Skocz do zawartości

Nietypowa obudowa pełne ATX - niska i długa, niezbyt szeroka??!


Recommended Posts

Szukam nietypowej obudowy pod wydajny PC dla córki. Ze względu na biurko i ograniczenia przestrzeni musi mieć wymiary  do:

- 41-42cm wysokość maks;

- 21 cm szerokość maks;

- długość czy jak kto woli głębokość do woli i 60cm wejdzie spokojnie  :)

Komputer do gier, ale bez przesadyzmu (LOL ostatnio non stop),  typowego internetu, rzadko filmów - typowy domowy wszystkorobiacz :) dla 14 latki, która lekko i często pogrywa.

Karta jest obecnie Radeon 4890 (referent ok 24cm), ale będzie niedługo w spadku po mnie Radeon 6870/90, więc miejsce na grafikę powinno być godne.

Całość biega na Phenomie II x3 720 z coolerem 136 mm.

 

No i niestety potrzebuję, obudowy na pełne ATX bo z mini tower nie ma problemów w tych rozmiarach. Jedyne co znalazłem to z modele modecom, ale wiadomo co to za marka i jakie obudowy.

Głównie chodzi mi ze względu na umiejscowienie pod biurkiem, blisko kaloryferów na obudowie typu meshowo-gamingowej, która musi dobrze wentylować i nie przesadnie hałasować, wiatraki sobie dobiorę, to nie problem.

AHA no i koniecznie muszą wyjścia być USB i HD Audio na przód obudowy (im wyżej tym lepiej), a nie na górę bo blokuje półka od drukarki, która też tam musi być :) .

Budżet 150-300zł.

 

Proszę doradźcie mi coś bo naprawdę sporo poszukałem i wszystko albo za wysokie albo za szerokie albo nie wiem czy po zdjęciu nóżek złapę się na realne 42cm np. w Brutusie 430? Nie wspomionając, że zdejmowanie nóżek szalenie pogorszy zaciąganie powietrza z dołu obudowy, a że od góry też będzie półka blokować górne wentylatory to już nóżki muszę mieć założone i ogólnie nacisk na przedmuch z przodu do tyłu i dodatkowo boki.

Edytowane przez gajarek
Link to post
Share on other sites

Case dimensions (WxHxD): 200 x 444 x 480mm (including front panel and feet).

No z 1,5 cm za wysoka. Nóżki nie zajmą więcej jak maks 1-1,2 cm. A na dzień dobry górny wiatrak będzie zablokowany, przyduszony od góry i z dołu nic nie pociągnie, o ile jest tam miejsce na wiatrak dolny między zasilaczem, a półkami 3,5".

Oglądałem to i chyba ciut właśnie za wysoka.

No, ale już dopatrzyłem, że wyjścia USB i audio są do góry, na górnej ściance. Więc w  ogóle nie wchodzi ten model w grę... podobnie core 1000, zresztą 1000 jest ogólnie za mała, za wąska i za krótka.

Edytowane przez gajarek
Link to post
Share on other sites

No znokautowałeś mnie pozytywnie wrzesi0.

Ja wczoraj pół niedzieli straciłem i nic nie mogłem znaleźć, w aerocoolu przeoczyłem V3X. A pozostałych firm nie znałem :) .

Część tych modeli pasuje mi w pełni, a część w dużej mierze - poza chieftecami.

Część Ci i chwała, wdzięczność wielka :) , dziękuję.

Delli ciut szukałem przed chwilą i albo nie wiem gdzie i jak, ale samych obudów nie widzę...

Ale tak szczerze poza chieftecami, które odpadają jako za wysokie, co tu warto wybrać - polecić?

Edytowane przez gajarek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...