Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak się składa, iż sprzedaje na allegro pewien przedmiot. Wczoraj dostałem bardzo intratną propozycję sprzedaży, kwota przewyższająca moje oczekiwania. Oczywiście "kupujący" chciał kupić przedmiot poza allegro a sam nie był obywatelem Polski.

 

Już w tym momencie powinno zapalić nam się czerwone światło ;)

 

Mail wysłany był z adresu: james979@mailmix.pl

 

hmmm ciekawe.... obcokrajowiec ma skrzynkę pocztową z domeną .pl ;)

 

Niżej wklejam Wam pierwszy mail od niego:

 

i wanted you to know that i am much interested in buying the item from you and i am ready to pay you 2500pln for the item and shipment.i want you to send the item to the Destination with EMS POCZTEX(EE).i have check the shipping cost and it is 200pln.i need you to get back to me with your full banking details for the payment.

details that will be needed are:

Name:
Account Number
Bank Name:
Swift Code:
Phone Number:

i will be waiting for your banking details so that i can make the transfer to you.

God be with you and your Familyo

 

Robiąc kontrolowaną prowokaję, wymieniłem z nim kilka maili, na kilka godzin zamknąłem aukcję sugerując mu, iż udał się przekręt.

 

oto co dostałem później:

 

Hello,
        I just receive a message from my bank that the transfer i made to you has been confirmed,did you get the confirmation of the transfer from Barclays Bank,check your inbox or spam messages carefully for the transfer.i will like you to know that the bank need you to complete the shipment today and send them the shipment confirmation for them to take the normal verification for the process of the transfer at the last stage.i will urge you to take the item to the post office now and send it with Post Office EMS POCZTEX(EE) and email the shipment copy to my bank so that they can verify it and complete the transfer to you account.

Shipping Address is

Name: James Mark
Address: 16 primrose walk
City: London
Postal code: SE14 6LR
Country: United Kingdom

 

 

Prowokując zapytałem go czy może by chciał kupić jeszcze jednego Macbooka ;) Póki co nie jest zainteresowany... Pospiesza mnie do wysłania paczki:

 

Hello,
         Ja tylko komunikat z mojego banku, że transfer zrobiłem wam zostało potwierdzone, masz potwierdzenie transferu z Barclays Bank, sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą lub spamu uważnie na transfer.i spodoba, aby wiedzieć, że banku musisz ukończyć przesyłkę dziś i wysłać im potwierdzenie wysyłki im podjąć normalną weryfikację dla procesu przeniesienia w ostatniej stage.i będzie zachęcam do elementu na pocztę teraz i wysłać je z Poczty Biuro EMS POCZTEX (EE) i e-mail kopię przesyłki do mojego banku, tak aby mogli go zweryfikować i zakończyć przeniesienia na niego uwagę.

Adres do wysyłki jest

Imię i nazwisko: James Mark
Adres: 16 pierwiosnek spacerem
Miasto: Londyn
Kod pocztowy: SE14 6LR
Kraj: Wielka Brytania

 

aaaa jeszcze wkleje wam kopie potwierdzenia przelewu:

 

 

Attention:Natalia Kowalska,

    We are contacting you regarding the Transfer that was placed by Mr James Mark (james979@mailmix.pl
) the total amount of 2,500.00 PLN was sent to you by
Mr James Mark as payment of an auction item and it has been Approved and the payment details are stated below :

Receipt No: 0912-5626-9989-6917
 

Transaction Summary:

Item MacBook Air 13.3 Quantity 1 Item Amount 2,500.00 PLN Transfer Charges 100.00 PLN Amount Transferred 2,500.00 PLN
The transfer has been approved and is ready to be transferred into your account, but before the money can be credited into your account, you would have to go ahead with the shipment of the item and then send the Shipment Tracking Number/Shipment Receipt for the Shipment Verification. Once the shipment verification is complete, your account would be credited.
 
****ATTENTION*****
 
The Total amount of 2,500.00 PLN
will be credited to the Account Details below. Please verify if the Name and Account Number entered by the payee are correct.


PAYMENT ROUTING   D448 L201 Q987 T5355   Beneficiary Name   xxxxx xxxxxx Bank Name   mBank Account Number   PL xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Item Information     Total Amount
 
2,500.00 PLN Courier Service   EMS POCZTEX / POLAND POST Country   Poland   E-mail    
 
http://pics.ebaystatic.com/aw/pics/globalAssets/ltCurve.gif  SHIPPING INFORMATION :   
Name: James Mark
Address: 16 primrose walk
City: London
Postal code: SE14 6LR
Country: United Kingdom


*** NOTE ***
 
It is now safe for you to go ahead with the shipment of the item because the money as been deducted from the buyer Account but the money will be on pending will be credited into your Account immediately and without any delay that you send us the Shipment Tracking Number/Shipment Receipt to us for the shipment verification. Your account will be credited immediately upon confirmation of the details required by us, Moreover our customer cannot abort the transfer after you might have sent the Shipment Tracking Number/Shipment Receipt to us. You should send the Shipment Tracking Number/Shipment Receipt to us at verify-confirmed@in.com within the next 48 Hours.

Your Money will NOT reflect in your Bank Account until the shipment has been verified by our Customer Care Department. This measure is taken due to our New International Auction Payment Policy, in order to protect both payee and receiver's interest and to reduce the occurrence of fraudulent activities on internet.
 
This email is sent and authorized by the Bank Of England®. If you have any question regarding this transfer, feel free to contact us on this E-mail:
 
verify-confirmed@in.com

Thank you for using Bank Of England® Online Banking System (Auction Transfer). We look forward to serving you online with better services in the future.

 

 

Mam nadzieje, że ludzie są ostrożni i nie dadzą się na to nabrać. Martwi mnie to, iż skoro tacy oszuści podejmują tego typu kroki to musi im to się opłacać :/

 

Sprawę trzeba nagłośnić i bardziej uświadomić ludzi.

//panie kolego, proszę pilnować poprawnej pisowni i nie robić tak zatrważających błędów ortograficznych.

Edytowane przez SanHill
pisownia
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Niestety nic nowego. Już było kilka podobnych akcji.
 

 

Mail wysłąny był z adresu: james979@mailmix.pl hmmm ciekawe.... obcokrajowiec ma skrzynkę pocztową z domeną .pl ;)


Chyba największy fail... I cały misterny plan poszedł w pizdu.
 

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

zdarza się i to dość często. też kiedyś dostałem *****istego maila. Afryka która się w nim przewija, zawsze poprawia mi humor  :hahaha:

 

I am very much interested in your items, ALLEGRO as brand new packed  New Boxed suitable. I actually want to get it for my clients in Africa as a gift this season in which i want it sent to them therefore i will like you to treat this transaction very urgent and the shipment shall be to Africa (Lagos-Nigeria) though i am in the EUROP. I am ready to pay you in EUR via bank transfer, for your item, with the cost of shipment to Africa. i would like you to know that as the payment is made you will be receiving a confirmation and approval letters confirmed by the bank  that your payment has been made that you shall release the package for shipment. so if you are interested you could send me your full name and contact address with which payment will be made. Thanks for your understanding.

 Regards
Dawson International PLC,
London.U.K
+447024097780

 

PS.opylałem akurat wtedy creative g500, padaki. koleś chciał na prezent z*****y sprzęt :mlotek: wysyłać do Nigerii hahah

//następny do kolekcji. ortografia!

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites

Kasa na koncie, to wysyłasz. Najważniejsza zasada przy sprzedaży. Potwierdzenia jak pisali przedmówcy można sobie zrobić samemu.

Osobiście obcokrajowcom nie sprzedaje, ponieważ produkty które sprzedaję są w idealnym stanie, praktycznie jak nowe, bo dbam o sprzęt i w dobrej cenie, więc zawsze znajdzie się polak chętny do kupna. Nie mieszkamy w małym kraju. Przy ostatniej sprzedaży dostałem maila po angielsku z pytaniem o produkt, nawet na niego nie odpisywałem, bo szkoda czasu. Już w to wierzę, że obcokrajowiec tak bardzo upatrzył sobie mój model TV, że nigdzie w swoim kraju nie mógł go kupić dlatego szukał go w innych krajach.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

widzę że trafiłem na bardzo znaną osobę. akcja z dzisiaj 

i just buy your item and i want you to know that i have problem with PAYU and i will only transfer you the money with Barclays Bank of London.i want you to send the item to me in UK because the item is needed for my son birthday here.i am ready to pay you the shipment fee.I have checked the shipping cost to the UK where the item is needed with EMS POCZTEX on here(http://www.pocztex.pl/ems_cennik_uslug.php) and it is about 200PLN,

Shipping Address is

Name: James Slawer
Address: 16 primrose walk
City: London
Postal code: SE14 6LR
Country: United Kingdom

i need you to mail me your full banking details for the deposit such as

Name:
Account Number:
Swift Code:
Bank Name:
Phone Number:

so that i can make the transfer to you ..
 
waiting for your fast reply..

 

 

 

 

a później jeszcze

 

i will make the transfer to you tomorrow morning at 7am and my bank will send you a confirmation of transfer.please be online at 7am to 8am so that you can send the item in the morning because is needed urgenty.

 

 

żałuje że podałem mu tych kilka swoich danych ale wątpię żeby umiał je wykorzystać. banki czynne od 7 rano.... niby nie bylem nigdy w londynie ale w Lądku zdroju to nie do pomyślenia

uważajcie na gościa wystarczyło wpisać w googlu 16 primrose walk żeby się utwierdzić że to jakiś wybitnie uparty naciągać z londynu który nie zna angielskiego i ma maila z polską domeną

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Mam identyczną sytuację co założycielka wątku i inni forumowicze, nawet nie chcę za bardzo się powtarzać.

 

jctjp@jadamspam.pl potrzebuje mojego laptopa na urodziny syna i wysyła o 7 rano potwierdzenie z banku, i bank czeka na wysyłkę przedmiotu. Co prawda zapaliła mi się czerwona lampka od początku, ale nie traciłem nadziei, no bo on zakończył moją aukcję kupnem, za co zostałem potrącony, i chcę to w końcu sprzedać. Ale zaczął kręcić, wysyłać samodzielne potwierdzenia takie same jak do innych forumowiczów. W wyniku nic nie sprzedałem, jestem zirytowany. Jak taki oszust potrafił założyć konto na allegro za minutę i zepsuć mi całą aukcję i zabrać mi tyle czasu i nerwów? Dlaczego,kiedy zakładałem konto na allegro, musiałem czekać z tydzień na otrzymania przez pocztę (!) potwierdzenia. Czy teraz osób się nie weryfikuje? Może ja czegoś nie rozumiem.

Mimo to chciałbym prosić o informację, jak się przed takimi zakończeniami aukcji się zabezpieczyć? Dzięki za info.


Połaziłem na allegro i znalazłem jego dane:

John
16 primerose
5675 London
Węgry
jctjp@jadamspam.pl
+447024091433

 

:[

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

A u mnie było tak:

i just buy your item and i want you to know that i have problem with PAYU and i will only transfer you the money with Bank transfer.i'm buying this here in London.i am ready to pay you the shipment fee.I have checked the shipping cost here(http://www.pocztex.pl/ems_cennik_uslug.php) and it is about 200PLN,

Shipping Address is

NAME       Foster James
ADDRESS   16 primrose walk
CITY       London
ZIP CODE  SE14 6LR
COUNTRY   United Kindom

i need you to mail me your full banking details for the deposit such as

Name:
Account number:
address:
City:
Postal Code:
Name of bank:
Phone Number:
so that i can make the transfer to you ..

Potem lipne potwierdzenia przelewów itp.

Bądźcie czujni  :menda: 

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Witam,

mi dziś koleś rozwalił aukcję klikając kup teraz. Od razu wydało mi się to podejrzane. Skopiowałem numer telefonu i oto jestem tutaj. Taki sam numer telefonu jak już ktoś dostał. Ale dane inne.

 

Maxwell
11 Birkdale
3456 London
+447024091433
smnwppfuj@jadamspam.pl

 
Można coś przyspieszyć na allegro aby szybciej zwrócili prowizję, albo unieważnili aukcję?
Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Chcial mnie oszukac  na ALLEGRO na sygnet meski ze zlota-2600zl

 

mnie tez chcieli oszukac -zobaczcie maila-zaraz wiedzialem ze to jest oszustwo

 

Witam Mam nadzieję, że obiekt jest w dobrym stanie, bo kupuję ten przedmiot dla mojego syna jako dar, który oświaty w Afryce Południowej, więc sprawdziłem na cenę wysyłki (http://www.pocztex.pl/ems/cennik/)i to koszt 300zł z EMS poctex więc będzie zapłacić 2800PLN + 300zł za przedmiot, a także transport teraz chcę, aby zakończyć aukcję teraz i wysłać mi powyższą szczegółów do natychmiastowego transferu
 
Imię:
Numer konta:
Nazwa banku:
Numer telefonu:
 
Dane potrzebne do natychmiastowej zapłaty

 

 

TO SA Z AFRYKI OSZUSCI UWAZAJCIE NA TAKIE NUMERY

nie wysylajmy poufnych danych 


 

to jest ten oszust co do mnie teraz pisal

 

Carolina11

 
 
carolina11@mailmix.pl
 
drugi oszust to-scottjames22222@gmail.com na gumtre-probowal mnie rabnac tez na zloto

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...