powinna wpłynąć na podkręcony procek (no chyba, że ramy nie będą działać w DC, bo też jest taka opcja).

Link to post
Share on other sites

Tylko się nie śmiejcie bo mam głupią sprawę :oops: wyjołem jedną kość i chce ją włożyć do innego portu i zanic niemoże mi się to udać, pamięć wkładam prawidłowo zastraski otwarte. Dociskam tak mocno ze mocniej się nieda

 

Dodam że do portu w którym ten Ram wcześniej był wskakuje bez problemu a do tych 2 co były puste wcześniej za nic niewskoczy dokońca

Link to post
Share on other sites

Kości niewkładam odwrotnie ! kość jest dobra bo do slotu w którym wcześniej była wskakuje dobrze. Moja płyta główna:

* Obsługa pamięci do 16 GB 4 x DDRII DIMM

* Obsługa pamięci 1.8V DDRII DIMM

* Obsługa dwu kanałowej pamięci DDRII 800 / 667 / 533 / 400 DIMM

 

w slotach nic nie ma co mogłoby spowodować blokadę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...