Skocz do zawartości

Coś na poziomie HD4890 - GTX 285


Recommended Posts

Witam wszystkich.

:help:

Mam problem z dobraniem kart graficznych.

Interesuje mnie wydajność na poziomie dwóch Radeonów 4890 połączonych w Crossfire.

Jak by nie pobór mocy tej karty (coś ok. 400W) to bym raczej je kupił. Niestety nie stać mnie na 1000W Zasilacz.

Nie wiem jak z GTX275(w Sli) lub GTX260(w Sli) czy jest lepsze od 4890 w cross.

Słyszałem coś o karcie z serii 5xxx która będzie miała wydajność na poziomie hd4890, mniejszy pobór prądu (mam nadzieję) ale nie wiem jak z ceną, mimo to jestem skłonny poczekać.

 

A i zapomniałem o jednej sprawie, ja tak myślę o Crossfire/Sli a tu moja Płytka obsługuje działanie dwóch kart z przepustowością 8x, i co teraz ;) ? Czy spadek wydajności mieści się w granicach 10% w stosunku do 16x, jak tak to jest nieźle. Przypominam że oba sloty PCI są x16 ale razem działają w x8.

Jeśli coś pomieszałem to wybaczcie na tych przepustowościach się najmniej znam.

 

Na kartę/y mam 1500zł. Na zasilacz ok 400 - 500zł możecie też poradzić jaki zasilacz mógł bym kupić ale na razie nie wiem jakie karty graficzne wybrać.

Podzespoły mojego sprzętu podane w opisie.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Jakiej firmy zasilacz? Bo może nie trzeba będzie go wymieniać. Jeśli masz tyle kasy na kartę to na twoim miejscu kupiłbym HD5870 i nie bawił bym się w CF i SLI, bo część gier tego nie obsługuje, a dodatkowo pobór prądu jest dużo większy niż tego Radeona.

 

EDIT: Tu masz 2 Radki od Sapphire: referent i z lepszym chłodzeniem Vapor-X

 

EDIT2: Jeśli brałbyś jedną z tych kart to zasilacz spokojnie wystarczy jakiś 500W

np. OCZ ModXStream Pro 500W modularny SLI PSU (OCZ500MXSP-EU), lub Corsair CMPSU-550VXEU 550W

Link to post
Share on other sites

Jakiej Firmy Zasilacz? Powiem ci, że nie jestem pewien...

Ale pisze "Sturment" albo "Turment" jakiś Austriacki ma te niby zabezpieczenia ale po otwarciu go wygląda ubogo, nawet na google niema takiej firmy xD("Turment" jest)...

Rok temu kosztował 150zł więc na pewno do wymiany.

I też myślałem o HD5870 no ale nie jestem do końca pewien.

Link to post
Share on other sites

A może 2 radki 5770?

http://pclab.pl/art38839-17.html

 

Chociaż ja bym wolał jednego 5870.

Jak już wcześniej pisałem nie ma sensu od początku pakować się w CF, lub SLI (no chyba, że ktoś jest entuzjastą i kupuje kompa z samych topowych części), bo pojedyncza karta ma dużo niższy pobór prądu, a zresztą nie ma z nią tyle problemów.

Link to post
Share on other sites

Nawet się nie spodziewałem, że taki tani zasilacz mi wystarczy ;).

Jak już mam okazje to lepiej kupić HD5870 myślę, że będzie o połowę mniej kłopotów.

A jak wygląda sprawa z łączeniem kart z przepustowością x8 jak się to będzie miało w stosunku do x16?

Myślę, że na przyszłość mi się to przyda bo na pewno kiedyś będzie trzeba dokupić drugiego Radzia, mam nadzieje, że w bardzo odległej przyszłości.

Link to post
Share on other sites

A jak wygląda sprawa z łączeniem kart z przepustowością x8 jak się to będzie miało w stosunku do x16?

W porównaniu do PCI Express x8, magistrala oznaczona numerkiem x16 daje około 8-procentowy wzrost wydajności. Jednak korzystając z płyty głównej wyposażonej w złącze PCI Express x4 traci się już od 25 do 33 procent mocy karty.

Dwa Radeony umieszczone na płycie głównej z portami PCIE x8 dawały w sumie o około 15 procent gorsze osiągi niż po wsadzeniu ich na płytę z magistralą x16.

http://www.gram.pl/news_9AjjHO8_Roznice ... i_x16.html ;)
Link to post
Share on other sites

Adis11, może się jeszcze wstrzymaj? Rozumiem, że karta graficzna się mocno ogranicza, ale zobacz:

 

Na kartę/y mam 1500zł. Na zasilacz ok 400 - 500zł

Zasilacz, który by to pociągnął Corsair 550W [CMPSU-550VXEU] masz za ~300zł. Jakby dodać resztę (200zł z zasilacza) do tych 1500zł na grafikę, to wychodzi 1700zł. Radeon HD5970 stoi około 2300zł, nie lepiej poczekać ten miesiąc, aż stanieje, aż wyjdą fermi? Wyjdziesz na tym dużo lepiej.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Nawet gdyby poczekać na wyjście Fermi to i tak nie opłaca się kupować HD5970, bo taka wydajność jest potrzebna raczej tylko do bicia rekordów w benchmarkach i włączenia Crysisa na wysokich detalach.

 

EDIT: Zresztą HD5970 jaki każda "kanapka" ma wyższy pobór prądu, no i akurat ta karta jest bardzo długa, a więc jej zakup mógłby się wiązać z wymianą obudowy.

Link to post
Share on other sites

Wez tego VAPOR-X, bedziesz zadowolony. Przynajmniej nie bedziesz miec problemów z przepustowościa PCIE, bedzie x16 i tyle. Do tego dobre chlodzenie. Ten 500 W OCZ wystarczy, a przy okazji masz odpinane kabelki. Za zaoszczedzona kase proponuje kupic chlodzenie na procka ;] i troche go podkrecic. A w przyszlosci zamiast dokupywac druga taka karte, lepiej ta sprzedac i kupic jedna mocniejsza. Ale mysle ze przy tej wydajnosci, bedzie to bardzo odlegla przyszlosc- zwlaszcza ze gry troche zwolnily z wymaganiami.

Moze dosc okazyjnie pójść: http://www.allegro.pl/item908372585_ati ... ancja.html

Link to post
Share on other sites

Na początku miałem wziąć coś w Crossfire z serii 4xxx lub Sli. Zrezygnowałem ze względu na przepustowość i po prostu mogę kupić HD5870 z pewnością będę zadowolony, mniej wydam na zasilacz, i ogólnie przy podobnej wydajności mniej problemów.

 

Zresztą HD5970 jak każda "kanapka" ma wyższy pobór prądu, no i akurat ta karta jest bardzo długa, a więc jej zakup mógłby się wiązać z wymianą obudowy.

Moja obudowa zmieści spokojnie HD5970, specjalnie taką wybrałem. Też rozważałem jej zakup, lecz 2400zł... No może jeżeli cena spadnie.

 

Radeon HD5970 stoi około 2300zł, nie lepiej poczekać ten miesiąc, aż stanieje, aż wyjdą fermi? Wyjdziesz na tym dużo lepiej.

Jeżeli Fermi wyjdzie... Bo już na prawdę szkoda mi moich nerwów.

Naturalnie wstrzymuję się do Marca, ale już naprawdę wątpię w odpowiedź Nvidii. Wypuszczą te swoje Fermi przed premierą HD6xxx(Mam nadzieje, że niee ;)).

 

Za zaoszczedzona kase proponuje kupic chlodzenie na procka ;] i troche go podkrecic.

Naprawdę Mugen 2 nie wystarcza? :mlotek:.

 

A w przyszlosci zamiast dokupywac druga taka karte, lepiej ta sprzedac i kupic jedna mocniejsza.

Jeżeli będzie taka konieczność to z pewnością tak zrobię :wariat:.

 

Bo nie ma jeszcze Crysis 2 :sciana:

No nie strasz ;D.

Link to post
Share on other sites

A może po prostu zrobią taką grę, która będzie świetnie wyglądać, a na dodatek będzie tak zoptymalizowana, że będzie miała wymagań z kosmosu? :D Ja też, chociaż jakoś bardzo się tym nie interesuję, uważam, że gry zwolniły trochę jeżeli chodzi o wymagania :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...