Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chciał bym prosić ekspertów o małą pomoc.

Czas najwyższy dla mnie żebym zmienił kręgosłup mojego komputera.

Chcę kupić Płytę Główną+Procesor+Ram+Ewentualne chłodzenie na CPU.

Na początku chciałem 

MSI Mpower Z77

i7 3770k+Macho

Kingstone 8GB HyperX 1600Mhz CL9

 

Ale po zagłębieniu się w tematy na waszym forum spotkałem się z dość kontrowersyjnymi opiniami na temat Mpower. Rozumiem że jedni są za, a inni przeciw, ale widziałem też wątki w których użytkownicy dostawali wiadomość od samego MSI że płyta jest dość awaryjna, a nie chciał bym polegać na tym że akurat trafi mi się model działający bądź nie. 

Komputer używam wyłącznie do grania, czasem filmy+muzyka.

Obecnie zostaje

Nowa obudowa Corsair Carbide 400R + Zasilacz Chieftec 800W Odpinane kable +GeForce 660Ti Top DCUII Dysk Twardy 500GB Segata + Napęd.

Mam kartę dźwiękową SB Audigy ale muszę ją sprzedać jeśli chcę Mpower bo nie jest na PCI-Experes.

Tak więc co myślicie o tym komplecie oraz jestem otwarty na inne propozycje. Aha i prosił bym o nie pisanie czegoś w stylu kup tańszy sprzęt i zmień kartę graficzną bo nie mam zamiaru tego robić gdyż 600 w zupełności mi wystarczy.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Asrocki to mi się nigdy dobrze nie kojarzyły więc raczej nie skorzystam, te drugie ramy z morale również jakieś nieznane mi.

Mam takie jedno pytanie ważne, Core i7 posiada hyper threading jak wiadomo w grach obecnie technologia praktycznie rzecz biorąc nie przydatna ale czy w momencie wkroczenia Next-Genów ta technologia nie da mi większego efektu?

Moje obawy wynikają z tego że nie chciał bym tego zmieniać za kolejne 2lata tylko trochę dłużej.

Link to post
Share on other sites

Niestety, ale tego nie możemy stwierdzić. Możemy jedynie przypuszczać, że wątki wreszcie "ruszą" z miejsca i okażą się dobrą alternatywą dla procesorów z uszczuplonym HT. IMO lepiej zainwestować w procesor z odblokowanym mnożnikiem. Taktowania w przyszłości powinny mieć podobne znaczenie, co HT. Zyskasz przynajmniej pieniążki ;)

 

Ode mnie taki zestawik:

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/

Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix

SilentiumPC Fortis HE1225

 

Cena: 1614 złotych. 

Chłodzenie oczywiście można zamienić na HR-02 Macho. 

Link to post
Share on other sites

Corei5 3570k to mocny procesor z funkcja OC, wiec nada sie na gry w przyszłosci spokojnie. Wątpie, żeby w przeciągu 2 lat on szybciej wymiękł niż Corei7 3770k z hyper threading. Do 2 lat procesor powinien spokojnie starczyc.

Zestaw piterr3 jest jak najbardziej dobry. Tylko plytkę można sie pokusic o lepszą np. MSI Z77A-GD55, która to już jest na full wypasie pod względem OC i innych takich tam :D


 

Link to post
Share on other sites

A jaki wpływ ma prędkość MHz na pamięci RAM? nie będzie różnicy między 1333 a 1600? Bo osobiście budżet to bym chciał wykorzystać w całości ;)

 

Czyli nie ma sensu kupować płyt pokroju GD 65 MPower czy GD80


BTW Gigabyte odpada bo chcę mieć USB3.0 z przodu a z tego ci widzę nie obsługuje tego.

GD-55 wygląda pod tym względem ciekawiej 2 tylnie sloty 3.0 zajmie klawiatura i mysz. A na przedzie będę mógł korzystać z pendrajwa czy dysku przenośnego.

Podoba mi się konfiguracja pittera zmienił bym tylko ramy na 

http://www.gral.pl/Kingston+2X+4GB+DDR3-1600_163.html

I tak sobie myślę, zostaje mi ponad 500zł może jakiś SSD w takim razie?

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

i5 3xxx oficjalnie wspierają pamięci taktowane zegarem 1600 MHz, ale szczerze powiedziawszy z ich zastosowania nie widać żadnych wymiernych korzyści w przypadku Gier. Można spokojnie kupować szybsze moduły niz 1333 MHz, choćby ze względu na małą różnicę w cenie :)

Link to post
Share on other sites

SSD to chciał bym przynajmniej te 120GB na system+programy i WoTa + może jakaś jeszcze jedna gierka.

Tylko że nie znam się na SSD.

No w sumie racja z tymi ramami wydaje mi się że cenie winne jest CL8, gdzie większość oferuje CL9 ale to nie ważne, zostańmy przy tych SSD.

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

"Zwykła" GD65 kosztuje ok 6 stów. Znając życie za dizajn + dodatkowe bajery zapłacisz dodatkowe 200zł. Jeżeli chcesz wydawać 8 stów na płytę z "martwym" socketem, bo maks. dla 1155 to 3770K i już nic szybszego nie będzie. To można pokusić się o złożenie czegoś na LGA2011.

 

Za 3820 z X79A-GD45 Plus zapłacisz ok. 1950zł a zawsze w przyszłości masz ogromne możliwości rozbudowy.

Link to post
Share on other sites

Ta GD65 GAMING na dobrą sprawę wiele się od GD55 nie różni, oprócz dizajnu. Do tego kilka dodatkowych (całkowicie zbędnych) faz zasilania, wsparcie dla programowego "wspomagacza" karty dźwiękowej i nieco lepszej (przynajmniej na papierze) sieciówki. Ale jak mówię GD55 to bardzo dobra płyta. 

Link to post
Share on other sites

chlopaki dobrze radza GD55 ma wszystko czego trzeba do mocnego oc i nie tylko. Jesli masz zamiar wydac blisko 2k na plyte i procesor to juz lepiej isc w LGA 2011. Ta podstawka pozyjeszcze z rok-dwa, a co wazniejsze sa na nia zapowiadane nowe procesory.

Link to post
Share on other sites

Ta płyta którą wkleiłem to była czysta ciekawość, nawet nie myślałem nad jej kupnem, po prostu przeglądając wczoraj kluby gamingowe zauważyłem jej reklamę.

Wracając do konfiguracji, jestem otwarty na wszystkie opcje czy to LGA 1155 czy LGA 2011 czy tą która niebawem wyjdzie LGA1150 chociaż z tego co czytałem to ten Haswell taki wspaniały nie będzie jakim podobno miał być.

Podałem kwotę, może mógł bym ją jeszcze troszkę zmienić ale też nie znacząco bo jestem tylko studentem :P.

Ale tak jak napisałem również wyżej ja na tym będę grał.

Konfiguracja którą zapodał @ gtxxor rozważałem na samym początku, to na jednym forum napisali że jest to głupi pomysł i w takiej sytuacji lepiej żebym kupił 3770k bo ten 3820 to za dobry nie jest. A i7 3770k będzie na wiele lat i taki komputer w którym co jakiś czas będę zmieniał kartę dotrwa spokojnie do następnej generacji konsol chyba że stanie się coś nie oczekiwanego.

Ale jestem otwarty jak złożysz mi fajną podstawkę 2011 i się nada do grania jestem za, procesory na ten socket mają hardcorową moc ale i cenę :P Więc obecnie nie są w moim zasięgu. Jeszcze.

Ja obecnie do teraz dotrwałem grająć na AMD Athlonie 5200+ Asus M2NE-SLI i 4GB Ram DDR2-800 a kupiłem te części mniej więcej jak wychodziły obecne konsole, no ale niestety ten procesor to już nie nadaje się do przyjemnego grania w nowe tytuły, mimo to Crysisa 3 na średnich jakoś dał radę :P

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...