Skocz do zawartości

Karta Graficzna HD 6970 MSI Lightning Problem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Bakak,

Recommended Posts

Witam!

Mam problem z moją kartą mianowice chodzi o pracę w dwóch trybach chłodzenia,
gdy wybieram silent oraz pomiędzy środek wszystko działa ok ale gdy daję przełącznik na preformance 
karta nie wstaje, wentylatory kręca a obrazu na monitor brak. Spotkał się ktoś z was z czymś podobnym? , co to może być. Poniżej krótkie info o konifiguracji mojego PC :

Phenom II 965 BE @3,7ghz
zasilacz 500w Chieftec 80+    
                                                                                                                     


 

Link to post
Share on other sites

Przydałoby się więcej informacji. Gdzie zmieniasz te ustawienia, czy monitorujesz wtedy napięcia albo temperatury (albo samo taktowanie karty chociaż)? Najprawdopodobniej ten Twój "przełącznik" robi szybki profil OC ale ze względu na np. temperaturę karta przy wstawieniu wysokiego profilu automatycznie cofa się do wcześniejszych, niższych ustawień (co może się objawiać takim "zniknięciem" ekranu na chwilę).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mianowice przełącznik na karcie graficznej, przyjechała do mnie z przełącznikiem w pozycji na środku aktualnie ustawiłem go na silenc tak też działa ok dołączam fotkę : http://i49.tinypic.com/2mgscck.jpg
Ciężko mi cokolwiek monitorować gdy po przełączeniu na preformance mi PC nie wstaje :( ... , normalnie karta chodzi ok, wrzucę krótki gameplayik z monitorem evga precision dziś ;) temp, takty itd.
Pozdrawiam, dziękuje za odpowiedz.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

ten przełącznik zmienia Biosy, prawdopodobnie Bios odpowiedzialny za Tryb performance jest uszkodzony. Trzeba uruchomic grafike w jednym z trybow ktore dzialaja, nastepnie bedac w systemie przestawic przelacznik na performance i zflaszowac bios programem Winflash. Jesli nie uda sie to pod systemem to mozna ta sama operacje wykonac pod Dosem. musisz zrobic bootowalnego pendrive z wrzuconym biosem i programem atiflash. instrukcje znajdzesz w necie :P Bios powinienesz znalezc na stronie producenta karty graficznej ;)

 

Ps

inna opcja jest taka ze grafika jest uszkodzona i w trybie performance nie bedzie dzialac, wtedy pozostaje tylko gwarancja.

 

Ps2

Jeszcze moze byc jedna opcja zwiazana z zasilaczem, sprawdz czy na mocniejszym bedzie dzialac. Mialem kiedys na testach msi hd 5870 lightnig i skubana nie chciala dzialac na zasilaczu slabszym niz 600w ktory ma na lini 12 V przynajmniej 28A.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasilacz za jakiś czas będę wymieniał na 700-800w pod CF to akurat będę mógł sprawdzić karta jest na gwrancji całe szczęście dzięki za fachową poradę Bakak! :)



Tu jest obszerne info :

http://forum.overclock3d.net/showthread.php?t=39782

z którego wynika że tryb preformance służy do wysokiego OC którego ja nie potrzebuję o ile dobrze zrozumiałem :)



Podkręciłem ją na 1000mhz w CCC wcześniej nie kręcona u mnie, jestem drugim właścicielem zakupiona w sklepie OC.uk,
dodaję krótki filmik z monitorowania pracy karty przez evga precision ;)

http://www.youtube.com/watch?v=-wwZXWVkNX8



Już wszystko jasne, dziękuje wszystkim za pomoc a w sczególności Bakak-owi :).

Temat idzie do zamknięcia.

Edytowane przez sowix71
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...