Skocz do zawartości

Problem z niekręconym i5 2500k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość rezerwuar,

Recommended Posts

Witam mam problem z moim procesorem i nie wiem czym jest spowodowany. Problem wygląda następująco moj procesor nie przechodzi testu OCCT. Procesor nie jest kręcony więc nie wiem w czym problem proszę o madre rady :)

 

Screen po błędzie

http://img138.imageshack.us/img138/5692/nabenchmark.jpg

 

Moj sprzęt

Ocz 600W

i5 2500k+ Thermalright Macho 120+Arctic mx-2

asrock z77 pro3

8gb ram

Link to post
Share on other sites

Przełóż ramy do drugiego kanału, jeśli to nie pomoże to sprawdź najpierw jeden moduł potem drugi  - być może, któryś jest walnięty.

Ramy mam w dwóch tylnich kanałach ponieważ chłodzenie nie pozwala na inne miejsce  po tescie prime sprobuje wyjac jeden ram a potem drugi

Link to post
Share on other sites

A tak w zasadzie to co to za ramy i czy przypadkiem nie ustawiłeś i ch za wysoko nie zwiększając przy tym napięcia.

Dokladnie nie wiem co to za ramy chyba Corsair ramow wql nie krecilem wszystko jest na stocku

Link to post
Share on other sites

To jak mówię - pobierz inną wersję OCCT. Swoją drogą Prime lub LinX lepiej nadają się do testowania niż OCCT ;)

Ok juto pobiore innego OCCT i tego LinX i bd testowal i bodajze zrobie oc procka. Wiec po oc testowac Primre lub tym LinX ?;D

 

Spróbuj jeszcze w programie LinX potestować. Ew. lekko dowoltuj procesor (ręcznie w biosie).

Tez myslalem zeby dowoltowac procka. LinX zajme sie jutro ;D

Link to post
Share on other sites

Jakie masz temperatury? Skoro CPU da rade przy 4,5 GHz, to przy 3,4 GHz nie powinno być problemu. Może niedokładnie założyłeś chłodzenie?

Temperatury mam w porzadku ~50 stopni w stresie wiec raczej dobrze zalozone ;)

 

Właśnie zrobiłem test programem Intel Burn Test i go nie przeszedł ;/  Czy powinienem martwic się wynikiem z tego testu?

Coraz bardziej jestem zdenerwowany tymi testami.

Screen

http://imageshack.us/photo/my-images/687/beztytuuxslp.jpg/

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś moduły pamięci każdy osobno - być może któryś ram szwankuje albo gniazdo bo szybko Cię wyrzuca z ibt.

Chyba masz racje na jednej kosci wszystko smiga az milo a na drugiej w kazdym kanale Blad a raz nawet bluescreen wiec poki co musze dzialac na jednej kosci ;/ A moze da sie jakos naprawic ta kosc czy smietnik ?? A i czy moge dodac jaka kosc 4 gb do kanalu obok tej prawidlowej tzn czy bd kompatybilne ?? polecilbys jakas kosc do tego ramu co mi zostal tzn Corsair Vengeance 1866Mhz ??

Link to post
Share on other sites

A te pamięci nie są na gwarancji?

Właśnie sprawdziłem i uff mają jeszcze gwarancje. Hmm a teraz mam pytanie jak im udowodnić że sa niesprawne ? Bo komputer normalnie sie wlacza tylko podczas testu jest problem.

Link to post
Share on other sites

Ale tu nie ma co udowadniać - jeden moduł jest walnięty i tyle - na gwarancje i już. ;)

Możesz jeszcze sprawdzić ten felerny moduł Memtestem 86+.

To dobrze ;) Sprawdze jeszcze tym programem ;D A i czy jak oddaje na gwarancje to 2 kosci czy 1 starczy?:P

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...