Skocz do zawartości

Podkręcanie Phenom II 550


Recommended Posts

Hej

Posiadam Phenoma II 550. Udało mi się go odblokować na x4 B50. Niestety jeden rdzeń był nie sprawny, system nie był zbyt stabilny. Próbowałem obniżać taktowanie lecz to nie ustąpiło. Przyjąłem więc że ten rdzeń jest walnięty na amen. W sumie i tak jestem zadowolony bo trzeci rdzeń jest całkiem sprawny.

Więc teraz mam phenoma z trzema rdzeniami.

Wyniki CPU 3dmark Ventage, oraz Cinebench:

X2 stock (3,1GHz) -  5019              1,77

X3 stock (3,1GHz) -  7471              2,71

X3 OC    (3,6GHz) -  8691              3,13

Do 3,6 dojechałem bez podnoszenia napięcia. Jednak gdy ustawiłem 3,7 system był nie stabilny.

Czy podniesienie napięcia procka tu pomoże?? Czy większe oc jest w ogóle opłacalne przy tym procku??

Dodam że posiadam fortisa na procku ;)

 

//Przenoszę do podkręcania //Igorrdz

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Płytka to MSI 790fx-GD70 więc chyba dobra do OC. Pytanie tylko ile zyskam po OC z 3,6 na załóżmy 3,8 lub jak wyżej 4,0 ?

Procek pracuje z GTX 260 216sp podkręconym z 625 do 690MHz na rdzeniu. Karta po podniesieniu na 700 wyświetlała czarne punkty. Na 690 max 70 stopni, mega stabilna

Link to post
Share on other sites

Różnica będzie niewielka, ale z czystej ciekawości sprawdziłbym możliwości tego cepa. Tylko nie przesadzaj z tym napięciem. Jak już doszukasz się "szczytowej" wartości radzę na kilka godzin zapuścić choćby OCCT w celu sprawdzenia stabilności. Tak, aby być 100% pewnym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja swojego 550 mam zaraz jak wyszedł i od razu poszedł na x4 3,8 GHz przy napięciu dość wysokim 1,5V ale śmiga już tak kilka ładnych lat i stabilny jak skała na 4 GHz też idzie 1,525V ale lubi się wysypać chodz 3dmari przejda to w grach już lipa, NB podkręcone do 2,6 GHz w cinebech mam 4.44 a 3dmark vantage http://www.3dmark.com/3dmv/4647469

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

A myślicie że podniesienie napięcia w jakiś sposób wpłynie na pracę tego rdzenia, który powoduje nie stabilność?? Może najpierw spróbuje ustawień stockowych czyli 3,1GHz, podniosę napięcie i odpalę czwarty rdzeń?? Myślicie że to coś da?

Link to post
Share on other sites

No ok, rozumiem. Ale powtarzam pytanie. Czy podniesienie napięcia poprawi stabilność czwartego rdzenia?? Ma to jakiś wpływ na niego?? Ogólnie to winda się uruchamia na 4 rdzeniach, są widoczne w cpu-z i w systemie, ale programy nieraz się nie uruchamiają lub występują czarne punkty na monitorze :/

Link to post
Share on other sites

Aida pokazuje tylko temperaturę całego proca. W spoczynku niby 31 stopni. Przy rdzeniach cały czas 0 :/

Chyba jednak spróbuje zwiększyć napięcie i odpalić czwarty rdzeń ;)

Niestety nie mogę zmienić napięcia w biosie :/ ustawienia są na auto i nic nie mogę zmienić. Są na szaro napisane :/

Edytowane przez 8slawek8
Link to post
Share on other sites

No szukałem i nie mogę znaleźć nic by to odblokować :P

No dobra, wystarczyło nacisnąć "+" na napięciu dla proca :P

Próbowałem podnieść z auto do 1,355 lecz ten dodatkowy rdzeń nadal powodował problemy. Więc chyba naprawdę jest uwalony :/

Teraz mam 1,345 i mogłem podnieść mnożnik czyli mam teraz 3,7GHz ;) Wieczorkiem zobacze czy dobije do 4.0 ;)

Chyba jednak nie trafiła mi się super sztuka :/

Po podniesieniu napięcia do 1,385 i ustawieniu proca na 3,8GHz sypie blue screnami :/

Tak więc chyba zostawie go na 1,345 i 3,7GHz

Edytowane przez 8slawek8
Link to post
Share on other sites

Spróbuj przekroczyć barierę 1.4V napięcia. Znam osoby, które do dnia dzisiejszego działają na 1.45V przy odblokowanych rdzeniach. Rozumiem, że temperatur nic nie pokazuje? Nie przejmuj się, to normalne przy unlocku rdzeni w Phenomach.

Link to post
Share on other sites

Tylko aida pokazuje temp :/ pokazuje dla całego proca. I nie wiem czy poprawnie pokazuje ;p

Zauważyłem że im daje większe napięcie tym dłużej działa mi Cinbench na 4 rdzeniach. Tzn później wyskakuje bluescreen

Edytowane przez 8slawek8
Link to post
Share on other sites

Daj mu od razu 1,5V nic się nie stanie ewentualnie jak będzie ok możesz po trochę zmniejszać napięcie jeśli się wysypie to wróć do poprzedniego napięcia

Która masz rewizję procka?

http://www.benchmark.pl/uploads/zestaw_komp/12135/big/test2.jpgU mnie tak to wygląda

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Tak 1,5V mam w biosie ustawione juz kilka ladnych lat tak smiga:) 1,55V też miał ale nie poprawiło mu to stabilności na 4.0 GHz :)

Komputer głównie wykorzystuje do obróbki video często śmiga procek kilka godzin na maxa przy renderingu :)

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Spoko już tyle działa że nawet jeśli by coś to będzie nowa płyta i FX83xx swoje zrobił i zarobił :)

PS myślę że na długo żywotność procka ma wpływ temperatura u mnie ok 60-65 max

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Mnie zastanawia to że im większe napięcie tym dłużej proc działa na czterech rdzeniach w cinbenchu. Jak wrócę do domu to ustawie 1,4V i sprawdzę wtedy stabilność. Ale chyba do 1,5 nie będe podchodzić, nie chcę czegoś uszkodzić ;) 

Link to post
Share on other sites

Działa dłużej bo procesor jest lepiej dovoltowany ale wciąż za małe napięcie daj mu na chwile 1,5V to nie jest tak ze od razu cos upalisz.Zrób tak daj mu 1,5V wejdz do windowsa odpal aide i zobacz jakie masz temperatury, odpal cinebench nie wylaczając aidy abyś miał stały podgląd temperatur, odpal benchmark jesli temperatura będzie zbliżała się szybko do 60"C to wyłącz, w taką pogode jak  dziś u mnie nie przekroczyło 51"C na procku.

Powodzenia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...