Skocz do zawartości

Memtest sypie błędami przy 2 kościach


Recommended Posts

Cześć,

 

postanowiłem przetestować kości pamięci, gdyż mam zamiar sprzedać komputer, a kilka razy dostałem bluescreena - nie chcę sprzedać czegoś niesprawnego.

 

Kości od początku działały na niższej częstotliwości, niż miały - głupi byłem, że ich od razu nie reklamowałem. Na trybie Auto nie działały w ogóle, obniżyłem na 800MHz i tak chodziły przez 3 lata, nie miałem z tym żadnych problemów (poza kilkoma bsod, max 10 na całe 3 lata). 

 

Uruchomiłem Memtest86 na obu kościach. W trakcie testu 8 wywaliło mnóstwo błędów, nie posiadam aktualnie aparatu więc nie mam możliwości udokumentowania tego. Coś od 2080MB i leci aż do końca, aż przepełnia się licznik błędów.

 

Później sprawdzałem kości pojedynczo - zero błędów na przestrzeni kilku godzin. 

 

Moje pytanie - co jest nie tak? Ustawienia, płyta główna, kości?

 

Zamieszczam informacje z CPU-Z:

 

http://imgur.com/a/lcKCF

 

Pozdrawiam i czekam na pomoc!

 

Marcin

 

Edycja: przy obniżeniu taktowania, wywala błąd od 4129.2 MB i leci dalej, a mam łącznie 4gb - o co w tym chodzi?

 

Edycja2: na kilka testów, tylko jeden zrzucił błędy

Edytowane przez Peli7
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Kości są identyczne, kupowałem je w pakiecie. W płycie głównej mam 4 sloty (2 pary), testowałem różne kombinacje - zawsze w jednym na kilka testów pojawiają się błędy. 

 

Jutro zrobię zdjęcie, może się rozjaśni coś w tym temacie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Goldmemory to dobra alternatywa dla Memtesta ponieważ ten drugi lubi on często pomija błędy. Tutaj jednak sprawa nie wydaje się jasna - to albo uszkodzenie pamięci albo problem z płytą główną. Autorze zrób test ale... spróbuj podnieść lekko napięcia na pamięciach. Ustaw też na sztywno w biosie timingi tak, jak podaje producent kości - wyłącz auto, ustawienia zrób ręcznie. napisz, czy to pomogło oraz poinformuj nas, jakie wyniki testu w tym drugim, poleconym przez usera klopers33, programie.

 

A tak w ogóle to jaki masz dokładnie zasilacz oraz płytę główną? Czy Twoje pamięci są na liście kompatybilnych na stronie internetowej producenta Twojego MBO?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...