Skocz do zawartości

Zasilacz z zapasem...


Recommended Posts

Nie wiem który zasilacz wybrać ;) Wiem dokładnie firme i serie ale nie wiem ile watt chce mieć zapas mój sprzęt w podpisie.

W przyszłości może nie tak odległej chcę kupić Core 2 Extreme QX9770 zależy od cen oczywiśce jeśli taniej to może ten nowy 32nm jakąś płyte do SLI READY z interfejsem SATA II i DDR3 1800Mhz i wsadzić na to 2x GT300 do tego idzie 2x napęd Blue-Ray i 1 dysk Sata II 32mb cache 750GB +

Oczywiście planuje wtedy pożądne OC procek min. 4Ghz karty może trochę i ram oczywiście :) Nie wiem ilę watt żeby mi to wszystko chodziło wtedy z lekkim zapasem na luzie ;) Wydajność zasilaczy o danej mocy:

700W 82%

750W 88%

850W 97%

1000W 88%

 

Liczę na jakąś pomoc i pozdrawiam :P

Link to post
Share on other sites

mi się wydaje, że producenci kart jak i innych podzespołów, starają się jak najbardziej zmniejszać "prądożerność" swych produktów. Są szybsze, ale pobierają prąd w rozsądnych, stałych granicach, które myślę jakoś znacznie nie będą w przyszłości odbiegac od dzisiejszych.

Link to post
Share on other sites

Do nawet najbardziej wypasionej konfiguracji (bez SLI/Crossfire) spokojnie wystarcza zasilacz 650W-700W, oby tylko miał mocną linię 12V. Wystarczyłby i słabszy, ale chodzi o to, aby pobór mocy pod obciążeniem nie wynosił 90% mozliwości zasilacza, bo wtedy jest głośno i gorąco. Mocniejszy zasilacz pracuje z większą kulturą. Ale przeginac w drugą stronę też nie ma co, pobór mocy przez komputer nie będzie się jakoś znacząco zwiększać w przyszłości.

Link to post
Share on other sites

Wydajność zasilaczy o danej mocy:

700W 82%

750W 88%

850W 97%

1000W 88%

Liczę na jakąś pomoc i pozdrawiam ;)

Jesli masz mozliwosc zakupu zasilacza o sprawnosci 97% to kupuj smialo:) i podesli linka bo chetnie sie dowiem co to za jeden;-)

A tak serio to chyba ten zasilacz ma sprawnosc 87%. to by bylo realne;)

Z tego co pamietam chciales kupic zasilacz marki Super Flower.

Ja bym chyba najbardziej chcial model SF-700R14SE ale on raczej jeszcze niedostepny, ale jesli seria SE jeszcze nie jest w handlu to chyba bym bral SF-750R14HE.

Link to post
Share on other sites

pobór mocy przez komputer nie będzie się jakoś znacząco zwiększać w przyszłości.

mi się wydaje, że producenci kart jak i innych podzespołów, starają się jak najbardziej zmniejszać "prądożerność" swych produktów. Są szybsze, ale pobierają prąd w rozsądnych, stałych granicach, które myślę jakoś znacznie nie będą w przyszłości odbiegac od dzisiejszych.

Tak naprawde to producenci chcieliby miec gleboko gdzies parametr pradozernosci swoich produktow (widac to np po tym z jakim opoznieniem i w jakiej cenie wprowadzaja na rynek procesory o niskim TDP (np intel q9400s)) ale niestety tego parametru pozbyc sie nie moga! Bo duzy prad generuje duze cieplo. A odprowadzic duze ilosci ciepla jest duzy problem;-) znacznie wiekszy niz sie wydaje na pierwszy rzut oka bo radiatorjest jednak daleko od tych najbardziej goracych czesci procesora.

Kiedys bym pomysl zeby w strukture prockawprowadzic mikrorurki z ciecza zeby chlodzic calosc od srodka ale pomysl jak widac nie wypalil poki co...

Zatem zuzycie energii elektrycznej zestawow komputerowych nie rosnie w takim tempie jak np ich moc obliczeniowa (na szczescie;-) i w obecnej architekturze procesora nic sie nie zmieni. Rewolucja moglyby byc jakies superwydajne systemy chlodzace "od srodka" ale na to sie nie zanosi w najblizszej przyszlosci.

Link to post
Share on other sites

Rewolucja moglyby byc jakies superwydajne systemy chlodzace "od srodka" ale na to sie nie zanosi w najblizszej przyszlosci.

 

A może nie zespoly chłodzące, tylko po prostu układy pożerające mniej ciepła? Ale coś nam się OT robi... ;)

Ja mialem na mysli rewolucje w pradozernosci, czyli zwiekszeniu ilosci pobieranej mocy, zeby wiecej niz 700W bylo potrzebne ;-)

A na taka rewolucje ze bedzie mniej ciepla i mniej pradu to sam czekam ;-)

Link to post
Share on other sites

Tutaj link do tego 850W 97% sprawdzałem w kilku miejscach i tam też było 97 a nie 87 ;)

http://www.allegro.pl/item556136437_pre ... _14cm.html

 

Czyli 850W z palcem w d*** mi starczy na taki sprzęt? ;)

Tak, 850W wystarczy, ale to MUSI być porządne 850W, dobrej i znanej firmy. Zasilacz z tego linka wg mnie nie powinien być brany pod uwage ze względu na bzdury o sprawnosci 97%. Za taką kasę kup Anteca, Corsaira, Tagana, Topowera - cokolwiek, co ma wieloletnią renomę i pewną gwarancję.

Link to post
Share on other sites

Bierz tego ampta ca nie dosc ze ma dwie linie +12 po 33ampery to do tego jest modularny.A mam pytanie jak bylo z modecomem volcano tez na poczatku nikt tego nie chcial brac a teraz schodza jak cieple buleczki.Takie jest moje zdanie za bardzo sie nie znam na zasilaczach wiec jak ktos ma inne zdanie to prosze napisac ;)

Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze - nie znam marki Flower Power:) I teoretycznie moglbym powiedziec nie kupuj tego kup Tagana ale tak naprawde to byc moze te zasilki sa super;)

Nie wygladaja zle tak na pierwszy rzut i widze ze sie napaliles na te marke wiec dlaczego by nie sprobowac;-) jak bedzie do du*y to opiszesz problemy i nikt nie kupi;-)

 

Co do sprawnosci to nei wierze w sprawnosc 97%. Na podanej przez Ciebie aukcji allegro pisza wydajnosc 97%. Jak rozumiem wydajnosc to to samo co sprawnosc zatem napisz moze do wystawiajacego przedmiot skad czerpal dane o sprawnosci 97%. Bo na 80plus.org sa zasilki flower power 850W ale one maja sprawnosc maksymalnie 87%. Niech sie sprzedawca potrudzi troche i wykaze a nie tylko wali sloganami (dla mnie poki co pustymi).

 

A ktora moc wybrac? na Twoj dzisiejszy zestaw to i 700W to az za duzo ale na 2x gtx300 wraz z prockiem qx9770 to 700W moze byc za malo zeby zrobic jakies OC. Wtedy moze faktycznie 850W bedzie potrzebne (szczegolnie mocne linie +12V) ale dopoki nie zobacze specyfikacji karty to nie zgaduje ;-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...