Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Planuję w najbliższym czasie kupić nowy zestaw (właściwie wszystko będzie nowe, poza (początkowo) HDD i GPU).

 

Początkowo zdecydowany byłem na Phenoma II X2 550 BE. Jednak po przejrzeniu forum, cen w sklepach i kilku testów zacząłem zastanawiać się nad dołożeniem kilku złotych do Core i3-530. Raczej nie biorę pod uwagę droższych procesorów.

 

Nie potrzebuję bardzo mocnego sprzętu, więc myślę, że zarówno ww. AMD, jak i Intel spokojnie sobie poradzą. A za jakiś czas, gdy ceny będą już rozsądniejsze, chętnie wymienię procesor na coś szybszego.

 

Uważacie, że warto kupić i3? I jeżeli tak, to jaką polecacie do niego płytę.

 

Dodam, że zależy mi przede wszystkim na możliwości późniejszego upgrade'u sprzętu, więc na płycie nie zamierzam oszczędzać, choć z drugiej strony nie lubię przepłacać. Nie potrzebuję zintegrowanej grafiki, NIE zależy mi na dobrej jakości zintegrowanego dźwięku. Nie musi obsługiwać CrossFire/SLI, chociaż nie zaszkodzi.

 

Z góry dziękuję za opinie.

Link to post
Share on other sites

w tej chwili amd może wziąć tylko fanboj, bo pod każdym względem wszystko od intela o niebo lepsze

+się kręci i to bardzo

+dopiero weszło, więc patrząc po wcześniejszych socketach intela, będzie na rynku jeszcze baaardzo bardzo długo

+nie żre tyle prądu co konkurencja

+pojedynczy rdzeń o wiele bardziej wydajny, czyli do gier w sam raz

Link to post
Share on other sites

Uważacie, że warto kupić i3? I jeżeli tak, to jaką polecacie do niego płytę.

Myślę że warto, płytę polecam Gigabyte P55-UD3 ~420zł

 

Choć w podobnej cenie można złożyć wydajniejszy zestaw na AMD: Phenom X4 955 ~550zł + Gigabyte MA770T-UD3P ~ 280zł = 830zł :menda:

Link to post
Share on other sites

Uważacie, że warto kupić i3? I jeżeli tak, to jaką polecacie do niego płytę.

Warto. Mam Core i3-530 i Gigabyte P55-UD3 i jest bardzo ładnie :menda:

Choć w podobnej cenie można złożyć wydajniejszy zestaw na AMD: Phenom X4 955 ~550zł + Gigabyte MA770T-UD3P ~ 280zł = 830zł

Wydajniejszy, ale po OC już nie.

Zestaw z i3:

Procesor: Intel Core i3-530 /2.93GHz, 4MB, LGA1156, BOX/ 425 zł

Płyta główna: Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/ 410 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 360 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 334 (black) 159 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W 265 zł

Razem: 1619zł

 

PS

Jaką masz kartę graficzną?

Link to post
Share on other sites

Choć w podobnej cenie można złożyć wydajniejszy zestaw na AMD: Phenom X4 955 ~550zł + Gigabyte MA770T-UD3P ~ 280zł = 830zł :menda:

550zł za procesor to dla mnie trochę za dużo, nie sądzę żebym odczuł znaczącą różnicę w wydajności między Phenomem x2 a tym x4, raczej nie byłbym w stanie wykorzystać w tej chwili wszystkich 4 rdzeni, a nie chcę płacić za zapas mocy.

tylko podstawka 1156, miałem am3 i phenoma 955 i dużo problemów. Pozdrawiam

Jakich, jeśli można spytać, problemów?

Procesor: Intel Core i3-530 /2.93GHz, 4MB, LGA1156, BOX/ 425 zł

Płyta główna: Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/ 410 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 360 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 334 (black) 159 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W 265 zł

RAM wybiorę dopiero, gdy zdecyduję się już na jakiś procesor

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - też o nim myślałem.

Obudowa: Lancool K58, chociaż zastanawiam się jeszcze nad Fractal Design Define R2.

PS

Jaką masz kartę graficzną?

Geforce'a 6800, pójdzie do wymiany za jakiś czas.
Link to post
Share on other sites

w tej chwili amd może wziąć tylko fanboj, bo pod każdym względem wszystko od intela o niebo lepsze

+się kręci i to bardzo

+dopiero weszło, więc patrząc po wcześniejszych socketach intela, będzie na rynku jeszcze baaardzo bardzo długo

+nie żre tyle prądu co konkurencja

+pojedynczy rdzeń o wiele bardziej wydajny, czyli do gier w sam raz

 

cyrix?

Link to post
Share on other sites

RAM wybiorę dopiero, gdy zdecyduję się już na jakiś procesor

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - też o nim myślałem.

Obudowa: Lancool K58, chociaż zastanawiam się jeszcze nad Fractal Design Define R2.

Zamiast brać budę za 3-4 stówy, lepiej wziąść Cooler Mastera, którego zaproponowałem + chłodzenie na procesor (jeśli myślisz o OC).
Link to post
Share on other sites

Zamiast brać budę za 3-4 stówy, lepiej wziąść Cooler Mastera, którego zaproponowałem + chłodzenie na procesor (jeśli myślisz o OC).

W końcu mam okazje (i pieniądze :sciana:) kupić sobie fajną, ładną i funkcjonalną obudowę, więc raczej zostanę przy tych o których napisałem (skłaniam się raczej ku Lancool, głównie ze względu na cenę). Chłodzenie na procesor najprawdopodobniej kupię razem z kartą graficzną i wtedy troszkę rozruszam procesor :menda:

 

Wracając do tematu: AM3 czy LGA1156? Co opłaca się bardziej w dłuższej perspektywie? Jeśli za jakiś czas (rok, dwa?) będę chciał wymienić procesor, to na którą podstawkę będę miał większy wybór? Gdzieś czytałem, że na AM3 mają być nawet 6-rdzeniowce, a przecież intel ma już LGA1366, więc na 1156 już raczej nic nowego nie powstanie...

 

Druga sprawa, to czy poza P55-UD3 (po przeczytaniu kilku opinii wydaje się, że to niezły wybór) możecie polecić jakieś płyty o podobnych możliwościach innych producentów?

Link to post
Share on other sites

Zamiast brać budę za 3-4 stówy, lepiej wziąść Cooler Mastera, którego zaproponowałem + chłodzenie na procesor (jeśli myślisz o OC).

W końcu mam okazje (i pieniądze :sciana:) kupić sobie fajną, ładną i funkcjonalną obudowę, więc raczej zostanę przy tych o których napisałem (skłaniam się raczej ku Lancool, głównie ze względu na cenę). Chłodzenie na procesor najprawdopodobniej kupię razem z kartą graficzną i wtedy troszkę rozruszam procesor :menda:

 

Wracając do tematu: AM3 czy LGA1156? Co opłaca się bardziej w dłuższej perspektywie? Jeśli za jakiś czas (rok, dwa?) będę chciał wymienić procesor, to na którą podstawkę będę miał większy wybór? Gdzieś czytałem, że na AM3 mają być nawet 6-rdzeniowce, a przecież intel ma już LGA1366, więc na 1156 już raczej nic nowego nie powstanie...

 

Druga sprawa, to czy poza P55-UD3 (po przeczytaniu kilku opinii wydaje się, że to niezły wybór) możecie polecić jakieś płyty o podobnych możliwościach innych producentów?

No jak masz kasę, to może lepiej Core i5 750?? ;p

Nie trzeba będzie wymieniać za rok-dwa. Na 1156 powstanie coś jeszcze.

P55-UD3 to najlepsza płyta cena/wydajność. Ew. MSI P55-CD53

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie Intel i LGA 1156. Procesorów jest i będzie coraz więcej do wyboru. I nie zdziwię się jeśli w przyszłości mimo,że nie zapowiedziane również i na tej podstawce pojawią się 6scio rdzeniowe (chociaż teraz to takie wróżenie). Intel nadal będzie rozwijać to LGA, bo to jest podstawowy mainstream, który dopiero miał premierę i nie ma mieć nic wspólnego z 1366.

Link to post
Share on other sites

Na procesor nie możesz dać 550zł a na obudowę 400 możesz :menda::sciana:

Gladius 600 za 2 stówy nie wystarczy Ci?

 

Gladius 600 - 220 zł

Lancool K58 - 280 zł

 

Gladius to też bardzo dobra obudowa, zastanawiałem się nad jej zakupem, ale Lancool jest lepsza, a to tylko 60 zł różnicy :P moim zdaniem warto dołożyć, tą różnicę będę codziennie widział, a jak do procesora dołożę 200 zł, to przez kilka miesięcy nie odczuję właściwie żadnej różnicy. A później z przyjemnością przesiądę się na coś szybszego.

 

Dzięki wszystkim za pomoc. Póki co jestem zdecydowany na i3 + P55-UD3.

Link to post
Share on other sites

Athlon

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

 

Athlon – nazwa handlowa procesorów wymyślonych przez Kanadyjczyków i sprzedawanych biedakom na różnych zadupiach m.in. w Polsce. Athlony są sprzedawane jako tańszy odpowiednik procesora Pentium, i, podobnie jak on, mogą być używane w komputerach (aczkolwiek nie jest to zalecane).

[edytuj] Historia powstania

 

Athlony powstały w 1999 roku za pomocą wadliwie działającego ksera, którym Kanadyjczycy skserowali procesor Pentium.

[edytuj] Zastosowania

 

Zakres zastosowań Athlonów jest większy niż procesorów Pentium. Oprócz pracy w komputerach, Athlony, (a szczególnie Athlony XP) mogą być używane jako ozdoba ścienna, grzejnik lub jako opał do kominka.

 

Niestety swego czasu ludzie, znani też jako homo non-sapiens nie docenili szerokiego wachlarza zastosowań procesorów Pentium, które to dużo lepiej sprawdzały się jako grzejniki i grzałki do czajników. Wtedy Athlony zdominowały rynek, przez co średnia temperatura w domach spadła o około 3 stopnie celsjusza. Dużo mniej czasu było również na rozmowę z rodziną, gdyż lokacje w grach, strony internetowe, a także grafiki ładowały się 666 razy szybciej.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Athlon

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

 

Athlon – nazwa handlowa procesorów wymyślonych przez Kanadyjczyków i sprzedawanych biedakom na różnych zadupiach m.in. w Polsce. Athlony są sprzedawane jako tańszy odpowiednik procesora Pentium, i, podobnie jak on, mogą być używane w komputerach (aczkolwiek nie jest to zalecane).

[edytuj] Historia powstania

 

Athlony powstały w 1999 roku za pomocą wadliwie działającego ksera, którym Kanadyjczycy skserowali procesor Pentium.

[edytuj] Zastosowania

 

Zakres zastosowań Athlonów jest większy niż procesorów Pentium. Oprócz pracy w komputerach, Athlony, (a szczególnie Athlony XP) mogą być używane jako ozdoba ścienna, grzejnik lub jako opał do kominka.

 

Niestety swego czasu ludzie, znani też jako homo non-sapiens nie docenili szerokiego wachlarza zastosowań procesorów Pentium, które to dużo lepiej sprawdzały się jako grzejniki i grzałki do czajników. Wtedy Athlony zdominowały rynek, przez co średnia temperatura w domach spadła o około 3 stopnie celsjusza. Dużo mniej czasu było również na rozmowę z rodziną, gdyż lokacje w grach, strony internetowe, a także grafiki ładowały się 666 razy szybciej.

 

 

 

Ehh, cóż innego może napisać a w zasadzie zacytować osoba ślepo zapatrzona w oślepiający go świat... Zamiast pisać bezsensowne posty, może lepiej przejść do konkretów, to nie jest temat na cytowanie durnot, tylko temat o "

LGA1156 czy AM3?". Napisałeś bzdety, ktoś to potwierdził, poprosiłem o link a tu co? G :menda: Z niektórym na tym forum to po prostu szkoda gadać i szkoda na nich język sobie tępić. Mam nadzieję, że może kiedyś moderator zrobi tu porządek :sciana:

Link to post
Share on other sites

Wiecie co powiem tak na szybko, gdyz zbytnio nie mialem okazji porownywac dwoch zestawow.

 

 

Yntel jest niepodkrecony (ma boosta za to wiec takie polowiczne oc dzieki niebieskim)

Nie zadne superpi mnie nie interesuje...

Co do CAD'a porownam oba zestawy jak wroci zona(wlasciwie to ona sobie porowna + inne budowlane badziewie).

Wstanie linuch na i5 wypowiem sie w innych kategoriach. Na ten czas Kodowanie xvid/gry/ pac-man/ kalkulator itp dzialaja identycznie (czasem tu czasem tam wypada lepiej jeden czy drugi - roznice minimalne).

 

PC markow/ sandr itp nie uznaje badziewie klamie.

 

.... wole sprzatac lazienke niz klucic sie na forum czyje kung-fu jest lepsze.

 

Przyjedzie kobita z noctua porownam sobie obydwa zegar w zegar, bede wiedzial ile i5 jest wydajniejsze (czasem niejest)

Link to post
Share on other sites

moim przesłaniem jest to że am2/am2+/am3 jest na rynku już tak długo że w niedługim czasie amd zdecyduje sie wprowadzić nowszy bardziej przyszłośowy socket i na pewno będzie to lga w którym można upchnąć więcej pinów na mniejszej powierzchi, a co za tym idzie mieć łątwijesze planowanie masy i zasilania w prockach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...