Skocz do zawartości

Athlon X2 5200+ problem


Recommended Posts

Gigabyte GA-M55PLUS-S3G

otóż mam taki problem, że nie wiem jak dobrze podkręcić procka na boxowym chłodzeniu,aktualnie pracuje na 3GHz i ma w stresie 44 stopnie,lecz gdy podkręce go na 3200MHz to w Orthosie pada po 3 minutach :menda: Niżej zamieszczam screeny z biosu,myślę że powie mi ktoś co zmienić:

 

http://www21.zippyshare.com/v/16819652/file.html

http://www10.zippyshare.com/v/5614424/file.html

http://www12.zippyshare.com/v/11509131/file.html

 

z góry dzięki 8-)

Link to post
Share on other sites

daj większe napięcie na procesor- jakieś 1.45-1.5max, zwiększ timmingi, conajmniej o 1. pamięci ustaw na 800 mhz niech sie kręcą. Dzielnik daj max. tj. bodajże 13.5 a cpu frequency na 235.

 

Command timming zostaw na 2T, napięcie daj 1.45, timingi daj na 5.5.5.15. i Spróbuj

Link to post
Share on other sites

ale ja mam pamięci Geil Ultra 800MHz 4-4-4-12 i szybciej będą chodzić niż na 900MHz CL5. Command timming 1T komp wstaje komp lecz po dłuższym czasie są blue screeny. No sproboje z tą szyną :menda:

 

EDIT: 3160MHz,napięcie 1,45v,orthosa nie przechodzi pomyslnie po 3 minutach a temp na rdzeniu to 59 i 50 stopni.

Link to post
Share on other sites

CPU Frequeny = 250, HTx4, Pamięci=667 + sztywne timingi jak dla 800MHz, napięcie pamięci 2,2V, napięcie rdzenia procesora 1,4V - 1,42V. Mnożnika procesora nie dotykaj. Pamięci w tym układzie działać będą jako 812MHz, procesor na 3,25GHz. Wyłącz wszystkie opcje oszczędzania energii pokroju C&C itp. Broń "bosze" nie dotykaj ustawień opóźnień (parametry podawane w [ms])!!!

Jeśli nie pójdzie na 3,25HGz, to znaczy że płyta już nie wyrabia, bo proc na rdzeniu Brisbane spokojnie 3,25GHz osiągnąć powinien. Niestety ale M55Plus-S3G to jedna z pierwszych konstrukcji, kiedy ówczesne wydania NF430 nie pozwalały na "dobre" OC.

Link to post
Share on other sites

Bo to gigabyte. Niestety, ale gigabyte nie zapewnia wsparcia produktom, którym skończył się cykl życiowy. To nie ASRock, gdzie dla nieprodukowanej płyty dopisują obsługę nowych procków niedostępnych za czasów "cyklu życiowego" danej płyty. Do starego AliveNF4G-DVI (GF6100+NF410) dopisano dla mnie Semprony LE, Athlony LE i całą resztę procków produkowanych dla AM2 po 2007, kiedy to płyta zakończyła żywot. Bo ile to roboty w HEX edytorze dołożyć dane kilku modeli? Nic, a klient dobrze wypowiada się o marce.

Jedynym sensownym rozwiązaniem dla Ciebie jest obniżenie mnożnika do 12,5, gdzie procek będzie działać na 3125 a wszystkie parametry będą optymalne (czyli HT=1000, Pamięć=785MHz)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...