Skocz do zawartości

+46" led ~3600


Recommended Posts

Witam wszystkich,
szukam tv i mam wielki problem

1. Odległość od ekranu? 2,5-3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno od zachodu i północy (pomiędzy oknami w narożniku stoi TV)
3. Jak duży jest pokój? 4x5m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? 29 crt
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? wszystkie (serial, bajki, sport)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: cały dzień-nacisk na wieczór(wcześniej reszta rodziny)
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? lekkie światło
10. Matryca błyszcząca czy matowa? brak zdania
11. Preferowana wielkość telewizora? 46"-47"
12. Preferowana marka? Panasonic, Sharp, Philips>reszta
13. Czego nie lubisz w telewizorach? słabej ostrości, braku płynności, smużenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Cyfrowy Polsat, HDD, komputer
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% TV , 20% reszta
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? najczęściej na wprost, ale czasami również pod kątem 45%
17. Czy ważne jest wifi ? tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? sporadycznie powtórki seriali, YT
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? sporadycznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? nie musi czytać
22. Ma mieć 3D? Pasywne (zakupu 6szt. aktywnych odpada)
23. Ma mieć slot na karty SD ? nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-T? TAK
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - dekoder , komp Wi-Fi - router
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy SD i parę HD (CP familijny)
27. Ile programów HD? 10
28. Ma stać czy wisieć? stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu w SD
31. Ile osób ogląda: 6
32. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor: średnio 15
33. Jaka klasa cenowa ? Max 3600zł

Wyszukałem najbardziej mi odpowiadające modele:
panas tx-l47et60
sharp lc-46le830

philips 47pfl6007 troche droższy i cieżko do dostania


Rozważałem również mniejszą plazmę 42st60, lecz pobór prądu przy tak długim dziennym użytkowaniu jest zabójczy. Może odpuścić 3d i wtedy wybrać coś do 3000zł?

Moim wyznacznikiem jakości obrazu jest st30. Mam dość duży kontakt z tym tv(u sąsiada). Nie chciałbym żeby obraz był gorszy.

Proszę o polecenie tv do 3600 z 3d i do 3000zł bez 3d.

Link to post
Share on other sites

Jeśli odnosisz się do ST30'tki, którą masz przyjemność oglądać u sąsiada to nie ma takiej opcji, żeby LED nie raził Cię smużeniem, pastelowymi kolorami, przekłamaniami pod kątem, różowawo'fioletową poświatą i pewnie kilka innymi niedogodnościami.

 

Co do poboru - plazma nie pobiera stałej mocy nominalnej. 42'ka weźmie średnio 150W, co przy 15 godzinach dziennie (sądzę, że wyjdzie znacznie mniej) i przy cenie 50 groszy za 1 kWh da nam 420zł za cały rok. LED i tak będzie kosztował dobre 200zł, natomiast po podzieleniu przez 12 miesięcy wyjdzie, że w każdym miesiącu dopłacisz jakieś 18zł do oglądania na plazmie. Przy założeniu, że tych godzin będzie jednak 10 na dzień, a nie 15, okaże się, że do prądu dopłacisz już tylko 12 zł za miesiąc. Cena bądź jakość - trzeba wybrać.

 

Kolejną sprawą jest internet - po co, skoro i tak chcesz podłączyć PC? Żaden TV nie odtworzy Ci takiej ilości formatów jak PC, ani nie zapewni takiej wygody przeglądania internetu.

 

P42GT50 zapewni Ci dużo lepszą jakoś obrazu niż ST sąsiada i wszystkie wymienione LEDy razem wzięte. Kupisz od 3400zł.

Ponoć w MM mają ostatnie sztuki P46GT30, ale głowy za to nie dam, natomiast wielkością lepiej pasował by do wymagań. Jeśli miałby być to TV dobrany podręcznikowo to i 50 cali by nie zawadziło, ale jakiś kompromis być musi.

Link to post
Share on other sites

(...)

Kolejną sprawą jest internet - po co, skoro i tak chcesz podłączyć PC? Żaden TV nie odtworzy Ci takiej ilości formatów jak PC, ani nie zapewni takiej wygody przeglądania internetu.

(...)

Nie jest tak w przypadku SmartTV obsługiwanego z poziomu pilota od telewizora :)

 

Do 3000zł brałbym http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/4020081

Link to post
Share on other sites

Przyznam, że Smart TV to dla mnie kolejny zbędny bubel. W moim odczuciu telewizor winien zapewniać naturalny obraz jak najlepszej jakości. Od odtwarzania są odtwarzacze, bądź komputer, podobnie z internetem, a od dźwięku amplituner i zestaw kolumn. Ale widać potrzeba matką wynalazków.

 

Z LEDów też bym brał Phillipsa, przy czym 47PFL6007K, jak gdzieś znajdziesz. 

Link to post
Share on other sites

postał chwile później demontaż starego, montaż nowego więc zeszło troszke. Działa  narazie bez zarzutu. Jak podłacze wszystko to za jakiś czas napisze jakie wady widzę. Już wiem że dzwiek to lipka ale wiekszość nowych cieniutkich tv tak ma.

Link to post
Share on other sites

sprzedawca proponował mi tego albo bardzo podobnego. W zestawie mial magica :) ale jak samsunga i lg nie chciałem widzieć u siebie w domu :)



o jeszcze jedno potrzebuje routera tak do 200zł z dlna usb i dużym zasięgiem. Co polecacie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...