Skocz do zawartości

Dalszy rozwój działu rankingi - proszę o głosy


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Temat ma na celu zbadanie Waszych oczekiwań.

 

Na pierwszym miejscu proszę wszystkich o odpowiedzi w ankiecie - to bardzo ważne dla przyszłości tego działu. 

 

Po za tym chciałbym, abyście w tym temacie zamieszczali swoje propozycje, przemyślenia na temat istniejących rankingów, ich form, a także rankingów, które chcieli byście zobaczyć.

 

Dziękuję.

 

edit//

P.S. - na trzecie pytanie możecie dać więcej niż jedną odpowiedź (nawet powinniście) ;)

Link to post
Share on other sites

Rozmyślam nad Heaven. W wersji 4.0 całkowicie wycofali DX (w custom jest do wyboru DX9, DX11 i OPGL). Po za tym przeglądając obecny ranking nie podoba mi się brak screenów potwierdzających taktowania, czy same komponenty (CPU-Z, GPU-Z). Są jedynie zapewnienia "6850 @ 900MHz", natomiast screen z wynikiem 6870@1GHz wyglądał by identycznie. Wiem, że jesteście dobre chłopaki, i zależy Wam na sprawiedliwym rankingu, jednak jest to nieprofesjonalne - konfiguracja musi znaleźć swoje odzwierciedlenie na screenie. Z racji, że obecny ranking 2.0 DX11 jest i tak ubogi w ilość wyników jestem skłonny zamknąć go i w jego zastępstwo zacząć tworzyć od zera ranking Heaven 4.0, powiedzmy z podziałem na Basic (DX9, 720p) i Extreme (DX11, 900p) - wykorzystanie ustawień producenta z pewnością ułatwi sprawę.

 

Sprawę tą przesuwam jednak na później.

 

EDIT//

 

W ankiecie głos oddało 40 osób, uważam że to ładna liczba i taka ilość osób może już decydować o dziale. Od tej pory głosy nie beda już brane pod uwagę, ponieważ zaczynamy działać.

 

Podsumujmy.

 

W pytaniu pierwszym większośc opowiedziała się za rankingiem prostym, jednak jeśli zsumujemy wszystkie głosy osób, opowiadających się za podziałem rankingu - cóż, wyjdzie 2:1 dla podziałów. Ponadto właśnie dodo przesłał mi listę GPU score z Vantage i powiem Wam, że kolejność prawie nie uległa zmianie, a po co nam drugi niemal identyczny ranking z innymi cyferkami? Dlatego postanowiłem stworzyć ranking z podziałem na najpopularniejsze modele modele oraz serie jednocześnia, w zależności od ilości posiadaczy (7970, 7950, 680, 670, 660 razem, 7800 razem, 6900, 6800, 5800, GTX 500 razem, GTX 400 razem, reszta Radków, reszta GeForców) - oczywiście zmiany przewidziane. Dlaczego tak? A bo jak mam tworzyć oddzielny punk dla dwóch GTX 660 bez Ti to uważam, że lepiej je spiąć razem z tymi z TI, 8800 w rankingach były też dwie sztuki, GTX275 chyba jeden. Ogólnie postaram się tworzyć osobny punkt dla modelu, który występuje u nas w ilości 10-ciu egzemplarzy dla 3dmarka 11, oraz 5-ciu dla innych (z racji krótszej listy). 

 

Co do 3Dmarka 13 siedemnastu osobom wystarczy to co jest, jednak 22 chętnie zobaczyły by coś więcej, dlatego zajmę się tym, lecz nie tak szybko jak planowałem.

 

Na temat nowych benchmarków dodam tyle - przechodzą wszyscy po za jednym PCmarkiem, z racji nikłego zainteresowania. Więcej głosów uzyskał Vantage, więc go bierzemy (byc może nasze komputery jeszcze nie dorosły do 7 - http://benchit.pl/rankingi/benchmarki/77 - pięć ostatnich miejsc - f*ck you PCmark!). Catzille puścimy w dwóch trybach (na pewno 1080p, co do drugiego pomyślę, gdy odpalę ją na swoim komputerze). Valley będzie na 100% - dzisiaj go ściągnąłem i to bardzo fajny benchmark - spodoba Wam się. W Heaven zrobimy totalną rewolucję, ale o tym nie dzisiaj. Cinebench będzie moim priorytetem. W ciągu tygodnia puszcze ankietę, w której wybierzemy jeden benchmark dla pamięci ram i jeden dla dysków twardych.

 

Myślę, że to tyle na dzisiaj. Serdecznie dziękuję wszystkim za oddane głosy i wszystkich Was zapraszam do bacznego obserwowania działu rankingi, oraz oczywiście do dzielenia się Waszymi wynikami.

 

Cześć.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

 

 

(byc może nasze komputery jeszcze nie dorosły do 7 - http://benchit.pl/ra...i/benchmarki/77 - pięć ostatnich miejsc - f*ck you PCmark!)

Drugie, trzecie, siódme, dziewiąte. BMK

 

 

 

W ciągu tygodnia puszcze ankietę, w której wybierzemy jeden benchmark dla pamięci ram i jeden dla dysków twardych.

Moje propozycje do ankiety:

Dla RAM-u -->MaxxMEM2_preview 1.99

 

http://thumbnails107.imagebam.com/26421/6eed32264205742.jpg

kliknij aby powiększyć

 

Dla HDD+SSD-->AS SSD Benchmark

 

http://thumbnails104.imagebam.com/26421/be6074264205740.jpg

kliknij aby powiększyć

 

 

 

 

 

Cinebench będzie moim priorytetem.

 

To jedyny benchmark CPU jaki mamy na ORF.

Proponuję drugi nowszy (2013 r.) Multi Core PI @ LINPACK Ultimate Ranking w dwóch kategoriach Pi @ Linpack, osobno dla 2-óch, 4-rech i 6-ciu rdzeni.

 

http://thumbnails106.imagebam.com/26421/1cd2bf264207288.jpg

kliknij aby powiększyć

 

http://thumbnails104.imagebam.com/26421/8fe94f264207292.jpg

kliknij aby powiększyć

 

 

 

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

MaxMemm zdecydowanie. Do dysków myślałem bardziej o HDTune albo Cristal. Na CPU mamy tego CNB i myślę, że więcej nie trzeba - tam gdzie wydajność zależy od jednego komponentu wiele się nie dzieje. Zamierzam pójść w kierunku benchmarków z gier, następnie na ich podstawie tworzyć alternatywę dla benchmarkowego rankingu GPU, jednak na dzień dzisiejszy mam uszkodzoną grafikę, do poniedziałku siedzę na pożyczonej, a od poniedziałku nie mam kompa.

Link to post
Share on other sites

Do dysków myślałem bardziej o HDTune albo Cristal.

 

Ok. Masz racje, są bardziej popularne i też bardziej problematyczne. Można manipulować wynikami. (Napiszę  później Ci na PW co i jak) Na podanym AS SDD nie ma takiej możliwości, zero ustawień przez nas, klikasz i już, a dodatkowo wpisujesz swój nick w okienko (zobacz jak jest na moim screenie powyżej) przed zrobieniem File-->screenshot,  Jest jeszcze moim zdaniem jeden z najlepszych programów do testów dysków HDD SSD Anvil Storage RC6, lecz trzeba by uzgodnić nieustawania.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...