Skocz do zawartości

A II x4 640 vs. P II x4 955/965 lub inny tani(do ok. 350zł) procesor na przeczekanie.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ProXimo,

Recommended Posts

Witam. Jako, że mój obecny komputer nie nadaje się już do codziennej pracy, a na premierę steamrollera każą sobie poczekać(nie mówiąc już o broadwellu), zastanawiam się nad zmianą jednostki. I tutaj właśnie powstaje dylemat z podstawowym wyborem procesora. Zainteresowałem się Athlonem II x4 640 i Phenomem II x4 955/965. Na pewnym zagranicznym forum dowiedziałem się, że brak pamięci l3 świadczy o 3-6% spadku wydajności. Komputer miałby być używany głównie do pracy 3ds maxie 2010, PS i ew. abletonie. Aktualnie pracuję na Athlonie 64 x2 4200+ @ 2,5GHz. Liczę się z tym, że zmiana procesora pociągnie za sobą zmianę mobo. Procesor niekoniecznie musi być nowy. Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz: Enermax EG365AX-Ve(G)

Mobo: Gigabyte M61SME-S2L

Chłodzenie: SPC Fera Pro.

Dodatkowo mam kupione 2x GTX560ti, stąd zależy mi na pełnej obsłudze 2 way SLI. Na cały komputer (bez GPU) chciałbym wydać 2-2,5k zł.

Edytowane przez Mateusz.
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W takim razie z mojej strony polecam:

Procesor i5 3570K około 860 zł ewentualnie (jeśli chcesz używać komputer do zastosowań bardziej profesjonalnych) i7 3770K 1250 zł

Płyta główna MIS Z77A G45 400 zł (obsługa SLI dla 2x GTX 560Ti)

Pamięć np Kingston HyperX 2x4GB 230 zł

Zasilacz High Power EP-600 BR 280 zł

oczywiście możesz czekać na premiery nowych procesorów ale haswelle dużej zmiany ponoć nie przyniosą a AMD lubi za dużo obiecywać, można też złożyć komputer na jakimś FX-ksie jeśli to ma być do 3d maxa itp, ale wtedy nie widzę sensu tych 2 kart graficznych, cena całości to około 1800 zł z i5 lub 2150 zł z i7.

Oczywiście nie wziąłem po uwagę obudowy i dysku twardego, obudowa to koszt około 200 zł tu można znaleźć kilka polecanych modeli http://forum.benchmark.pl/topic/26261-faq-obudowy-poradnik-dla-laikow/ co do dysku, jakiej pojemności potrzebujesz ?

Link to post
Share on other sites

22nm ma ivy a 32nm sandy, ivy gorzej się podkręca przez wyższe temperatury, innych znacznych różnic nie ma. Warto kupić Seagate Barracuda ST1000DM003 jest to 1TB a różnica w cenie jest niewielka względem dysków 500 GB.

Link to post
Share on other sites

Do 4,5ghz te procesory podkręcają się tak samo z tym , że na Ivy jest niższe napięcie(i nie potrzeba płyty z mocną sekcją-wystarczy do tego msi g43) . Problem z temperaturami u Ivy zaczyna się powyżej 4,5ghz.

Link to post
Share on other sites

Niestety do twojej płyty włożysz tylko  procesor  95w czyli athlon x4 640 bo phenom 955 95w jest nie dostępny a 940 rownież problem z dostępnością. A x4 sprawdza się nieżle w nowych grach ze wzgledu na 4 rdzenie.Jak byś miał zmieniać płyte to lepiej przejdz na intela i5.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...