Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Jestem podpięty kablem pod router Linksys E3200: http://www.linksys.com/pl-eu/products/routers/E3200

Reszta mojej rodziny urzęduje na Wifi ( dwa laptopy, ps3, e-book i 3 telefony ). Problem polega na tym, że ja mój tata zacznie surfować po sieci, oglądać filmy online czy pobierać z torrentów, mój ping w grach multiplayer bardzo się powiększa, jednym słowem nie da się grać. Tak samo się dzieje, gdy moja siostra zaczyna słuchać muzyki za pomocą YouTube czy oglądać filmiki. 

 

Z góry dzięki za pomoc ;-).

Link to post
Share on other sites

Nie ma się czemu dziwić. Strony takie jak Youtube, pobieranie czegoś czy nawet surfowanie po sieci obciąża łącze, a co za tym idzie rośnie i ping.

Możesz ograniczyć reszcie użytkowników transfer, ale to i tak dużego efektu nie da.

 

Sprawdź sobie pingi podczas, gdy nikt nie korzysta z sieci oraz gdy sieć jest obciążona to zobaczysz jak to działa.

 

Menu start -> uruchom -> wpisz cmd -> w konsoli wpisz np. ping google.com -t -> ctrl+c by wyczyścić konsolę (teraz obciąż jakoś sieć) i wpisz jeszcze raz i porównaj sobie wartości 

Link to post
Share on other sites

 

Menu start -> uruchom -> wpisz cmd -> w konsoli wpisz np. ping google.com -t -> ctrl+c by wyczyścić konsolę (teraz obciąż jakoś sieć) i wpisz jeszcze raz i porównaj sobie wartości


jest możliwe by dostawca fejkował wszystkie żądania ping ?
bo nawet jak włączę torrenta, youtube, kwejka, demotywatory w tym samym czasie to ping kompletnie się nie zmienia choć łącze jest totalnie zapchane ;d
Link to post
Share on other sites

Jak sam korzystam z sieci to jest okej ;-). Ping stały, żadnych opóźnień, nic kompletnie.

 

Jednakże, gdy moja siostra czy tato zaczną surfować po sieci to ping skacze nawet do 500. Zresztą ja szczerze mówiąc nie używam torrentów, iż wszystkie filmy oglądam online a muzyki słucham na YouTube ;-). Aby wszystko było zrozumiale, podczas grania nie używam żadnych programów do ściagania typu uTorrent czy inne, ani nie mam nawet włączonej przeglądarki ;-).

 

Szczerze mówiąc, gdy ping mi zaczyna skakać to wiem, że ktoś inny używa sieci. Wiele było takich sytuacji, że po prostu poszedłem do pokoju siostry gdzie oglądała filmiki na Youtube, a rodzice oglądali np filmy online ;-).

 

Najśmieszniejsze jest to, że mam wielu znajomych, którzy są podłączeni kablem do sieci, inni domownicy używają WiFi a im ping wcale się nie zmienia ;-). Także nie wiem od czego to zależy.



Skoro mowa o tym ograniczeniu łącza, to czy w tym routerze jest taka opcja jak podzielenie łączą? Podczas konfiguracji widziałem, że posiada opcje QoS, lecz szczerze mówiąc nie znam się na tym i nie mam zielonego pojęcia jak to skonfigurować.

 

http://www.linksys.com/pl-eu/products/routers/E3200

 

Moje łącze to 30Mbps od UPC, więc podzielić np, 10mb na mój, 10mb na ojca, 5mb dla siostry oraz 5mb na ps3?

Edytowane przez trzuszczaka
Link to post
Share on other sites

Wygląda mi na to, że router się gubi z priorytetami oraz z większą ilością urzadzeń. Jeśli potrafisz skonfigurować QoS (ja Ci nie pomogę, bo takiej opcji niestety nie mam) to może to być rozwiązaniem. 

Jeśli masz możliwość to sprawdź:

1. Spróbować się połączyć z Twojego komputera do routera poprzez WiFi - czy nadal problem występuje?

2. Spróbować odpalić grę na laptopie połączonym przez WiFi, a na Twoim kompie obciążać tak samo sieć - czy dzieje się tak samo?

Co mnie najbardziej dziwi, to że router nadaje jakby większy priorytet urządzeniom połączonym przez WLAN, a nie LAN.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem nawet czy jest możliwe takie fejkowanie, ale jeśli tak to po co?

Żadnych skoków choćby z różnicą ~50? Być może masz kablówkę i szybki internet, w sumie dużo rzeczy wpływa na ping, ale z doświadczenia wiem że wzrasta.

bo często internet szwankuje i sporo osób dzwoniło do wlaściciela że ping wysoki, dużo znajomych jako dowód pokazywało screeny z pingowania przy rozwiazywaniu umowy ;D

 

moge zająć cały upload, który zresztą jest nieduży bo 256kbps, ping w ogóle się nie zmienia

Link to post
Share on other sites

Wątpię, że wysoki ping może być powodem do rozwiązania umowy, ale też zależy jaka umowa.

A skąd wiesz, żę zajmujesz całe łącze?

Najprostszy sposób to wejdź np. na http://www.speedtest.net i przetestuj swoje łącze, a w tle miej odpaloną konsolę z pingiem do jakiejś strony. Wtedy powinien wzrosnąć ping.

Na Twoim miejscu bym się cieszył, że masz niski ping, a nie próbował go zwiększyć ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...